E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз

Реєстрація представництва іноземної компанії в Україні

Перш за все, представництво іноземної компанії в Україні – це установа, яка представляє інтереси іноземної компанії в Україні та має на це відповідні повноваження, оформлені належним чином.

Представництво не є юридичною особою (тому відсутня вимога щодо статутного капуталу) і не здійснює самостійно господарську діяльність.

Воно діє виключно від імені та за дорученням свого засновника, який зазначається у свідоцтві про реєстрацію.

Тепер перейдемо до порядку реєстрації представництва іноземної компанії в Україні.

Для реєстрації необхідно подати заяву та пакет документів безпосередньо до Міністерства економіки України.

Заява

Заява подається у довільній формі на бланку фірми за підписом керівника та повинна містити такі відомості:

 • Найменування іноземної компанії, яка реєструє представництво;
 • Місцезнаходження іноземної компанії;
 • Найменування представництва;
 • Місцезнаходження представництва;
 • Сфера діяльності представництва.

Документи

До пакету документів, які додаються до заяви, входять:

 • Витяг з торговельного реєстру країни місцезнаходження офіційно зареєстрованого головного органу управління іноземного суб’єкта господарської діяльності
 • Довідка з банку, у якому відкрито рахунок іноземного суб’єкта господарської діяльності
 • Доручення (на конкретну особу) на здійснення представницьких функцій в Україні, із зазначенням повноважень, яке оформлене згідно із законами країни, де офіційно зареєстровано іноземного суб’єкта господарської діяльності

ВАЖЛИВО! Документи нотаріально засвідчуються за місцем їх видачі та легалізуються належним чином у консульських установах України, якщо міжнародними договорами України не передбачено інше; потім перекладаються на українську мову та завіряються печаткою офіційного перекладача. 

Після розгляду документів Міністерством економіки на відповідність чинному законодавству України воно готує лист на адресу компанії для сплати адміністративного збору, який наразі складає 2 684 гривень.

Строки реєстрації

Міністерство економіки України зобов’язане розглянути заяву та документи та прийняти рішення про реєстрацію представництва або про відмову в реєстрації не пізніше ніж через 60 робочих днів з дня їх подання.

Відмова в реєстрації

Міністерство економіки України має право відмовити в реєстрації представництва у разі, якщо:

 • Заява не відповідає вимогам, встановленим законодавством;
 • Документи, подані разом із заявою, не відповідають вимогам, встановленим законодавством;
 • Іноземна компанія не має права на створення представництва в Україні.

Рішення про реєстрацію

У разі позитивного рішення про реєстрацію Міністерство економіки України видає свідоцтво про реєстрацію представництва. Це свідоцтво може отримати Директор представництва, або уповноважена особа за довіреністю; а на копії свідоцтва робить відмітку про його отримання.

Сфера діяльності представництва

Представництво іноземної компанії в Україні може здійснювати діяльність у сфері, що відповідає сфері діяльності іноземної компанії, яка його створює.

Співробітники представництва

Співробітники представництва не зобов’язані отримувати дозвіл на працевлаштування. Їм оформлюється службова картка в Міністерстві економіки.

Якщо ж мова йде про іноземних співробітників представництва, їм Міграційна служба України оформлює посвідку на тимчасове проживання в Україні строком на 1 рік, навіть якщо службова картка видана на більший строк.

Реєстрація представництва іноземної компанії в Україні є важливою процедурою, яка дозволяє іноземним компаніям легально та ефективно вести свою діяльність на території України.

Тож, якщо ви хочете легалізувати діяльність представництва на території України, надати представництву право представляти інтереси іноземної компанії в Україні та забезпечити захист інтересів іноземної компанії в Україні, звертайтесь за допомогою у реєстрації до юридичної компанії «Приходько та Партнери».

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Материнська компанія зареєстрована у країні ЄС?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Україні?

Так
Ні

3 питання

Вашою справою займались інші юристи?

Так
Ні
E-mail
Shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація