«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Касаційна скарга у кримінальній справі

Відповідно до чинного українського законодавства, головною інстанцією, яка займається розглядом справ, винесених апеляційним судом, являється Верховний Суд України. Серед структурних елементів цієї інстанції – Касаційний Кримінальний Суд. Процесуально складним документом являється касаційна скарга у кримінальній справі. Його розробка вимагає не тільки ретельного аналізу всієї ситуації, а й наявності бездоганних знань вимог чинного українського законодавства. Серед специфічних рис кримінального права – застосування достатньо серйозних покарань. Найбільш поширені серед них – позбавлення волі. Саме тому в процесі підготовки касаційної скарги варто враховувати всі нюанси, щоб не пропустити жодної деталі. Кожна дрібниця може зіграти вирішальну роль в процесі розгляду справи колегією суддів. Фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери готові взяти на себе всю відповідальність з підготовки необхідного пакету документів для касації.

Яка роль касаційної скарги у кримінальній справі?

Існує велика кількість випадків, коли підсудний абсолютно не згодний з рішенням, яке було винесено під час судового засідання. Винятком не являються і кримінальні справи. До того, як вирок почав діяти, його можна оскаржити. Найбільш поширеним варіантом являться оскарження вироку в касаційному порядку. Для цього потрібно на законних підставах подати касаційну скаргу на вирок суду. Скарга складається на основі судового протоколу чи інших матеріалів, які мають відношення до справи.

Що ж таке касаційна скарга? Це дуже важливий документ, який зможе правильно скласти та оформити тільки професійний адвокат. Головне завдання цього документа – доведення факту, що рішення, винесене раніше всіма судовими інстанціями було неправильним. Наприклад, прокурор, слідчий чи інші учасники судового процесу неправильно зрозуміли суть справи. Я доведення цього факту треба спиратися на правові документи.

Строки та регламент подання касаційної скарги

Передусім, виникає логічне питання: кому і куди пред’являти касаційну скаргу. Раніше подібні документи приймав суд, котрий виніс відповідне рішення, яке обвинувачений намагається оскаржити. На сьогодні касаційна скарга у кримінальній справі подається безпосередньо до касаційної інстанції.

Перейдемо до питання термінів. Термін пред’явлення скарги в касаційному порядку становить 3 місяці. Точкою відліку для цього періоду являється дата проголошення відповідного рішення апеляційним судом. Якщо обвинувачений знаходиться під вартою, термін розраховується від дати, коли було отримано копію відповідного рішення.

В період часу, який відведено на оскарження рішення в касаційному порядку, матеріали справи знаходяться в суді, який виніс відповідне рішення (виключення – суд касаційної інстанції).

В цей самий час суб’єкти, які подали скаргу, можуть більш детально ознайомитись з матеріалами відповідної справи. Завдяки глибшому вивченню обставин можна зробити висновок: подавати або не подавати касацію.

Допомога професійних юристів в оформленні касаційної скарги у кримінальній справі

Як було вказано вище, оформити касаційну скаргу у кримінальній справі зможе тільки професійний адвокат. На сьогодні кваліфікована юридична допомога, це необхідність для кожної людини. Оформлення скарги у кримінальних справах – це достатньо серйозні дії. Вони потребують спеціальних умінь та знань. Адвокати Приходько та Партнери мають необхідну теоретичну та практичну підготовку для захисту Ваших інтересів.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг адвоката з оформлення касаційної скарги у кримінальній справі заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна допомога кримінального адвоката?

Так
Ні

2 питання

Послуги адвоката Вам потрібні терміново?

Так
Ні

3 питання

Чи зверталися Ви раніше до нашої компанії?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація