«Наше завдання – захист Ваших прав та інтересів. Ми не розказуємо «казок» - клієнт повинен бути відвертим та усвідомлювати об’єктивну реальність ситуації.»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Адвокат по захисту від колекторів

Ковальов Артем Вадимович - kovalev new

Адвокат по захисту від колекторів

Автор

Ковальов Артем Вадимович

Адвокат по коллекторам

Наявність кредитного боргу не робить Вас безправними. Ми допоможемо захистити Ваші права. Святослав Угрин

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВАМ ПОГРОЖУЮТЬ КОЛЕКТОРИ?

Наслідком формування кредитного ринку стало те, що багато громадян України оформляли фінансові кредити, не оцінивши об’єктивно власну платоспроможність. Так як, кредитним компаніям не вигідно займатися самим стягненням невеликих беззаставних заборгованостей зі своїх позичальників, вони практикують передачу непогашених кредитів колекторським компаніям.

Відповідні агентства в даній ситуації ведуть з боржником телефонні дзвінки, пишуть йому і при цьому нерідко погрожують. Що робити, якщо вас, м’яко кажучи, турбують колектори, зараз хвилює багатьох. Але, разом з тим, фінансовий борг не впливає на юридичні права людини, наданих йому нормами чинного законодавства.

Принципи роботи колекторських компаній

Спочатку уточнимо, хто ж такі по своїй суті колектори. Інстанції, в яких вони працюють, займаються стягненнями проблемних, прострочених кредитів. Дані організації представляють собою вид факторингових фінансових установ, які викуповують борги боржників “дешево” і “живуть” на отримані відсотки.

Незважаючи на це, співпраця кредитних організацій з колекторськими є взаємовигідним, оскільки процес стягнення грошових боргів вельми не простий: він вимагає часу і фінансування.

Судові процеси які проходять за допомогою адвоката по колекторським справах, що стосуються непогашених позик, часто тривають роками і нерідко завершуються рішенням на користь саме боржника, а не потерпілого збитки кредитора.

Колекторськими компаніями називають фінансові фірми, які викуповують кредитні борги з правом подальшого стягнення їх з неплатника.

Передача заборгованості колекторським компаніям

Так як, самим судитися зі своїми недобросовісними позичальниками кредитним компаніям невигідно, вони частіше практикують передачу боргів неплатників, вірніше, продаж їх колекторським агентствам.

Борг клієнта банку може бути проданий колекторам через його закриття та суттєвої прострочення кредитного платежу.

В даному випадку власне для клієнта змінюються лише реквізити для погашення боргу, в той час як розмір боргової суми зберігається.

Щоб банк скористався своїм правом передачі клієнтських боргів в колекторської компанії, в судовому рішенні необхідності немає. Найчастіше дане право фінансово-кредитної установи вказується в кредитних договорах.

При незначному простроченні погашення позики, на 1 або 2 місяці, і відсутності відмови клієнта від взятих кредитних зобов’язань, його борги стороннім інстанціях передаватися не можуть.

Умовою продажу відповідних боргів є прострочення платежу по кредиту строком від трьох місяців, якщо така ситуація не суперечить змісту договору, укладеного між позичальником і Банком (МФО), що надали кредит.

Якщо заборгованість клієнта передається іншій фінансовій організації з усіма витікаючими наслідками, боржника про це обов’язково доводять до відома.

Нерідкі випадки, коли співробітниками колекторських структур представляються особи, які займаються шахрайством. Такі правопорушники зазвичай отримують дані про позичальників банків незаконним шляхом. Виплати відповідним шахраям з законним погашенням заборгованості нічого спільного не мають. Дані протиправні дії тягнуть за собою кримінальну відповідальність згідно з Кримінальним кодексом України (стаття 190).

Підставою, що підтверджує перехід прав, пов’язаних зі стягненням кредитного боргу, є укладення факторингового договору між кредитною організацією та колекторським агентством. У клієнта в даному випадку зберігається право на звернення до банківської установи, в якій він брав кредит, і уточнення даних про передачу своєї заборгованості колекторам.

Відмова колекторів надати документацію, що підтверджує їх повноваження, може тлумачитися як шахрайство, і з цим Вам допоможе адвокат по коллекторам в Києві.

Згідно з Цивільним кодексом України (частина 2, стаття 517), позичальники до отримання офіційних доказів передачі своєї заборгованості іншій установі мають право не виконувати своїх фінансових зобов’язань.

Законодавство, яке регламентує діяльність колекторських організацій на юридичній основі в нашій країні відсутня. Саме тому відповідальність, що стосується неправомірних дій колекторів, прописана в Кримінальному кодексі. Але, недавно, в першому читанні Верховною Радою був прийнятий Закон про колекторську діяльність, де вже чітко прописані права та обов’язки, відповідальність, порядок стягнення коштів та інше.

Що колекторам дозволяє закон?

Основний правовий метод стягнення фінансового боргу в нашій державі є зверненням до судових інстанцій. Але такого роду дії і для кредитних, і для колекторських компаній невигідні: відповідні судові процеси часто тривають роками, ще й потрібно платити судовий збір.

З урахуванням такого нюансу процес стягнення заборгованості колекторською компанією має дві стадії:

Представники кредитної організації доводять до відома боржника, що його борг перейшов до іншого кредитора (це називається «Soft collection», та може бути виконано шляхом телефонного дзвінка або листа, відправленого по електронній пошті).

Співробітники колекторської компанії контактують з клієнтом з метою повернення боргу (вони можуть приїжджати додому і на місце його роботи, вдаватися до переговорів по телефону, відправляти листи з претензіями і т.д.). Другий етап називається «Hard collection» і використовується, якщо початкова стадія роботи не принесла бажаних результатів.

Головний спосіб стягнення заборгованості через суд полягає у вилученні частини основних доходів позичальника. Якщо боржник отримує мінімальну зарплату, сума списання не може перевищувати 20%.

Отже, співробітникам колекторських інстанцій дозволені наступні дії:

  • повідомлення неплатника про вимогу погасити борг;
  • телефонні дзвінки;
  • повідомлення боржника за адресою;
  • представлення інтересів своєї організації в суді;
  • використання виключно того абонентського номера неплатника, який зафіксований у кредитній угоді.

Заборонені дії колекторів 

Відповідно до норм кримінально та цивільного законодавства, що діють зараз в Україні, до заборонених відносяться такі дії співробітників колекторських контор:

  • анонімні дії – колектор зобов’язаний представитися боржнику, назвавши свої особисті дані, організацію, в якій він працює, надати номер реєстрації відповідної компанії і довіреність, що підтверджує його повноваження;
  • спілкування з боржникмом в нічний час (22.00 – 8.00 у будні і 20.00 – 9.00 у вихідні дні);
  • образа боржника, застосування фізичної сили, погрози фізичної розправи з боржником або членами його сім’ї;
  • довільне збільшення боргових сум, коли боржника «ставлять на лічильник»;
  • знищення і псування майна боржника;
  • проникнення в житло боржників без їх згоди або без рішення суду;
  • розголошення суми боргу третім особам (або декільком особам) без дозволу боржника, отриманого в письмовій формі;
  • введення боржника в оману, з метою спонукання до погашення боргу.

Допомога Адвоката по коллекторам в Києві

Якщо колектор не погоджує попередньо з неплатником зустрічі, дзвонить йому в неробочий час, загрожує, обіцяє позбавити боржника свободи і завдати шкоди його близьким – його дії протизаконні, можете сміливо звертатися в поліцію. Всі порушення, по можливості, фіксуйте.

Незаконним також вважається поширення приватної інформації про боржника, яку колекторам надала кредитна компанія, анонімні, обманні дії, вилучення матеріальних цінностей у позичальника без рішення суду.

Якщо Ви не можете впоратися з цим самостійно – зверніться за допомогою до професіоналів!

Адвокати Адвокатського бюро “Приходько і партнери” знають, як Вам допомогти.

ВАЖЛИВО! Як зрозуміти що адвокат дилетант чи не професіонал в кримінальних справах?

  • Адвокат займає пасивну позицію. Наприклад, коли кримінальний адвокат просто знаходитися поруч на обшук і нічого не робить (скоріше за все, тому що нічого не розуміє).
  • Адвокат поводиться агресивно по відношенню до слідчого або оперативним співробітникам. Бувають ситуації коли кримінальний адвокат постійно вступає в конфлікти, кричить, і лякає співробітників правоохоронних органів.
  • Адвокат намагається потоваришувати зі слідчим. Часто таке відбувається коли кримінальний адвокат просить на обшук щось не вилучати і налагоджує дружні відносини зі слідчим або оперативниками. Якісний захист у кримінальних справах – це в першу чергу незалежність і об’єктивність адвоката.
  • Адвокат стверджує що Ви нічого робити не повинні хай слідство шукає докази. Це буває у випадках з допитами, коли рекомендують «повністю йти в ст. 63 Конституції України », замість того щоб зафіксувати суть допиту і зрозуміти в чому звинувачують людини.
  • Адвокат використовує загальні фрази не розуміючи кримінально-правової термінології. Треба розуміти що кримінальні справи – це не цивільні. Наприклад коли адвокат каже «якась довідка», «щось взяли в суді» або плутає статуси «відповідач», «позивач» з кримінальними «підозрюваний», «обвинувачений».

Хороший адвокат у кримінальних справах – це або колишній слідчий або прокурор, який чітко розуміє як працює слідство або адвокат з великим досвідом в кримінальних справах, іншого не дано! Це особливо важливо якщо вам потрібен адвокат по тяжких злочинах!

Основні рекомендації по яким можна визначити, що адвокат у кримінальних справах дійсно професіонал і не бути обманутим.

Взаємовідносини. У хорошого адвоката по криміналу або адвокатської компанії завжди є клієнти. Відносини повинні будуватися так – Ви звернулися за допомогою, чи не адвокат бігає за Вами щоб виманити гроші. Якщо відбувається навпаки будьте пильні!

Офіс. Адвокат повинен мати офіс і не міняти його певний час (мінімум рік). Бувають, звичайно, різні випадки, але найголовніший фактор вибору адвоката – це стабільність. Якщо кримінальний адвокат довго і стабільно працює – значить у нього все добре, а якщо у нього все добре, то скоріше за все і у Вас буде добре.

Відгуки. Перед тим як найняти адвоката у кримінальних справах дивіться спочатку відгуки в гуглі або соц. мережах. При тому ставитеся до відгуків розумно? Читайте їх і вникати в суть. Буває таке, що негативні відгуки пишуть конкуренти або інші недружні люди. А буває таке, що відгуки накрутили за пару сотень гривень.

Медiа. Сьогодні про кожну людину найкраще розкажуть його соц мережі. Зайдіть і подивіться їх. Це допоможе Вам зрозуміти, як живе Ваш майбутній адвокат, які справи веде, які досягнення у нього є, ким і де він визнаний як фахівець.

Досвід.. Досвідчений адвокат у кримінальних справах повинен не просто Вас переконати, що він чітко розуміє, що відбувається в конкретно Вашої ситуації, він повинен покласти на стіл такі ж або схожі справи, в яких він брав участь і де досягнуто позитивного результату. Якщо присутні тільки слова і немає доказів – не вірте, кожен адвокат хоче взяти з Вас гроші. Важливо, щоб ці гроші були за справу, а не за слова.

Договiр. Договір з адвокатом – це дуже складна штука. Тому що він їх складає кожен день, а Ви немає, і вникати у всю суть може бути складно. Не полінуйтеся почитайте! Особливу увагу зверніть на рядки договору – протягом якого часу адвокат зобов’язується надавати правову допомогу, обсяг роботи або в годинах, або в конкретних діях.

Важливо! Адвокат не може гарантувати виграну справу – але він може чітко визначити обсяг роботи. Звертайте увагу на загальні фрази «за надання правової допомоги» або «комплексний супровід справи» або «все послуги адвоката у кримінальних справах на стадії…».

Може виникнути ситуація, коли Ви потім скажіть – «я ж заплатив 5 тис доларів, а Ви нічого не робите». А він скаже – «я вивчаю матеріали і готую один документ для суду і вважаю, що цього достатньо». І Ви тоді нічого не доведете і будете змушені шукати іншого адвоката.

Цiна. Які ціни на адвокатів у кримінальних справах в Києві? Які розцінки кримінальних адвокатів взагалі в Україні? Насправді ціни на адвокатів у кримінальних справах різні, від 500 грн за годину або дію до тисяч доларів. Ціна – це дуже важливий критерій особливо в кримінальних справах. Хороший професійний адвокат по криміналу не може бути дешевим. Але при цьому ціна повинна бути обґрунтована. Знову ж якщо кримінальний адвокат бере 1 тис доларів і робить за це 5 конкретних дій – це нормально. А коли він бере все тугіше 1 тис доларів і каже «за комплексне ведення справи» і потім нічого не робить – то це не нормально.

Порівняння. Ніколи не погоджуйтеся відразу працювати з першим адвокатом, з яким Вам вдалося поспілкуватися. Мінімум 3 співбесіду у Вас повинно статися. Тоді Ви в порівняння зможете зрозуміти хто є хто. І хто з адвокатів дійсно кримінальний адвокат, скільки коштує адвокат у кримінальних справах і до кого з них краще звернутися за допомогою.

Що робити якщо підозрюють або обвинувачують у вчиненні кримінального злочину?

  • Вам потрібен хороший адвокат у кримінальних справах. Як знайти такого адвоката? Шукайте в інтернеті, виберіть кілька адвокатів саме по кримінальних справах. Виберіть мінімум три адвоката які спеціалізуються на кримінальному праві.
  • Далі Вам потрібна консультація по кримінальній справі. Якісна консультація по кримінальних справах дасть Вам зрозуміти професійний адвокат чи ні, що робити далі і скільки коштують послуги цього адвоката у кримінальних справах.
  • Виконувати рекомендації адвоката діяти з ним спільно.

 Вартість послуг адвоката у кримінальних справах

Залежно від того в якому статусі Ви перебуваєте існує два варіанти оплати послуг кримінальної адвоката:
 

1. Супровід окремих слідчих дій

Підходить більше тим, хто не є фігурантами справи, і проходить у справі в статусі свідка.

  • експрес консультація кримінальної адвоката по телефону без аналізу ситуації – 500 грн, щоб просто описати Ваші права щоб розуміти , що можна робити що не можна і не допустити перших помилок
  • підготовка відповіді на запит надати документи – 100 у.о.

Важливо розуміти, що дійсно згідно ст. 93 КПК України слідчий має право вимагати надати документи. Але що буде якщо їх не надати? Відповідальності за це немає ніякої, але це дає право слідчому піти і взяти ухвалу суду на обшук. Тому треба зважувати, що для Вас більш розумно – дати документи на запит або сидіти і чекати обшуку.

  • супровід на допиті – 100 у.о./год, але не менше 200 у.о. за слідчу дію
  • супровід обшуку – 100 у.о./год, але не менше 500 у.о. за слідчу дію
  • повернення вилученого майна – від 500 у.о. або відсоток від загальної вартості
  • інші слідчі і процесуальні дії оплачуються погодинно з розрахунку – 100 у.о. годину роботи адвоката компанії.

2. Комплексне ведення кримінальної справи на стадії досудового розслідування, суду першої інстанції, апеляції або касації.

Комплексне ведення кримінальної справи підходить особи підозрюваним, обвинуваченим чи засудженим. Тому що відразу адвокату у кримінальних справах складно визначити обсяг роботи і стратегію захисту. Треба ознайомитися зі справою зробити план захисту і запасні варіанти якщо не спрацьовують основні.

Вартість послуг кримінальної адвоката за кожну стадію становить від 3000 у.о. до 10000 у.о. в залежності від складності справи та його обсягів.

Як ми працюємо з комплексного ведення кримінальних справ:

  • Підписання договору з адвокатом по кримінальних справах і вступ у справу. Це перший крок, на якому кримінальний адвокат справах нашої компанії спілкується з Вами по суті справи, щоб зрозуміти в чому власне суть злочину і що конкретно Вам можу інкримінувати.
  • Ознайомлення з кримінальною справою адвокатом у кримінальних справах.

На цьому етапі Ви платите – 1 тис у.о. Це оплата за вступ у справу адвокатів по криміналу нашої компанії. Вивчення матеріалів кримінальної справи і формування плану і стратегії захисту. Коли ми розуміємо який обсяг роботи належить зробити ми виставляємо рахунок на залишок оплати в рамках тієї суми, про яку йшла мова вище.

  • Обов’язково визначаємо гонорар успіху адвокатів у кримінальних справах – це додаткова винагорода кримінальних адвокатам за досягнення позитивної мети у вашій справі. Це дуже Важливий момент. Так як додатково стимулює кримінальної адвоката досягти позитивного результату.

Адвокатське бюро «Приходько і партнери» – це кращі досвідчені адвокати у кримінальних справах в Києві!

Запишіться на консультацію, ми точно знайдемо рішення Вашої проблеми. Якщо під час консультації не переконаємо що ми дійсно професіонали адвокати у кримінальних справах, гроші за консультацію повернемо!

Як ми працюємо:

1
Залиште заявку у зручний для Вас спосіб: через форму зворотнього зв’язку, на e-mail або телефонуйте
2
Проводимо зустріч, обговорюємо умови співпраці
3
Підписуємо договір, Ви оплачуєте за послуги і ми починаємо одразу працювати над Вашим питанням

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші адвокати?

Так
Ні

2 питання

У Вас є заборгованість перед банком чи МФО?

Так
Ні

3 питання

Сума заборгованості перевищує 180 000 грн.

Так
Ні

4 питання

Вам загрожують фізичною розправою?

Так
Ні

5 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

6 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація