Стягнення заборгованості з військовослужбовців

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Стягнення заборгованості з військовослужбовців

З початком повномасштабного вторгнення в Україну життя мільйонів українців зазнало кардинальних змін. Багато хто був змушений залишити звичне життя, побут та справи через мобілізацію до лав Збройних Сил України. В умовах воєнного стану, перебуваючи на передовій, військовослужбовцям важко контролювати своє цивільне життя, зокрема питання фінансових зобов’язань.

На сьогодні, непоодинокими є випадки, коли банківські та інші фінансові установи порушують провадження щодо стягнення заборгованості з мобілізованих громадян, які захищають нашу країну від ворога.

 

Захист військовослужбовців-позичальників

У липні 2022 року Верховна Рада України внесла зміни до законодавства про споживче кредитування, спрямовані на врегулювання питання погашення заборгованості перед банками військовослужбовцями та членами їхніх сімей в умовах воєнного стану.

Відповідно до нових норм, кредиторам заборонено вступати у будь-які взаємодії з військовослужбовцями та членами їхніх родин щодо вимог сплати боргів на період дії воєнного стану та протягом 90 днів після його припинення чи скасування. Така заборона поширюється на всі види кредитних зобов’язань військових перед банками та іншими фінансовими установами.

Заборона нарахування пені та відсотків для військових

Законодавчими змінами встановлено заборону на нарахування пені, штрафних санкцій чи відсотків за користування кредитом для мобілізованих військовослужбовців протягом воєнного стану та шести місяців після його завершення. Ці норми ґрунтуються на положеннях Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та мають на меті забезпечити надійний правовий захист для військових, залучених у захисті держави.

 

Порядок дій військовослужбовців для уникнення нарахування боргів

Одна з головних проблем, з якою стикаються мобілізовані військовослужбовці – відсутність інформації у банків про їхній статус, через що продовжується нарахування пені та штрафних санкцій за прострочену заборгованість. Для розв’язання цього питання необхідно надати банку-кредитору відповідні документи, що підтверджують його службовий статус.

До таких документів належать:

  • Довідка про призов на військову службу або витяг з наказу про зарахування до лав ЗСУ, копія військового квитка з відміткою про вступ на службу (для резервістів);
  • Довідка про проходження військової служби за контрактом у формі №5 (для контрактників).

Що робити у разі загибелі чи зникнення безвісти військовослужбовця?

У разі загибелі чи зникнення безвісти військовослужбовця, члени його сім’ї мають надати відповідне посвідчення для підтвердження свого статусу. Для осіб, які перебувають у полоні або вважаються зниклими безвісти, а також їхніх родичів, підтвердженням є інформація від державного підприємства, що виконує функції національного інформаційного бюро.

Юридичний захист для військовослужбовців-позичальників

Якщо у вас виникнуть додаткові питання або ваші права як військовослужбовця-позичальника ігноруються, звертайтесь за юридичною допомогою. Спеціалісти компанії “Приходько та партнери” нададуть вам вичерпну консультацію та сприятимуть вирішенню проблемних ситуацій.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Проти Вас як військовослужбовця порушують провадження щодо стягнення заборгованості?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить інформація про стягнення заборгованості з військовослужбовців?

Так
Ні

3 питання

Ваші права як військовослужбовця-позичальника ігноруються?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація