"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Консульська легалізація

Петрик Тетяна Олександрівна - photo 2023 06 23 12 29 34

Консульська легалізація

Автор

Петрик Тетяна Олександрівна

Консульська легалізація документів: що варто знати?

Така послуга як консульська легалізація документів користується великим попитом. Цей попит є недаремним, оскільки кваліфікована робота юристів у цьому напрямку дає можливість зробити так, щоб на території України були визнані документи, котрі видали інші держави. Якщо вам потрібна консульська легалізація документів, ви можете за нею звернутися до команди юридичної компанії «Приходько та партнери». Наші фахівці допоможуть в цьому питанні, оскільки воно належить до ключових тем спеціалізації, а рамках якої ми надаємо послуги. Але спочатку пропонуємо більш детально розібратися в тому, коли потрібна консульська легалізація документів.

 

У яких випадках є необхідність в такій послузі?

Ряд дій, котрі спрямовані на визнання в Україні документа, виданого за кордоном, може знадобитися не завжди. Це стосується лише тих документів, котрі видали країни, які не є учасниками Гаазької конвенції. Якщо ж країна ратифікувала в себе згадану Конвенцію, то в таких випадках діє процедура апостилювання. На документ ставиться апостиль – штамп 10х10 сантиметрів, у якому міститься спеціальний текст. Він робить документи дійсними на території усіх держав, котрі доєдналися до Гаазької конвенції. Така процедура є дуже зручною для тих, хто часто їздить по роботі в різні країни та потребує того, щоб скрізь мати при собі чинні документи. Однак у випадку з державами, які не приєдналися до згаданої Конвенції, потрібна консульська легалізація документації.

Чи всі документи потребують консульської легалізації?

Таке питання є закономірним після попередньо висвітленої інформації. Дійсно, далеко не вся документація повинна проходити процедуру консульської легалізації. Це правило не поширюється на паспорти, військово-облікові документи та документи, видані у закордонних установах. Однак решта документів (як, наприклад, свідоцтво про народження чи шлюб) має проходити консульську легалізацію. І тут потрібна допомога кваліфікованих юристів.

Щодо норм, які поширюються на цю процедуру, то правила трактуються у відповідності до Віденської конвенції, міжнародного та національного права.

Яку ключову мету має легалізація документів?

Консульська легалізація є процедурою, спрямованою на те, щоб підтвердити дійсність:

  • оригіналів офіційних документів;
  • справжності підписів посадових осіб, котрі мають повноваження засвідчувати підписи на документах;
  • дійсність печаток та відбитків штампів, котрими скріплено документ.

Разом з тим, відповідальності за зміст документа консул не несе. Коли документ пройшов легалізацію у встановленому законом порядку, він може використовуватися в рамках міжнародного обігу документації.

Якими є строки консульської легалізації документів та який збір передбачено?

Легалізація документів займає від 5 до 20 днів в залежності від складності самого документа та його наявності. На сайті Міністерства закордонних справ України також вказана можливість легалізувати документи в терміновому порядку до 5 робочих днів, але це передбачатиме сплату консульського збору за подвійним тарифом. Отож, яким є цей збір:

  • за 1 документ для юридичних осіб і організацій – 450 гривень;
  • за 1 документ для фізичних осіб – 150 гривень.

Таким чином, законодавством достатньо чітко врегульована процедура легалізації документів, якою ви можете скористатися. Юридичний супровід у такій справі значно спростить вам це завдання.

 

Чому варто звернутися до нас?

Команда практики міграційного права юридичної компанії «Приходько та партнери» постійно працює із запитами щодо легалізації документів. Ми надаємо такі послуги як консультування та юридичний супровід процедури легалізації. Взаємодія з кваліфікованими юристами у цьому напрямку стає вагомою перевагою для клієнта, оскільки дає можливість не витрачати самотужки час та сили на вирішення таких питань, а довірити цю справу компетентним фахівцям, для яких вона є щоденною рутиною.

Отже, ми допоможемо з цим питанням, а також – цілою низкою запитів, котрі пов’язані з міграційним правом та міжнародним обігом документів. Вам не доведеться самотужки вивчати нормативно-правову базу та взаємодіяти з уповноваженими органами в питаннях, які не вимагають вашої особистої присутності.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно легалізувати документи?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно легалізувати свідоцтво про народження?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібно легалізувати диплом?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібен апостиль?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація