«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Оскарження рішень замовників тендеру через суд

Майже кожен з нас, на жаль, був вимушений хоча б один раз дізнатися, що таке суд, судове рішення, його оскарження. Це завжди стрес для пересічних громадян. Звернення до суду – вимушений крок, який направлений на захист законних інтересів та прав особи.

Важливим елементом сучасної української системи закупівель являється можливість оскаржити рішення замовників. Така можливість, з одного боку, позитивно впливає на зміцнення самої системи, з іншого – дозволяє постачальникам публічних закупівель корректно тлумачити вимоги, які застосовуються до них. Якщо Вам потрібно оскаржити рішення замовників через суд, фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам в цьому.

 

Особливості законодавчої бази в області тендерів

Порядок подання та подальшого розгляду скарг, перелік рішень, ухвалених органом оскарження регламентується статтею 18 Закону України «Порядок оскарження процедур закупівлі». Серед іншого, в частині другій статті 18 Закону про публічні закупівлі вказано, що скарги, пов’язані з укладеними договорами про закупівлі, можна оскаржити через суд. Важливо: рішення органу Колегії Антимонопольного комітету України можуть бути оскаржені замовником в судовому порядку протягом 30-ти днів із моменту оприлюднення рішення в електронній системі закупівель.

Адміністративна колегія з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель – постійно діючий орган Антимонопольного комітету України.

Головними доказами в процесі розгляду справи являється тендерна документація замовника, а також документація, яку надав/не надав скаржник. Замовник має довести, що учасником дійсно не були надані необхідні документи чи надав їх з певними порушеннями.

Які рішення можуть бути оскаржені?

  • Судові спори, які пов’язані зі здійсненням закупок, можуть бут різноманітними. Серед основних з них:
  • Скарги щодо тендерної документації, бездіяльності/ прийнятих рішень замовника

Скарга актуальна в тому випадку, коли строк, встановлений для подання тендерних пропозицій не закінчився. Такі скарги можуть подаватися не пізніше ніж за 4 дні до дати, яка встановлена для подання пропозицій по тендерам.

 

Суб’єкти оскарження на цьому етапі мають право оскаржувати неправомірність умов, які визначені тендерною документацією. Серед таких умов, зокрема, дискримінація постачальників через ті чи інші технічні специфікації.

Важливо: суб’єкт оскарження має в обов’язковому порядку переконатися в тому, що його скаргу можна назвати вичерпною. Подання через деякий час додаткових скарг, які стосуються інших аспектів тендерної документації, не допускається. Оскаржити тендерну документацію пізніше вказаного строку неможливо.

  • Скарги, які стосуються прийнятих рішень, бездіяльності, дій замовника, які відбулися вже після розгляду тендерних документацій

Порядок розгляду  таких скарг передбачено частинами 2 та 12 статті 29 Закону.

Вони подаються протягом 5-ти днів з моменту оприлюднення скарги в електронній системі закупівель. На цьому етапі можна оскаржити рішення про допущення до торгів тендерних пропозицій постачальників торгів.
Також можуть бути подані скарги, що стосуються відміни лота/закупівлі.

Якщо мова йде про спрощену закупівлю, позов може стосуватися рішень замовника, які ухвалені після аукціону. В судовому порядку вимагати внесення змін щодо проведення спрощеної закупівлі не вийде. Єдине, що можна зробити – вимагати визнати незаконним і скасувати рішення уповноваженої особи щодо проведення спрощених закупівель. Головне – питання доцільності.

У більшості випадків учасники торгів, які не задоволені рішеннями замовника, дають попередньо про це знати шляхом подання вимоги в електронній системі закупівель.

 

Чому саме «PRIKHODKO & PARTNERS» для оскарження рішень замовників тендеру через суд?

Оскарження рішень замовників через суд – один із напрямків діяльності юристів «PRIKHODKO & PARTNERS». Без сумнівів, кожен має займатися своєю справою. Тільки справжні професіонали дозволять Вам досягти бажаного результату – отримати вигідний контракт чи оскаржити рішення замовників.

Записуйтесь до нас на консультацію через форму зворотного зв’язку. Ми обов’язково знайдемо оптимальні шляхи розв’язання Вашої проблеми.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібне оскарження рішення замовника тендеру у суді?

Так
Ні

2 питання

Чи приймали ви раніше участь у тендерах?

Так
Ні

3 питання

Ви приймаєте участь більше ніж у 3 тендерах на місяць?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Оскарження рішень замовників тендеру через суд”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація