Закрити ФОП

"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Закрити ФОП

Закриття ФОП

Коли людина планує розпочати власну справу вона вибирає як правильно узаконити свою діяльність. Деякі створюють юридичну особу, а інші реєструються як самозайняті особи, тобто як фізичні особи-підприємці.

Згодом частина зареєстрованих підприємців бажає припинити свою діяльність. Причини ліквідації ФОП в Києві так і  в Україні різні. У одних це не бажання займатися діяльністю яку почав, інші не витримують податкового тиску. Але їх всіх об’єднує спільна мета як ліквідувати ФОП в Україні.

Адже якщо аналізувати статистичні дані, то тисячі суб’єктів підприємницької діяльності припиняють свою діяльність тільки в Києві.

Варто зауважити той факт, що навіть якщо особа-підприємець не провадить свою діяльність і не отримує прибутку, то все одно воно повинно платити податки і обов’язкові платежі. Деякі цього не знають і думають, якщо я не працюють то і нічого не повинні платити. Така самовпевненість може дорого коштувати в майбутньому.

Наприклад, ФОП вирішила припинити свою діяльність, повідомила про це податкові органи, але відомості про припинення діяльності не були внесені до Єдиного державного реєстру. Через деякий час з податкових органів надійшло повідомлення-вимогу про сплату боргу-недоїмки з величезною сумою. Тобто, за, то що особа не довела до кінця процедури припинення ФОП нарахували податкові платежі та санкції.

 

Що потрібно робити, якщо прийняли рішення про ліквідацію ФОП?

Звернутися за допомогою до фахівця, а краще юристу або адвокату спеціалізується на допомозі в закритті СПД. Відкривши простори інтернету можна побачити безліч оголошень, де пропонують допомогу в закритті СПД. Але вибирати потрібно не за нижчою ціною в закритті суб’єкта підприємницької діяльності, а за рейтингом і відгуками від клієнтів, які вже скористалися даними послугами.

 

Надати наявні документи для отримання повної і вичерпної консультації з питання ліквідації суб’єкта підприємницької діяльності. Це означає, що для отримання первинної консультації адвокату слід надати всі документи, що стосуються діяльності ФОП. Це допоможе в отриманні повної та всебічної консультації щодо закриття СПД.

 

Довірити справу за закриття СПД в Києві професіоналу і отримати очікуваний результат.

 

 

 

Сьогодні дуже багато так званих “сплячих” суб’єктів підприємницької діяльності задумалися про те, що варто припинити свою діяльність офіційно і підтвердити це документально.

Які документи можуть допомогти підготувати юристи при закритті СПД?

 • Заява до державного реєстратора про те, що суб’єкт підприємницької діяльності бажає припинити її. Така заява може бути подана в будь-державного реєстратора незалежно від того, де саме зареєстрований ФОП.
 • Підготовка та подача ліквідаційної звітності в органи здійснюють контроль. Термін подання такої звітності залежить від того, на якій системі оподаткування перебуває суб’єкт підприємницької діяльності – спрощеною або загальною.
 • Підготовка та подання звіту про Єдиний соціальний внесок протягом 30 днів з дня припинення.
 • Допомога в оплаті всіх розрахунків і платежів. Варто зауважити, що єдиний податок і єдиний соціальний внесок сплачуються за весь місяць в якому ФОП звернувся до державного реєстратора про припинення діяльності.
 • Допомога в знятті з обліку в контролюючих органах і отримання виписки про рух коштів на рахунках.
 • Отримання витягу з Державного реєстру про припинення ФОП. Також потрібно врахувати і те, що ФОП вважається припиненим з моменту внесення відомостей до ЄДР.

З наведеного переліку видно, що самостійний процес закриття ФОП не швидкий. Хто бажає заощадити свій час звертаються за послугами щодо закриття суб’єктів підприємницької діяльності в спеціалізовані фірми. Звичайно простіше закрити СПД коли немає найманих працівників. Але якщо є наймані працівники, то процедура ліквідації ФОП триваліша і клопітка. Оскільки потрібно провести звільнення таких працівників, а лише тоді проводити ліквідаційну процедуру.

Варто пам’ятати, щоб не порушувати трудового законодавства, працівників потрібно повідомити про майбутнє звільнення не пізніше ніж за два місяці до початку звільнення. Звільнення потрібно провести по п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю в Україні.

 

Не варто забувати, що працівник повинен розписатися в наказі про звільнення, в день звільнення і отримати копію наказу, всі виплати які належали працівникові і трудову книжку.

 

Територіальність закриття ФОП

Як вже було зазначено вище, заява про припинення ФОП не має територіальної юрисдикції, тобто ліквідувати СПД можна не тільки в Києві, а й в будь-якому іншому куточку України. Фахівці компанії допомагають закрити суб’єкта підприємницької діяльності в Києві і в інших містах.

Вартість закриття ФОП в Києві

Щодо цінового сегмента, то варто зауважити, що ціна закриття ФОП в Києві може відрізнятися від ціни закриття суб’єкта підприємницької діяльності в іншому місці. Адже на формування ціни впливає безліч факторів. Від системи оподаткування і до того є наймані працівники чи ні.

До кожного суб’єкту підприємницької діяльності застосовується індивідуальний підхід і скільки коштує закрити СПД в Києві буде залежати після первинної консультації і з’ясування всіх деталей. У цій справі важлива не так ціна, як бажаний результат.

Ще варто пам’ятати, що припинивши діяльність ФОП варто розрахуватися з усіма зобов’язаннями, включаючи оренду та інші платежі. Оскільки позбувшись статусу ФОП не означає, що до Вас не пред’являти позов як до звичайної фізичної особи. Адже згідно з чинним законодавством ФОП відповідає за зобов’язаннями всім своїм наявним майном. Не варто також забувати і про те, що якщо є якісь не вирішенні питання з контрагентами, то їх рішення необхідно здійснити до моменту ліквідації ФОП , пізніше це буде зробити складніше.

Переваги звернення до юридичних компаній за допомогою в ліквідації ФОП

 • Якісна юридична допомога і юридичний супровід початку ліквідації та до внесення відомостей до ЄДР.
 • Професійні консультації від фахівців з багаторічним практичним досвідом в ліквідації ФОП.
 • Помірна і адекватна ціна за надані послуги.
 • Економія часу і впевненість в отриманому результаті.

Якщо аналізувати статистику звернень за правовою допомогою в ліквідації суб’єктів підприємницької діяльності, то більшість все ж користуються такими послугами. Оскільки самі не мають достатньо часу і навичок займатися цими питаннями.

Наприклад, особа вирішила самостійно закрити СПД. Замість допомоги адвоката особа скористалася інтернетом. Здається все зробила, як було написано, але через кілька років отримала повідомлення з податкового органу про наявність заборгованості. Тобто, при самостійній ліквідації ФОП не були враховані всі нюанси, в зв’язку з чим і виникла зазначена заборгованість. Зазвичай в цій ситуації вже без допомоги фахівців не обійшлося, але це приклад того, що не завжди самостійно без допомоги фахівців можна вирішити питання щодо закриття СПД.

Варто зауважити, що з розвитком цифрових технологій закрити СПД можна і через онлайн, але щоб це провести правильно скористатись допомогою. Перш за все потрібно мати електронний цифровий підпис. Закрити ФОП можна через додаток “Дія” для цього потрібно заповнити заяву на припинення і скріпити її електронним цифровим підписом. Але не потрібно забувати, що інформацію про припинення ФОП можна перевірити через Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Для цього в пошуку ввести реєстраційний номер облікової картки платника податків. Якщо буде визначено статус суб’єкта підприємницької діяльності “Припинено”, то це означає, що ФОП закрито.

Отже, якщо вирішили провести процедуру ліквідації суб’єкта підприємницької діяльності звертайтеся за допомогою до професіоналів, оскільки своєчасне звернення це запорука впевненості в отриманні бажаного результату.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви як ФОП маєте заборгованість перед кредиторами чи державою?

Так
Ні

2 питання

Ви як ФОП маєте судові чи кримінальні провадження?

Так
Ні

3 питання

Ви як ФОП зареєстровані у місті Києві чи Київській області?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

Зв’язатися

Бозріков Пилип Олександрович

Юрист

Зв’язатися

Вєтінчук Марія Віталіївна

Юрист

Зв’язатися

Сіренко Микола Сергійович

Юрист

Зв’язатися

Шемшур Валерія Олегівна

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Залиште заявку на сайті у вибраній послузі і наші юристи зателефонують вам для надання детальної консультації і вирішення вашого питання.

 • Заявка
 • Дзвінок юриста
  і визначення задач
 • Договір і оплата
 • Консультація,
  аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Корпоративне право":
Найменування послугиЦіна, грнТерміни
Реєстрація ТОВ від 8000 грн від 2 днів
Ліквідація ТОВ від 30000 грн від 3 днів
Перереєстрація юридичної особи від 5000 грн від 2 днів
Допомога при відкритті ФОП від 5000 грн від 3 днів
Розробка статуту компанії (ТОВ) в Україні від 10000 грн від 2 днів
Зміна директора ТОВ від 4000 грн від 2 днів
СТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ТА УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ від 5000 у.о. від 6 місяців
ОТРИМАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ЛІЦЕНЗІЇ В УКРАЇНІ від 10000 у.о. від 6 місяців
ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЛОМБАРД В УКРАЇНІ від 5000 у.о. від 3 місяців
Реєстрація фінансової компанії від 3000 у.о. від 6 місяців

Вам також може знадобитися:

Корпоративне право

Відкриття компанії за дорученням

Детальніше

Корпоративне право

Збільшення статутного капіталу

Детальніше

Корпоративне право

Купівля корпоративних прав резидентом у нерезидента

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на брокерську діяльність в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на дошкільний заклад в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на надання фінансових послуг в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Зміна директора ТОВ

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на зали гральних автоматів

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на поставку газу та електроенергії в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Корпоративний договір між учасниками ТОВ

Детальніше

Корпоративне право

Внесення змін до відомостей про юридичну особу

Детальніше

Корпоративне право

Допомога в отриманні ліцензії

Детальніше
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація