Відшкодування шкоди внаслідок ДТП

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Відшкодування шкоди внаслідок ДТП

В будь-якій країні кожного дня трапляються дорожньо-транспортні пригоди (далі ДТП), що говорить про досить високий показник настання цієї неприємної події на практиці.

Україна не є виключенням в цьому аспекті, про що зазначає статистика загальної кількості ДТП за 2023 рік – 23 642 аварій в яких є загиблі або травмовані громадяни.

Через це проблематика відшкодування майнової та немайнової шкоди внаслідок настання ДТП є актуальною на сьогодні в Україні.

А тому у цій інформаційній статті ми проаналізуємо, яким чином можливо відшкодувати шкоду у тому випадку, коли громадянин потрапив в ДТП.

Що слід розуміти під шкодою, яка виникла при настанні ДТП?

Із аналізу чинних нормативно-правових актів України вбачається, що під шкодою, що підлягає відшкодуванню внаслідок ДТП слід розуміти повну втрату або зменшення матеріального блага потерпілої сторони, внаслідок порушення її законних прав з боку винуватця ДТП, а також втрату нематеріальних благ (здоровʼя особи або її життя тощо).

Хто має право відшкодувати шкоду внаслідок ДТП та куди слід звертатись?

Справи, повʼязані із вирішенням спірних питань щодо відшкодування шкоди, що була завдана внаслідок ДТП розглядаються судами в порядку позовного провадження за загальними правилами підсудності.

Отже, право предʼявити такий позов до судового органу влади мають громадяни, що зареєстровані за місцем проживання або перебування відповідача чи за місцем завдання такої шкоди та є потерпілою стороною по справі.

За загальним правилом до суду мають право звертатися фізичні або юридичні особи, яким було завдано матеріальної, а також моральної шкоди внаслідок настання ДТП.

Таким чином, позивачами можуть бути:

 • учасники ДТП;
 • власники автомобілів, яким було завдано матеріальної шкоди;
 • власники автомобілів, з якими винні громадяни перебували в трудових відносинах;
 • страхові компанії, що уклали договір страхування із власниками автомобілів;
 • треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Відповідачами в таких категоріях справ є:

 • власники транспортних засобів;
 • громадянин, який є винним у скоєнні ДТП;
 • громадяни, які незаконно заволоділи автомобілем та з їх вини настала ДТП;
 • страхові організації;
 • батьки, опікуни та піклувальники, якщо винуватою особою у скоєнні ДТП є дитина до 18 років.

Яку шкоду можна відшкодувати внаслідок ДТП?

 1. Матеріальну шкоду у звʼязку із пошкодженням транспортного засобу;
 2. Моральну шкоду у звʼязку із наявністю душевних страждань, що зазнала потерпіла особи внаслідок пошкодження чи повного фізичного знищення її транспортного засобу;
 3. Упущену вигоду, особливо це актуально тоді, коли автомобіль використовувався для здійснення підприємницької діяльності фізичної чи юридичної особи;
 4. Якщо потерпіла особа отримала каліцтво або інше ушкодження здоровʼя внаслідок ДТП, то вона має право на відшкодування доходів, що були втрачені внаслідок втрати її працездатності або витрат на лікування;
 5. У разі настання смерті потерпілої особи внаслідок ДТП відшкодуванню підлягають витрати на її поховання. В такому випадку звертатися до суду мають право особи, які перебували на утриманні в потерпілої сторони та дитина, яка народилася після її смерті;

Ви маєте додаткові запитання щодо відшкодування шкоди внаслідок ДТП?

В такому разі отримання юридичної допомоги від адвокатського бюро “Приходько та партнери” буде як ніколи доречним.

Наші фахівці розуміють всю складність та важливість даної проблематики для клієнтів компанії, а тому завжди готові надати належну правову підтримку по справі.

Крім цього, наша фірма працює тільки на результат для клієнтів. Для отримання допомоги заповніть заявку нижче і наший адвокат звʼяжеться з Вами найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже звертился до страхової компанії?

Так
Ні

2 питання

Винуватець ДТП відмовляеться платити?

Так
Ні

3 питання

Допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Відшкодування шкоди внаслідок ДТП”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація