E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Підтвердження самостійного утримання дитини

Підтвердження самостійного утримання та виховання дитини в умовах воєнного стану набуває широкої актуальності, оскільки в такому випадку особа звільняється від обовʼязку проходити військову службу в складі ЗСУ.

Крім цього, особа яка належним чином довела факт самостійного утримання дитини також може розраховувати на отримання певних пільг від держави.

Однак, яким чином підтвердити сам факт утримання дитини на сьогодні відомо не кожному.

А тому у цій статті ми поговоримо про те, як підтвердити самостійне утримання дитини, при цьому аналізуючи положення чинного законодавства України.

Як підтвердити факт самостійного утримання дитини?

Для того аби отримати статус матері-одиначки або батька-одинака потрібна одночасна наявність двох факторів, а саме:

  • не перебування особи в офіційно зареєстрованому шлюбі;
  • виховання та утримання малолітньої (до 14 років) чи неповнолітньої (до 18 років) дитини без участі іншого члена подружжя.

Тобто, сам факт розірвання шлюбу з іншим членом подружжя та визначення місця проживання дитини із особою, яка бажає набути статусу матері-одиначки або батька-одинака не доводять ту обставину, що дитина виховується та утримується самостійно та не дає можливість отримати відповідні правові статуси.

А тому для встановлення факту самостійного утримання дитини потрібно звертатися до судових органів влади із письмовою заявою про встановлення даної обставини.

До заяви також потрібно додати документи, які на думку громадянина підтверджують його право на набуття статусу матері-одиначки або батька-одинака. Наприклад, рішення судових органів влади про визнання матері чи батька дитини безвісно відсутнім або померлим, рішення суду про позбавлення батьківських прав одного з батьків, свідоцтво про смерть другого із батьків, довідка про перебування іншого члена подружжя на стаціонарному лікуванні і неможливості брати участь у вихованні та утриманні дитини, рішення суду про встановлення факту самостійного виховання та утримання дитини одним із батьків тощо.

Які пільги може отримувати особа, яка самостійно виховує дитину?

Громадяни, які виховують дитину самостійно можуть отримати такі пільги, а саме:

  • Грошову допомогу від держави. Розмір грошової допомоги визначається з різниці між 100% прожиткового мінімуму, що встановлений для дитини відповідно віку та середньосукупного доходу особи за попередні 6 місяців. Грошова допомога надається поки дитині не виповниться 18 років (23 роки, якщо вона навчається за денною формою у закладі середньої, професійної чи вищої освіти);
  • Щорічну додаткову оплачувану відпустку розміром в 10 календарних днів;
  • Зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, що дорівнює 150% суми пільги (у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років);
  • Першочергове отримання житлових приміщень, якщо особи потребують значного поліпшення їх житлових умов;
  • Гарантії прийому на роботу, заборони на звільнення та залучення до нічних, понаднормових робіт або у вихідні дні, право праці на неповний робочий день тощо.

Якщо у вас залишилися питання щодо підтвердження самостійного утримання дитини, то в такому випадку потрібно звертатися до фахівців із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи нададуть правові консультації клієнтам компанії, під час яких визначать чи наявні підстави для встановлення даного факту та в який спосіб найкраще реалізувати дане питання на практиці, оскільки вони володіють багаторічним досвідом роботи у різних галузях права України. А тому не зволікайте та звертайтесь за допомогою саме до нашої компанії!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви самостійно виховуєте дитину?

Так
Ні

2 питання

У Вас є документ який підтверджує факт самостійного виховання та утримання дитини?

Так
Ні

3 питання

Ви перебуваєте в зареєстрованому шлюбі?

Так
Ні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація