"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Виплати військовим за поранення

Коли людина по мобілізації йде служити до ЗСУ або зголошується за власною ініціативою підписати контракт, це почесний та гідний обов’язок з захисту Батьківщини. Однак його виконання завжди пов’язане з підвищеним ризиком для життя та здоров’я. Тож недивно, що держава передбачила виплати за поранення для тих військовослужбовців, які втратили на війні частину свого здоров’я. Виплати за поранення – тема, з якою до нас часто звертаються наші клієнти. Військове право є однією з тих галузей, на яких спеціалізується команда адвокатського бюро «Приходько та партнери». Отож, пропонуємо вашій увазі більш детально дізнатися про те, яким чином потрібно діяти, аби отримати виплати військовим за поранення. Також розповімо, чим ми можемо бути корисними в цьому питанні.

Виплати військовим при пораненні: порядок отримання

Для того, щоб компенсація військовослужбовцям за поранення була отримана, потрібно дотриматися процедури, передбаченої чинним законодавством. Спочатку вона передбачає проходження ВЛК. Саме військово-лікарська комісія фіксує погіршення здоров’я, яке відбулося унаслідок поранення та визначає, яким є ступінь придатності військового до того, аби продовжувати службу.

На перший погляд, все виглядає зрозумілим, однак практика свідчить про те, що представники ВЛК часто не вказують у своїй постанові реальний стан військовослужбовця. Відомо достатньо багато випадків, коли реальна шкода здоров’ю військового штучного применшувалася. Саме для таких ситуацій існує процедура оскарження постанови ВЛК, і тут можуть якісно допомогти юристи, котрі спеціалізуються на царині військового права.

 

Окрім постанови ВЛК, важливу роль відіграє довідка з військової частини, де зафіксовано, за яких обставин було отримано поранення. Саме вона відображає причинно-наслідковий зв’язок між погіршенням здоров’я та участю в бойових діях, пов’язаних з захистом Батьківщини. Якщо на цьому етапі теж виникли проблеми, і ви бачите себе заручником бюрократичних процесів, то юридична допомога буде дуже доречною.

Які виплати за поранення передбачені?

Коли ми говоримо про таке питання як одноразова виплата за поранення, варто звернутися до законодавства, яке регулює цю тему. Тут йдеться передусім про Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх сімей». Також є профільна Постанова Кабміну від 25 грудня 2013 року № 975. Якщо Закон просто закріплює те, що компенсація за поранення має бути виплачена, то Постанова конкретизує, якого розміру повинна бути така виплата військовослужбовцям за поранення.

Отож, розмір виплати напряму залежить від того, чи отримав військовий інвалідність унаслідок поранення. Якщо ні, то її розмір коливатиметься в межах 50-70 прожиткових мінімумів, а залежності від різних обставин. Надаючи свої консультативні послуги, ми розповідаємо клієнтам про це більш детально та апелюємо до того, які норми чинного законодавства регулюють саме їхню ситуацію.

Щодо поранення, яке призвело до інвалідності, то тут, знову ж, все залежить від її групи. Якщо йдеться про І групу, то військовослужбовець отримає виплату в 400-кратному розмірі прожиткового мінімуму. Якщо це ІІ група, то тут йдеться про 300-кратний розмір, а якщо ІІІ група – то про 250-кратний.

Які складнощі можуть виникнути?

Чим більшим є ступінь втрати працездатності, тим більші кошти у якості компенсації передбачені. Та водночас – тим більшим стає бюрократичний тиск на військовослужбовця, який, окрім стресу від втрати здоров’я, отримує додаткове емоційне навантаження.

Звернення до професійних юристів допомагає значно спростити взаємодію з уповноваженими державними органами, у компетенції яких перебуває питання виплати компенсації за поранення. Саме такі фахівці є в команді нашого адвокатського бюро. Своїм клієнтам ми пропонуємо такі ключові послуги:

 

Консультації. Вони можуть бути надані в комфортному для вас форматі. Приміром, коли йдеться про людей, які не можуть завітати до нашого офісу, ми пропонуємо консультування по відеозв’язку або по телефону.

 

Юридичний супровід. Якщо ви не маєте бажання чи сил самостійно контактувати з державними органами, то можете довірити нам повноваження ваших законних представників у цьому питанні. Ми добре впораємося з такою справою, адже маємо в ній великий досвід.

 

Представництво інтересів у суді. Коли ваші права порушуються, а єдиним способом їх захисту стає звернення до суду, ми відмінно виконуємо таку роботу.

 

Отож, наші юристи допоможуть вам якісно вирішити питання з отриманням виплати за поранення та не витрачати на нього надто багато свого часу та зусиль. До нас регулярно звертаються клієнти з такими запитами, тому ми знаємо, як діяти, аби допомогти.

Обираючи ЮК «Приходько та Партнери» Ви отримуєте:

Успішну юридичну компанію, що надає послуги по всій території України;
Кращих юристів та адвокатів, які мають досвід роботи та чудово розуміються на всіх складнощах військового права;
Професійний підхід до справи.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація юриста щодо виплат за поранення?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібен супровід юриста в отриманні виплат за поранення?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація