"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Позбавлення батьківських прав

 

Позбавлення батьківських прав в Україні

Насильство в сім’ях, асоціальний і аморальний спосіб життя батьків, повна втрата одним з батьків або обома відразу емоційного зв’язку з дитиною – все це може спричинити за собою закономірний наслідок у вигляді позбавлення батьківських прав. Розібратися в тому, хто правий і хто винен в подібних ситуаціях, може тільки суд. А ось зацікавленій особі в подібному процесі готові запропонувати свою підтримку адвокати щодо позбавлення батьківських прав ЮК «Приходько і Партнери».

Юридична консультація – позбавлення батьківських прав: підстави та наслідки

Найчастіше питанням позбавлення батьківських прав цікавляться матері, які бажають розірвати обтяжливу зв’язок батька з дитиною. Йдеться про ті випадки, коли батько зовсім не бере участі в житті та утриманні дитини, але користується правом на заборону виїзду матері з дитиною за кордон, зміну місця реєстрації і так далі.

Важливо! Не може використовуватися в якості обґрунтування для позбавлення батьківських прав:

  • окремо взята заборгованість по аліментах;
  • особиста неприязнь і сварки між батьком і матір’ю дитини;
  • поодинокі випадки відмови від виконання батьківських обов’язків або поганого ставлення до дитини.

Дані обґрунтування слід підкріпити іншими аргументами і доказами, якщо це можливо. Юрист по позбавленню батьківських прав на консультації готовий розповісти про те, як фіксувати проступки батька і зібрати доказову базу для звернення до суду.

До відома! На консультації обговорюються підстави для позбавлення батьківських прав, зазначені в ст.164 Сімейного кодексу України, а також в Постанові Верховного Суду №20 (v0020700-08) від 19.12.2008.

Також якщо планується позбавлення батьківських прав, адвокат інформує про правові наслідки даної процедури. Головні моменти в подібних обставинах:

від батька, позбавленого батьківських прав більше не буде потрібна згода на виїзд дитини за кордон, переїзд на ПМЖ в іншу країну, зміна місця реєстрації (прописки) або прізвища дитини;

батько, позбавлений батьківських прав, звільняється від обов’язків по вихованню дитини, але не від обов’язків по утриманню, зокрема – за допомогою виплати аліментів;

після позбавлення батьківських прав за дитиною залишається право на отримання спадщини від батька, але сам батько не має права претендувати на аліментні виплати від дитини в зв’язку з непрацездатністю.

Допомога в позбавленні батьківських прав: супровід адвокатом всіх або окремих етапів процедури

Якщо почати з’ясовувати, скільки коштує адвокат по позбавленню батьківських прав, то попередньо необхідно розібратися в тому, що собою являє дана правова процедура.

До відома! У процедурі позбавлення батьківських прав можна виділити такі етапи:

 

Звернення до органу опіки та піклування для отримання письмового висновку.

 

 

 

Складання позовної заяви до суду і його подача разом з пакетом супутніх документів і доказів (обов’язково додається висновок органу опіки).

 

 

 

Судовий процес і отримання відповідного судового рішення.

 

 

В окремих випадках – розгляд справи в апеляційному суді (якщо батько, щодо якої ініційовано процедуру позбавлення батьківських прав, оскаржить рішення суду першої інстанції)

Коли ставиться таке завдання, як позбавлення прав, адвокат може супроводжувати всі етапи процедури, або взяти на себе вирішення окремого питання. Наприклад – збір і підготовку документів для суду. Якщо має бути позбавлення батьківських прав, вартість юридичних послуг не може виступати в якості важливого моменту. Йдеться про дуже складну правову процедуру, в успіху якої багато що залежить від досвіду адвоката. Тому найважливіше знайти саме фахівця або фахівців з досвідом.

Щоб забезпечити вирішення завдання щодо позбавлення батьківських прав, розгляньте можливість співпраці з юристами практики сімейного права ЮК «Приходько та Партнери».

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися в органи опіки та піклування для отримання висновку про доцільність позбавлення батьківських прав?

Так
Ні

2 питання

Чи є особа, яку планується позбавити батьківських прав громадянином іншої держави?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація