"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Послуги із розірвання шлюбу за кордоном

Нерідко так трапляється в житті, що закохана пара вирішує одружитись. Проте, не всі особи здатні зберегти свої сімейні відносини, які в них були на початку стосунків, що врешті решт призводить до розірвання шлюбу.

Процедура розірвання шлюбу цілком зрозуміла, якщо ви знаходитесь в Україні і під час її реалізації не виникає досить багато запитань.

Однак, якщо подружня пара знаходиться за межами України, то часто зʼявляються проблемні ситуації щодо того, а як провести розлучення у такому випадку.

В чому і вбачається актуальність даної тематики. У цій статті ми поговоримо про послуги, які надає юридична компанія “Приходько та партнери” із розірвання шлюбу за кордоном.

Як відбувається розлучення українців за кордоном?

На сьогодні існують такі механізми з допомогою яких можна розлучити українців в Польщі, Чехії, Румунії або будь-якій іншій країні:

  • подати онлайн заяву до органів РАЦС – підходить тим подружнім парам, які не мають дітей та мають особисту згоду на розлучення між собою. Проте для завершення процедури потрібно буде особиста присутність в Україні;
  • подати заяву про розлучення до консульської установи, де остання і передасть її до відповідних органів, що проводять розлучення;
  • подання заяви через представника до суду або через систему “Електронний суд”.

Незалежно від обраних варіантів, якщо наявний спір про поділ майна або у подружжя наявні неповнолітні діти, то розлучення повинно відбуватись лише в судовому порядку.

Як подати на розлучення в Польщі?

Якщо ви перебуваєте в Польщі на постійному місці проживання та хочете розлучитись, то вам необхідно звернутися до консульської установи, де остання й прийматиме рішення про розлучення у таких випадках:

  • коли заяву про розлучення подали спільно громадяни та вони не мають спільних дітей;
  • якщо наявне рішення суду про розірвання шлюбу;
  • якщо один із подружжя подасть заяву про визнання другого із подружжя безвісно відсутнім, недієздатним або таким, що засуджений до позбавлення волі на строк не менше 3 років за вчинення злочину.

При подачі заяви до консульської установи шлюб розривається в незалежності від того чи є наявний майновий спір між подружжям.

Свідоцтво про розлучення за кордоном: чи потрібно легалізувати?

Після того як ви отримали свідоцтво про розлучення, наприклад, у разі розірвання шлюбу судом, то його у такому випадку потрібно обовʼязково легалізувати у консульській установі у відповідній країні вашого перебування. Це потрібно для того, щоб український консул поставив відповідний посвідчувальний напис на такому документі і він мав юридичну силу для предʼявлення до іноземних органів державної влади.

Також варто зазначити, що в державах, які підписали Гаазьку конвенцію від 5 жовтня 1961 року не потрібно проходити консульську легалізацію свідоцтва про розірвання шлюбу, а достатньо лише проставити апостиль (спеціальний штамп) в Міністерстві юстиції відповідної країни.

Як відбувається розлучення за кордоном, якщо є діти?

При наявності неповнолітніх дітей у подружжя розірвання шлюбу можливе лише шляхом звернення через представників або в онлайн форматі до українського суду, де останній й буде приймати рішення про те, з ким будуть проживати діти та проводити розподіл майна.

Поділ майна за кордоном, які особливості?

За загальним правилом майно між подружжям підлягає поділу лише тоді, коли воно вважається спільно набутим за час існування шлюбу. У разі, якщо майно має статус приватної власності або належить до індивідуальних речей, то воно поділу не підлягає.

Для встановлення цих всіх нюансів особи обовʼязково звертаються до суду, де й повинні довести ту чи іншу належність майна на праві власності кожному.

Як розлучитися, якщо дружина за кордоном?

Якщо ваша дружина перебуває за кордоном, а ви знаходитесь на території України, то в такому випадку ви маєте право подати до органів РАЦС заяву про розірвання шлюбу або звертатися безпосередньо до суду.

Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до РАЦСу, то таку нотаріально засвідчену заяву може подати другий з подружжя.

У випадку розірвання шлюбу через РАЦС необхідна згода обох членів подружжя та відсутність дітей, в усіх інших випадках розірвання шлюбу можливо тільки через суд.

Важливо! Якщо ваша дружина вагітна або вона вже народила дитину і їй не виповнився ще один рік, то розірвання шлюбу в незалежності від того чи наявна згода подружжя на його розірвання чи вона відсутня – неможливе. В такому випадку необхідно тільки чекати. Навіть у тій ситуації, якщо дитина померла під час пологів, то всеодно подружжя повинно чекати один рік для того, щоб розлучитися.

Якщо ви перебуваєте за кордоном та хочете розірвати шлюб, проте не знаєте всіх законодавчих нюансів такої процедури, то в такому випадку звертайтесь до досвідчених фахівців “Приходько та партнери”.

Наша команда налічує тільки кваліфікованих юристів, що завжди готові надати вам професійну консультацію та допомогу у вирішенні вашої ситуації. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви перебуваете за кордоном?

Так
Ні

2 питання

Ваш чоловік або дружина перебувае за кордоном?

Так
Ні

3 питання

У вас є діти?

Так
Ні

4 питання

У вас є спільне майно?

Так
Ні

5 питання

У вас є згода іншого на розірвання шлюбу?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація