«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Реструктуризація валютної іпотеки

Як і раніше, в Україні продовжується тяганина між позичальниками та банківськими установами. Переважна більшість справ пов’язана з іпотечними кредитами, які були видані в іноземній валюті. Економічні кризи, нестабільна ситуація в Україні, пов’язана з повномасштабною війною, це більше погіршили загальну картину. Врегулювання цього питання – вкрай важливе як для банків, так і для позичальників. Рішенням може стати реструктуризація валютної іпотеки. Якщо у Вас є валютна іпотека, яку Ви не здатні на цей час виплатити, юристи нашої компанії PRIKHODKO & PARTNERS допоможуть Вам в цьому.

Законодавча база реструктуризації валютної іпотеки

В квітні 2021 року було внесено поправки до Законів України № 1381-IX, № 1382-ІХ та № 1383-ІХ. Головна ціль – захист інтересів позичальників, які отримали кредити в іноземній валюті для придбання нерухомості (валютна іпотека) та в силу тих чи інших причин не змогли своєчасно виплатити їх та/або не здійснювали обов’язкові платежі за цими кредитами.

 

Валютна іпотека вже встигла завдати чималих збитків банківським структурам: через довготривалу дію мораторію та відсутність мотивації у позичальників реструктуризувати/обслуговувати валютну іпотеку, такі кредити поповнили категорію «непрацюючих». Банки мали покрити їх так званими «резервами» для спрямування коштів на капітал для оформлення нового іпотечного кредитування.

Особливості процедури реструктуризації валютної іпотеки

Відповідно до умов чинного Кодексу з процедур банкрутства, механізм реструктуризації іпотечних кредитів здійснюється наступним чином: застосовується процедура банкрутства фізичної особи або укладається мирова угода на визначених законодавством умовах. Сума нового боргу розраховується, виходячи з поточної вартості житла на ринку. В цій ситуації дуже важливо дотримуватися балансу сторін під час реструктуризації. За цим слідкує суд в якості незалежного арбітру між кредитором і позичальником.

Такий підхід надає можливість здійснити реструктуризацію заборгованості на максимально збалансованих та справедливих умовах.

Обрати найбільш слушний варіант реструктуризації валютної іпотеки допоможуть юристи PRIKHODKO & PARTNERS. ми – команда справжніх професіоналів, які щоденно працюють зі справами проблемної заборгованості та кредитування. Також дуже корисною послугою, яку ми пропонуємо, являється консультування на етапі укладення іпотечного договору з банківськими структурами. Це дозволить уникнути безлічі проблем. Наприклад, Вам не потрібно буде покривати банківські штрафні санкції при достроковій виплаті іпотеки.

 

Ми здійснюємо:

  • Консультування клієнтів в онлайн та офлайн режимах.
  • Експертизу документів з іпотеки (договору іпотеки та кредитного) на предмет пошуку відповідності чинному українському законодавству.
  • Представництво інтересів клієнта в процесі судового розгляду.

Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з реструктуризації валютної іпотеки заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно провести реструктуризацію валютної іпотеки?

Так
Ні

2 питання

Ви не платите по іпотеці вже більше двох місяців?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація