«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Списання боргу по кредиту / мікрозаймам

Складні економічні умови, воєнний стан, зниження рівня життя населення, всі ці та інші фактори змушують банківські установи йти на поступки своїм боржникам. Серед іншого, мова йде про списання боргу по кредиту. Багато чого залежить, наприклад, безпосередньо від суми заборгованості.

 

В яких ситуаціях можливе списання боргу по кредиту?

Банк може списати частину або весь борг по кредиту. Фактично це відбувається тому, що банківські установи не мають реальних важелів впливу на боржників. Наприклад, для стягнення з боржника наданого кредиту, співробітники банку мають подати на нього до суду. Цей процес супроводжується оплатою послуг юристів, сплатою судового збору та ін. На списання банківського кредиту можна розраховувати у наступних випадках:

  • Минув строк позовної давності за кредитом (три чи більше років).
  • У боржника відсутнє майно, яке можна відсудити.
  • Боржник відмовився підписати договір про реструктуризацію боргу.
  • Борг підпадає під дію мораторію.

 

Мова йде, передусім, про споживчі кредити. З банківськими установами не тільки можна, а й потрібно вести переговори про закриття проблемного кредиту одночасно із зменшенням боргу на умовах боржника. І, при цьому, зовсім не важливо, про яку тривалість прострочення платежів йде мова: місяць, п’ять місяців чи більше. Переговори дозволять списати від 30 до 90% суми кредиту. Все залежить від того, наскільки боржник зможе захищати свої права. В ідеалі варто звернутися до фахівців в цій сфері.

Важливо: списання боргів по кредиту вигідно обом сторонам. Тут немає нічого дивного. Вигода для позичальника полягає в тому, що він звільняється від обов’язку повернення коштів, а позикодавець вже не чинить будь-який вплив на боржника з вимогою повернути гроші. Щодо вигоди позичальника обговоримо це питання більш детально. Робота з безнадійними боржниками негативно впливає на банківську установу. Страждає не тільки звітність, а й фінансовий стан всієї організації. Інвестори можуть відвернутися від такого банку, як результат, репутація і капіталовкладення знижуються. Подібні негативні фактори можуть спровокувати повне банкрутство.

Приватні кредитні компанії можуть в повному обсязі списати борг по кредиту з таких причин:

  • Примусово (відповідно до рішення виконавчої служби).
  • Добровільно (на власний розсуд банківської установи).

На списання боргу зазвичай йдуть по причині смерті боржника, тривалого відбування ним покарання у місцях позбавлення волі, часткової або повної втрати позичальником працездатності. В цьому випадку менш проблематично і набагато вигідніше розв’язати питання шляхом використання страховки.

 

Особливості списання боргу по кредиту / мікрозайму в умовах воєнного стану

Списання боргу по кредитах в умовах воєнного стану можливе за таких умов:

  • Станом на 23.02.2022 року у позичальника були відсутні борги за кредитом.
  • Кредит було отримано на будівництво, реконструкцію чи придбання майна, які були пошкоджені чи знищені через воєнні дії.
  • Знищене житло – єдине місце проживання родини.

Щоб підтвердити виконання умов, варто надати банку пакет необхідних документів. Кредитор в цьому випадку має право на отримання компенсації від держави.

Списання боргу по кредиту може здійснюватися на основі «прощення»:

  1. Шляхом угоди з банківською установою

Боржник підписує договір з банком щодо прощення кредиту. При цьому боржник має обов’язково сплатити військовий збір та податок на прибуток фізичних осіб (1,5% та 18% відповідно). Дані відсотки нараховуються на суму, яка має бути списана.

Цей варіант більше вигідний не боржнику, а банку. Це пов’язано з тим, що боржник розв’яже проблему заборгованості, однак, при цьому, буде втягнутий у нові податкові зобов’язання.

  1. Прощення кредиту шляхом переуступки

 

Банки можуть передати безнадійні кредити колекторам, тобто, факторинговим компаніям. Боржник, при цьому, може домовитись з банком про переуступку боргу на довірену особу. Яким чином це працює? Звичайно, банки не можуть напряму продати фізичній особі кредит, тому ця операція проводиться через посередника, тобто, ті ж самі факторингові компанії. Прощення кредиту шляхом переуступки законом не забороняється.

Якщо у Вас немає можливості виплатити борг по кредиту, фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам підготувати всі необхідні документи для списання боргу по кредиту або оформити процедуру банкрутства. Ми маємо багаторічний практичний досвід роботи в цій сфері. Записуйтесь на консультацію до юристів по списанню боргів! Для розрахунку ціни допомоги адвоката у списанні боргів за кредитами – заповніть форму нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас кредит взятий в банку чи МФО?

Так
Ні

2 питання

Сума кредиту більше 180 000 грн?

Так
Ні

3 питання

Вам необхідно списати борг по кредиту?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація