"Наша робота — витончені стратегії успіху, що відкривають двері до фінансових ресурсів."

Грицай Микола Ігорович

Керівник відділу грантів та залучення інвестицій

E-mail
grytsai@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-71

Фахівець з пошуку та отримання грантів, розробки бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій

Зв'язатися зараз

Гранти єРобота – 2024

Активні бойові дії по всій території України із лютого 2022 року, що повʼязані із вторгненням Російської Федерації до нашої держави назавжди змінили життя українців.

У лютому 2024 року повномасштабна війна буде тривати вже 2 роки і за цей час приватному сектору довелось пройти масу випробувань, щоб не закрити власний бізнес.

На щастя український уряд вчасно зрозумів дану проблематику на практиці та прагнув підтримати економіку України, на що відповідно у липні 2022 року було створено ряд державних грантових програм під загальною назвою “єРобота”.

У цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості грантів, що входять до цієї урядової програми, а також наведемо деяку статистику їх загального використання.

Що входить до урядової програми “єРобота”?

  • Грант “Власна справа” – є однією із тих грантових програм, яка покликана створювати новий малий та середній бізнес в Україні.

Брати участь у грантовій програмі “Власна справа” можуть як громадяни, що не мають досвіду у підприємницькій діяльності, діючі ФОП, а також юридичні особи.

Основними критеріями для заявників є створення робочих місць, в кількості як мінімум одне, сплата податків до держави та ведення господарської діяльності підприємства протягом наступних трьох років з моменту отримання фінансування. Розмір гранту варіюється від 50 тисяч до 250 тисяч гривень.

Грантові кошти можна витратити купівлю обладнання для майбутнього або діючого підприємства, придбання сировини, покриття орендної плати виробничого приміщення (але не більше 25% від отриманої суми гранту), взяття обладнання у лізинг;

  • Грант для ветеранів та другого з подружжя – покликаний підтримувати громадян, що брали участь у бойових діях, стали ветеранами війни або отримали інвалідність у звʼязку із військовими діями, а також їх дружину та чоловіка.

Основними критеріями для потенційних заявників є створити відповідну кількість робочих місць, що відповідає отриманому розміру гранту, справно сплачувати податки до бюджету та провадити господарську діяльність не менше трьох років.

Розмір гранту, який можна отримати варіюється від 250 тисяч до 1 млн гривень. Якщо громадянин отримує кінцеву суму фінансування розміром в 250 тисяч гривень, то він повинен створити як мінімум одне робоче місце, 500 тисяч гривень – два робочих місця, 1 млн гривень – 4 робочих місця, половину з яких повинні займати ветерани чи інваліди війни.

Грантові кошти можна витрати на купівлю франшизи, меблів, різного обладнання, автомобілів з метою комерційного використання, послуг з маркетингу та багато іншого;

  • Грант на переробне підприємство – покликаний здійснювати підтримку переробних українських підприємств.

Взяти участь у грантовій програмі можуть як громадяни, що не мають досвіду у підприємницькій діяльності, діючі ФОП, а також юридичні особи.

Основними критеріями для потенційних заявників є створення від 25 робочих місць, справна сплата податкових платежів до бюджету та ведення господарської діяльності протягом 3 років з моменту отримання грантових коштів. Розмір гранту складає до 8 млн гривень.

Грантові кошти можна витратити на купівлю основних засобів для ведення переробного виробництва, введенням в експлуатацію різного обладнання та його доставка на підприємство;

  • Грант “Свій сад” – ідеально підходить для тих громадян, що завжди мріяли мати свій власний сад.

Брати участь у грантовій програмі можуть як ФОП, так і юридичні особи. Основними критеріями для потенційних заявників є створення відповідної кількості робочих місць в залежності від висадження певних культур на земельну ділянку (сад), справно сплачувати податки до державного бюджету та вести господарську діяльність не менше, ніж протягом 5 років з моменту отримання грантових коштів.

Розмір гранту складає від 140 тисяч до 400 тисяч гривень, але фінансування складає не більше 70% від загальної вартості проекту.

Грантові кошти можна витрати на оплату всіх рахунків, що виставляють постачальники (продавці) матеріалів чи товарів для реалізації кінцевої мети проекту;

  • Грант “Своя теплиця” – є популярним рішенням серед громадян, які завжди хотіли створити власну модульну теплицю.

Брати участь можуть як діючі ФОП, так і юридичні особи. Заявники в разі отримання грантових коштів повинні створити як мінімум 14 нових робочих місць на 1 гектар модульної теплиці, забезпечити її джерелом водозабору та належною системою зрошення, сплачувати справно податки, вести діяльність підприємства протягом 3 років після побудови теплиці.

Розміру гранту залежить від кількості гектар на яких планується збудувати теплиці, а саме: для 0,4 – 0,6 гектара – 2 млн. гривень; для 0,8 – 1,2 гектара – 3,5 млн. гривень; для 1,6 – 2,4 гектара – 7 млн. гривень. Однак, фінансування обмежене в рамках до 70% вартості проекту.

Статистика грантових програм за 2023 рік

За 2023 рік український уряд фінансував близько 5 млрд гривень в розвиток бізнесу через надання грантових програм за проектом “єРобота”.

Загалом гранти отримали понад 8753 українських громадян, які створили щонайменше 35 тисяч нових робочих місць на ринку праці.

Від початку запуску проекту “єРобота”:

  • за програмою “Власна справа видано 8013 мікрогрантів на 1,9 млрд грн;
  • на розвиток переробних підприємств видано 487 грантів на 2,5 млрд грн;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства видано 133 гранти на 555 млн грн;
  • ветеранам та членам їхніх родин видано 120 грантів на 45 млн грн.

Якщо у вас залишились питання щодо отримання грантів за урядовою програмою “єРобота”, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи нададуть клієнтам компанії належну правову підтримку на всіх етапах отримання грантових коштів, адже ми чудово спеціалізуємося на даній проблематиці на практиці. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація по отриманню гранту?

Так
Ні

2 питання

У вас вже існуючий бізнес?

Так
Ні

3 питання

У вас поки немає бізнесу і ви плануєте його створити?

Так
Ні
Грицай Микола Ігорович
Керівник відділу грантів та залучення інвестицій
E-mail
grytsai@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-71

Фахівець з пошуку та отримання грантів, розробки бізнес-планів та залучення інвестицій для бізнесу та громадських організацій

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація