«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Розшук військовослужбовців зниклих безвісти

На жаль, під час війни зникнення людей  — буденна справа. Особливо, якщо мова йде про військовослужбовців. З моменту повномасштабної війни десятки тисяч людей вважаються зниклими безвісти. Такі дані наводить Уповноважений у справах зниклих безвісти. Велика кількість військовослужбовців, які стали на захист нашої країни в лавах ЗСУ чи інших військових формувань на сьогодні входять до категорії “зниклі безвісти”. Саме тому дуже важливим питанням залишається наступне: як здійснюється розшук військовослужбовців зниклих безвісти. Про правильний алгоритм дій розкажуть наші фахівці — юристи Приходько та Партнери, які спеціалізуються на справах військовослужбовців.

До кого звертатися в процесі розшуку військовослужбовців?

Нині в Україні не існує одного єдиного органу, який відповідає за пошук полонених та зниклих. Але існують державні органи, які виконують певні функції з пошуку та систематизації інформації. Їх об’єднує те, що всі вони передбачають надання інформації з розшуку військовослужбовців. Однак, Вам варто підготуватися до взаємодії з ними. Яким чином? Підготувати наступну інформацію:

  1. Паспортні дані військовослужбовця.
  2. Військове звання.
  3. Посада, батальйон, рота захисника.
  4. Дані командира військової частини.
  5. Контакти побратимів військовослужбовця.
  6. Інформація про ТЦК та СП, за яким було здійснено його призов.

Перш за все ми рекомендуємо звернутись до представників військкомату і військової частини, за якою закріплений військовослужбовець. Під час такого звернення родичі військовослужбовця мають отримати вичерпну інформацію про статус особи (зниклий безвісти, полонений) та місце знаходження військового. Якщо Ви такої інформації не отримали, наступна інстанція — Національне інформаційне бюро. Окрім цього, можна звернутись до Служби безпеки України та Червоного Хреста. Ці уповноважені органи передадуть отриману інформацію до спеціальної комісії, яка займається справами військовополонених та зниклих безвісти. Якщо на цьому етапі Ви також не отримали інформацію про місцеперебування Вашого родича, можна надіслати запит до Управління розвідки Міністерства оборони.

Важливо: звертатись до вищевказаних інстанцій варто не одночасно, а почергово.

Основоположну роль в цьому питанні відіграють ТЦК та СП. Командири військової частини зобов’язані повідомити про зникнення безвісти військовослужбовця одразу після прецеденту (максимальний термін — один день). Протягом тижня складається офіційне сповіщення родини, а також здійснюється інформування щодо пільг, які передбачені чинним українським законодавством. Вся інформація та документи, які підтверджують статус військовослужбовця, зберігаються в ТЦК та СП.

Запам’ятайте: члени родини та близькі родичі військовослужбовця, який зник безвісти, мають право на оперативне отримання достовірних відомостей, які стосуються: місця його перебування, обставин загибелі, місця поховання та ін.

Юридична допомога з розшуку зниклих безвісти військовослужбовців

Юристи Приходько та Партнери надають комплекс послуг, пов’язаних з пошуком безвісти зниклих військовослужбовців. Це, зокрема: консультування, допомога в оформленні документів правничого характеру (заяви, скарги, документи до суду). Окрім цього, ми знаходимось в співробітництві з організаціями та установами, які займаються розшуком військовослужбовців.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з питання дотримання прав військових та їх родин заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Вашим питанням займались інші юристи?

Так
Ні

3 питання

Ви вже звертались до відповідних органів щодо з питання розшуку військовослужбовця?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація