Банкрутство фізичної особи

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Банкрутство фізичної особи

За останній час збільшилась кількість випадків, коли фізична особа, переоцінивши свої можливості та перспективи або піддавшись впливу ЗМІ, наважується на дуже відповідальний крок – отримання кредиту за досить вигідною відсотковою ставкою. Однак через деякий час виявляється, що така ставка актуальна тільки в певний проміжок часу. Якщо фізична особа не може виконати свої зобов’язання за отриманим кредитом, застосовуються штрафні санкції. В результаті потрібно повертати суму, яка вже в декілька разів може перевищувати розмір отриманого кредиту. Потрапивши в досить складну ситуацію боржник шукає будь-які варіанти для виходу з неї. Одним із поширених варіантів являється оголошення банкрутства фізичної особи.

Фото: Банкрутство фізичної особиБанкрутство фізичних осіб стало можливим з набуттям чинності Кодексу із процедур банкрутства (21 жовтня 2019 року). Відповідно до визначення, боржником виступає фізична особа, яка не має можливості виконувати свої грошові зобов’язання при настанні строку їх виконання.

 

Кого з фізичних осіб можуть оголосити банкрутом?

Для порушення справи про банкрутство до судових інстанцій може звернутися тільки сам боржник. Подібні справи розглядаються господарськими судами за місцем реєстрації фізичної особи.

Для прийняття позитивного рішення щодо банкрутства фізичної особи мають бути наступні умови:

 • Заборгованість – не менше 30-ти мінімальних зарплат.
 • Припинення погашення кредитів або здійснення інших планових платежів в розмірі як мінімум 50% та більше від розміру місячних платежів.
 • Винесення постанови у виконавчому провадженні щодо відсутності у заявника майна, яке підпадає під стягнення.
 • Інші обставини-підтвердження неможливості виконання грошових зобов’язань чи здійснення звичайних поточних платежів.

 

Які борги підлягають списанню?

За процедурою банкрутства фізичної особи списанню підлягають будь-які борги:

 • Позики, банківські кредити.
 • Штрафи, податкова заборгованість.
 • Заборгованості з комунальних послуг.
 • Кредити, надані небанківськими фінансовими установами.
 • Заборгованості, пов’язані з укладенням договорів та угод цивільно-правового характеру.

Після того, як буде завершена процедура банкрутства, фізична особа звільняється від вимог кредиторів (боргів). При цьому визнання банкрутом не звільняє від погашення наступних боргів:

 1. Аліменти.
 2. Відшкодування школи, яка заподіяна каліцтвом чи іншими ушкодженнями здоров’я/смертю фізичної особи.
 3. Боргів, які нерозривно пов’язані з особистістю фізичної особи.

Вищевказані фінансові зобов’язання не можна не тільки списати, за їх наявності фізична особа не підпадає під категорію банкрутства. Що робити в цій ситуації? Спочатку виконуються вимоги, які нерозривно пов’язані з особистістю фізичної особи, і тільки після цього можна подати заявку на неплатоспроможність і підтвердження банкрутства.

Фото: Банкрутство фізичної особиЯкі наслідки має визнання фізичної особи банкрутом?

Після того, як суд відкриває справу про банкрутство, нарахування штрафів та відсотків за кредитними зобов’язаннями заморожується. Робиться це для того, щоб кількість заборгованості не зростала. Боржник не має виплачувати кошти різним кредиторам – усі боргові зобов’язання об’єднуються в одну справу. Результат – визнання фізичної особи банкрутом, списання боргів, продаж її майна або реструктуризація боргів. Завдяки визнанню фізичної особи банкрутом позичальник отримує довгоочікуваний спокій: на стягнення боргів діє мораторій, колектори в жодному разі не можуть тероризувати боржника.

 

Однак, процедура банкрутства передбачає і досить неприємні моменти. Наприклад, після того, як боржник подав заяву до суду, вступає в дію заборона про його виїзд за кордон. Все майно, окрім нерухомості, де фізична особа проживає, продається для можливості погашення боргів.

Банкрутство фізичної особи – досить складний процес, який, без сумнівів, варто довірити справжнім професіоналам. Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» вже 5 років працюють в цій сфері та можуть надати якісну, професійну допомогу. Фахівці компанії зроблять все можливе для того, щоб Ви змогли вийти з будь-якої ситуації з мінімальними втратами. Записуйтесь на консультацію та розрахунок ціни оформлення банкрутства!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас великі борги по кредитам та МФО і ви не в змозі платити по ним?

Так
Ні

2 питання

Вам необхідно оформити банкрутство фізичної особи?

Так
Ні

3 питання

Сума боргу перевищує 200 000 грн?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація