"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію житлового комплексу

Житловий комплекс – це єдиний комплекс нерухомості, утворений земельною ділянкою в установлених межах. На такій земельній ділянці розміщується жилий багатоквартирний будинок або її частина разом з інженерними мережами та спорудами, які утворюють цілісний житловий комплекс.

Введення житлового комплексу в експлуатацію – це процедура, через яку потрібно в обов’язковому порядку пройти всім тим, хто планує використовувати ті чи інші об’єкти нерухомості. Саме ця документація дозволяє підключити всі комунікації: воду, світло, каналізацію, опалення. Якщо нерухомість не вводиться в експлуатацію, неможливо оформити право власності. Таке житло не можна подарувати, продати, передати у спадщину, використовувати в якості застави та ін.

Введення в експлуатацію житлового комплексу – обов’язкова процедура, проведення якої залежить від категорії складності будинку. Відповідно до містобудівних правил та обмежень всі об’єкти будівництва розподіляються на 5 категорій складності. Житлові комплекси входять до об’єктів IV-V категорій складності. Введення в експлуатацію житлового комплексу – достатньо складне завдання, яке краще за все довірити справжнім професіоналам – юристам PRIKHODKO & PARTNERS.

Особливості введення в експлуатацію житлового комплексу

Прийняття в експлуатацію закінчених житлових комплексів здійснюється на основі Акта готовності об’єкта шляхом видачі Сертифіката відповідними органами Державного архітектурно-будівельного контролю. Ці документи можуть надаватися в електронній чи паперовій формі.

Дата прийняття житлового комплексу в експлуатацію – дата видачі Сертифіката або реєстрації Декларації. Експлуатація об’єктів, які не узаконені – заборонена.

Підключення житлового комплексу до інженерних мереж здійснюється виключно після офіційного введення в експлуатацію відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Термін – 10 днів з відповідного звернення замовника до осіб – власників відповідних елементів інженерної інфраструктури.

Самостійна підготовка документів для введення об’єкта в експлуатацію супроводжується високим ризиком отримання негативної відповіді від державних органів. Найчастіше це наслідок:

  • Неподання документів, які необхідні для прийняття рішення про видачу Сертифіката.
  • Виявлення у поданих документах недостовірних відомостей.
  • Невиконання вимог, які передбачені чинним українським законодавством.

Допомога професійних юристів в процесі введення в експлуатацію житлового комплексу

Введення житлового комплексу в експлуатацію – достатньо кропітка та складна задача. Проте експерти PRIKHODKO & PARTNERS знають, як отримати всі документи швидко та оперативно ввести житловий будинок в експлуатацію відповідно до всіх правил містобуду.

Вам не потрібно буде витрачати час в чергах під кабінетами чиновників, заповнювати складні і не зрозумілі документи.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг юристів з введення в експлуатацію житлового комплексу заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Введення в житлового комплексу Вам необхідне терміново?

Так
Ні

2 питання

Чи маєте Ви в наявності все необхідні документи?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся в Києві або Київській області?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація