Травма на виробництві

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Травма на виробництві

Нещасні випадки на виробництві, на жаль, не є рідкістю. Травми, отримані під час виконання трудових обов’язків, можуть мати серйозні наслідки для здоров’я та життя працівника, а також призвести до значних матеріальних збитків.

Права працівника в разі травмування на виробництві

Законодавство України гарантує працівникам, які отримали травму на виробництві, ряд пільг та компенсацій, зокрема:

 1. Медичну допомогу. Роботодавець зобов’язаний забезпечити працівника, який отримав травму на виробництві, безоплатним медичним обслуговуванням, включаючи першу медичну допомогу, амбулаторне та стаціонарне лікування, реабілітаційні заходи.
 2. Виплату матеріальної допомоги. Працівнику виплачується допомога у тимчасовій непрацездатності, а у випадку стійкої втрати працездатності – пенсія по інвалідності.
 3. Відшкодування шкоди. Роботодавець зобов’язаний відшкодувати працівнику шкоду, завдану травмою, включаючи втрачену заробітну плату, витрати на лікування, протезування, санаторно-курортне лікування, а також моральну шкоду.

приходько та партнери

Проконсультуватись з адвокатом

Обов’язки керівника, якщо його підлеглий травмувався на виробництві

У разі нещасного випадку на виробництві керівник зобов’язаний:

 1. Надати першу медичну допомогу. Якщо працівник потребує негайної медичної допомоги, керівник повинен викликати швидку допомогу.
 2. Зберегти місце події. Місце події має бути збережено в тому вигляді, в якому воно було на момент травмування, до приїзду комісії з розслідування.
 3. Створити комісію з розслідування. Для розслідування причин та обставин нещасного випадку створюється комісія, до складу якої входять представники роботодавця, профспілки та інші зацікавлені особи.
 4. Оформити акт про нещасний випадок. За результатами розслідування складається акт про нещасний випадок, в якому фіксуються всі обставини події.
 5. Повідомити про нещасний випадок державні органи. Про нещасний випадок, внаслідок якого настала смерть або втрата працездатності на термін понад 21 день, роботодавець зобов’язаний повідомити Державну службу України з питань праці та Державну службу України з надзвичайних ситуацій.

Найчастіші приклади травмування на виробництві

До найпоширеніших видів травмування на виробництві належать:

 • Механічні травми: переломи, удари, порізи, вивихи, травми кінцівок тощо.
 • Термічні травми: опіки, обмороження.
 • Електричні травми: ураження електричним струмом.
 • Отруєння: хімічні отруєння, отруєння газами.
 • Травми, пов’язані з падінням з висоти: падіння з драбин, риштування, будівельних майданчиків.

Зверніться до кваліфікованого юриста, якщо травмувались на виробництві

Проконсультуватись з адвокатом

Якщо ви отримали травму на виробництві, важливо не зволікати і звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста.

 1. Юрист проаналізує вашу ситуацію та пояснить, які саме права ви маєте як постраждалий на виробництві. Допоможе розібратися в чинному законодавстві, що стосується травм на виробництві, та ваших прав на отримання компенсації. Проконсультує щодо обов’язків вашого роботодавця стосовно забезпечення безпечних умов праці та надання вам належної допомоги у випадку травми.
 2. Адвокат допоможе вам зібрати всі необхідні докази, що підтверджують факт травми на виробництві, ступінь її тяжкості та причинно-наслідковий зв’язок між травмою та вашою трудовою діяльністю. Це можуть бути медичні довідки, протоколи, фото- та відеоматеріали, свідчення очевидців тощо. Правильно оформлений пакет документів буде важливим для успішного захисту ваших прав у подальшому.
 3. Юрист допоможе вам правильно оформити всі документи, необхідні для отримання компенсації за травму на виробництві. Це може включати заяву на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, акт про нещасний випадок на виробництві, довідку про середню заробітну плату тощо. Юрист подбає про те, щоб всі документи були оформлені без помилок та відповідали всім вимогам законодавства.
 4. Якщо виникне необхідність, адвокат буде представляти ваші інтереси в суді. Він підготує всі необхідні документи та аргументи для захисту вашої позиції. Юрист буде відстоювати ваші права та добиватися справедливої компенсації за шкоду, завдану вам травмою на виробництві.

Звернувшись за допомогою до кваліфікованого юриста від «Приходько та партнери», ви збільшуєте свої шанси на отримання належної компенсації за травму на виробництві. Не зволікайте і не намагайтеся вирішити проблему самостійно, адже це може призвести до втрати ваших прав. Юрист допоможе вам захистити свої інтереси та добитися справедливості.

Бажаєте замовити консультацію чи дізнатись ціну допомоги юриста при травмі на виробництві? Заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваші трудові права порушуються?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить питання врегулювання трудових спорів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація