«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Послуги військового адвоката по кримінальних справах

Послуги військового адвоката з кримінальних справ на території України, на жаль, мають досить великий попит з моменту відколи розпочалась гібридна війна росії проти України, а після повномасштабного вторгнення рашистів кількість військовослужбовців, які потребують юридичного захисту досягла дуже значних обсягів.

Здебільшого послуги військового адвоката з кримінальних справ стосуються наступного:

  • Непокора або невиконання наказу, що характеризується відкритою відмовою невиконання наказу начальника, старшого за званням, або інше невиконання наказу, що має здійснюється із умислом. За вчинення подібних дій передбачено притягнення до кримінальної відповідальності із позбавленням волі.
  • Самовільне залишення військової частини або місця служби, характеризується тим, що військовослужбовець маючи умисел залишити військову частину або місце проходження служби зникає без відповідного повідомлення, отримання дозволу, неповернення із відпустки у встановлений час.
  • Дезертирство, характеризується тим, що військовослужбовець на початку залишає місце проходження служби, а потім зникає на невизначений час, коли місце його знаходження встановити неможливо. Суб’єктивною стороною даного злочину є умисел ухилення від подальшого проходження військової служби.
  • Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особовий період, дане правопорушення характерно для осіб, які є військовозобов’язаними та мають умисел уникнути виконання свого обов’язку відносно проходження військової служби.

 
З точки зору Кримінального кодексу України, зазначені вище правопорушення характеризуються безпосереднім умислом військовозобов’язаного уникнути виконання свого обов’язку.

Проте, під час коли країна знаходиться в стані війні існує безліч ситуацій, коли військовослужбовці не маючи умислу уникати виконання своїх обов’язків отримують статус підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення. Це може траплятись як наслідок залишення раніше займаних бойових позицій у зв’язку із, наприклад, закінченням боєприпасів та великою кількістю поранених та загиблих, відсутністю елементарно води… Всі ці умови за сукупністю можуть стати підставами для внесення відповідних відомостей в ЄРДР, як і наприклад, значне руйнування військової частини внаслідок ракетного обстрілу з подальшим залишенням військовими такої частини.

 

Відомості в ЄРДР вносили навіть відносно військових, котрі виходили під обстрілами із оточення (наприклад Іловайськ), що не можна скажімо, так вважати коректним.

На практиці безпідставному звинуваченню у вчинені кримінального правопорушення (у нашому випадку дії без злочинного умислу військового у розумінні законодавства у галузі кримінального права) і притягненні до відповідальності можна завадити, шляхом доведеності фактичних обставин, що обґрунтовують необхідність тих чи інших дій військових, що не мали злочинного умислу, а є наслідком обставин, що не залежать від них самих.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібен адвокат з військових питань?

Так
Ні

2 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

3 питання

Ваше питання стосується галузі кримінального права?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація