Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу

Вимушений прогул – це тимчасове призупинення виконання працівником своїх трудових обов’язків не з його вини. У таких ситуаціях за працівником зберігається право на заробітну плату. Нажаль, бувають випадки, коли керівництво порушує це право та не сплачує заробітну плату працівнику.

Що вважається вимушеним прогулом?

Законом України про працю визначено наступні випадки вимушеного прогулу:

 1. Незаконне звільнення або відсторонення від роботи. Якщо роботодавець звільнив працівника без законних підстав або відсторонив його від роботи без належного оформлення, працівник має право на заробітну плату за весь час вимушеного прогулу.
 2. Відсутність роботи з вини роботодавця. Якщо роботодавець не надав працівнику роботу або робоче місце, не забезпечив його необхідними інструментами, обладнанням, сировиною, матеріалами тощо, працівник має право на заробітну плату за час вимушеного прогулу.
 3. Вимушений простій. Якщо робота тимчасово зупинена з причин, не залежних від волі працівника і роботодавця (технологічна аварія, стихійне лихо, перебої в постачанні сировини тощо), працівник має право на заробітну плату не нижче 2/3 тарифної ставки.
 4. Інші випадки, передбачені законодавством.

Проконсультуватись з адвокатом

приходько та партнери

Як нараховується зарплата за час вимушеного прогулу?

Заробітна плата за час вимушеного прогулу нараховується згідно з середнім заробітком працівника. Середній заробіток розраховується за формулою, наведеною у Кодексу законів про працю України, на основі двох останніх заробітних плат, що були до початку вимушеного прогулу.

Основні перешкоди, які можуть робити керівники при нарахуванні заробітної плати за час вимушеного прогулу

 1. Незаконне заперечення факту вимушеного прогулу. Роботодавці можуть намагатися стверджувати, що працівник був відсутній на роботі з власної вини, або що робота не була зупинена з причин, не залежних від волі працівника і роботодавця.
 2. Неправильне розрахування середнього заробітку. Роботодавці можуть занижувати середній заробіток працівника, щоб зменшити суму виплати.
 3. Відмова у виплаті заробітної плати. Роботодавці можуть просто відмовлятися виплачувати працівникові заробітну плату за час вимушеного прогулу.

Проконсультуватись з адвокатом

Як адвокат може допомогти в стягненні заробітної плати за час вимушеного прогулу?

 1. Консультація та правовий аналіз. Адвокат детально вивчить вашу ситуацію, проаналізує документи (накази про звільнення/відсторонення, акт про простій, довідка про заробітну плату тощо) та надасть чітку правову оцінку шансів на успішне стягнення коштів. Він роз’яснить вам ваші права та обов’язки як працівника, а також порядок дій у цій ситуації. За потреби, адвокат допоможе зібрати додаткові документи та докази, що підтверджують факт вимушеного прогулу та невиплату заробітної плати.
 2. Досудове врегулювання. Адвокат може спробувати вирішити питання з роботодавцем в досудовому порядку. Він проведе переговори з роботодавцем, намагаючись досягти компромісу та добровільної виплати належної вам суми. Це може зекономити ваш час, гроші та нерви, адже не потребуватиме звернення до суду.
 3. Судовий захист. Якщо досудове врегулювання неможливе, юрист складе та подасть позов до суду про стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Він буде представляти ваші інтереси в судових засіданнях, надавати докази та обґрунтовувати ваші вимоги. За потреби, адвокат залучить до справи свідків та експертів. Він буде дотримуватися всіх процесуальних норм та правил, щоб максимально збільшити ваші шанси на успіх.
 4. Додаткові послуги. Окрім вищезазначеного, адвокат може допомогти вам:
 • Отримати роз’яснення щодо трудового законодавства.
 • Скласти скарги до органів державної влади.
 • Обчислити суму заробітної плати, яка підлягає стягненню, з урахуванням усіх нарахувань.
 • Здійснити представництво при виконанні судового рішення (отримання коштів з роботодавця).

Послуги адвоката оплачуються вами, але ви маєте право на відшкодування витрат на адвокатську допомогу за рахунок роботодавця. Звертатися за допомогою юриста рекомендується якомога раніше, адже для захисту своїх прав вам можуть знадобитися час та певні зусилля. Адвокат юридичної компанії «Приходько та партнери» допоможе вам захистити свої трудові права та добитися виплати заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Для отримання консультації чи розрахунку юридичної допомоги в цьому випадку – заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваші трудові права порушуються?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить питання врегулювання трудових спорів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація