Розробка ліцензійного договору на об’єкт права інтелектуальної власності

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Розробка ліцензійного договору на об’єкт права інтелектуальної власності

Володіння правами на об’єкт інтелектуальної власності дозволяє його власнику не тільки захистити свій винахід від стороннього посягання, а й надати дозвіл іншій особі його використовувати на основі ліцензії або свідоцтва. Ліцензійний договір на ОПІВ (об’єкти права інтелектуальної власності) вам допоможуть оформити юристи нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

Відповідно до Цивільного кодексу України, власник патенту може:

 • Надати іншій особі ліцензію (дозвіл) на використання об’єкта прав інтелектуальної власності.
 • Частково або повністю продати (передати) права на такий об’єкт іншій особі.

Предметом ліцензійного договору не можуть виступати права на використання об’єктів інтелектуальної власності, які не були чинними на момент укладення договору (частина 5 статті 1109 Цивільного Кодексу).

Фото: Розробка ліцензійного договору на об’єкт права інтелектуальної власностіВідповідно до ліцензійного договору, ліцензіар надає ліцензіату дозвіл на використання об’єктів права інтелектуальної власності на умовах, які визначені взаємною згодою сторін. При цьому враховуються вимоги Цивільного Кодексу та інших законів.

Якщо ліцензійний договір передбачає положення про сублінцензіата, додатково укладається субліцензійний договір. Відповідно до договору ліцензіат може передавати третій особі, тобто субліцензіату, документ на використання права інтелектуальної власності (субліцензію).

 

В ліцензійному договорі визначаються:

 • Сфера використання об’єкта інтелектуальної власності.
 • Розмір, строки та порядок виплати за використання об’єктів інтелектуальної власності.
 • Умови, які сторони вважають за доцільне включити в договір.

Види ліцензій на об’єкти інтелектуальної власності

Ліцензійні договори можна розподілити на 3 групи:

 • Виключна

Надається тільки одному ліцензіату без можливості його використання іншими особами. Виключна ліцензія передбачає використання об’єкта інтелектуальної власності тільки у сфері, яка визначена ліцензією.

 • Одинична

Її отримує лише один ліцензіат, але, при цьому, не виключається право можливості використання об’єкта інтелектуальної власності ліцензіаром.

 • Невиключна

Ліцензіару дозволено використовувати об’єкт інтелектуальної власності та видавати ліцензії іншим особам.

Відповідно до чинного українського законодавства, діє ще один вид ліцензії. Мова йде про відкриту ліцензію. За нею власник свідоцтва (патенту) на об’єкт інтелектуальної власності має право подати до Державного департаменту заяву про готовність надати будь-якій особі дозвіл на використання запатентованого об’єкта інтелектуальної власності. Іншими словами, власник патенту оголошує відкриту ліцензію для будь-якої особи, яка хоче скористатися цим об’єктом патентування. Щоб стимулювати відкриті ліцензії, у законодавстві передбачено певні пільги для власників патентів.

Фото: Розробка ліцензійного договору на об’єкт права інтелектуальної власності

Також умовно можна розділити всі ліцензії на 2 групи: прості та складні (повні).

1. Проста ліцензія

Ліцензіат отримує право на використання об’єкту ліцензії відповідно до рамок, встановлених договорами. При цьому ліцензіар може використовувати об’єкт інтелектуальної власності на тій самій території. Також ліцензіар може надавати право на власний об’єкт інтелектуальної праці іншим ліцензіарам. Цей термін в законодавстві України відомий під назвою «невиключна ліцензія».

2. Повна ліцензія

Це, фактично, договір купівлі-продажу об’єкта інтелектуальної власності.

Таким чином, ліцензійний договір – це продаж дозволу на часткове або повне використання об’єктів інтелектуальної власності.

Повна ліцензія діє весь строк чинності патенту. Хоча це й продаж самого об’єкта, з юридичної точки зору між наданням повної ліцензії і продажем патенту існує принципова відмінність. Якщо патент продається на певних умовах (наприклад, щороку власник патенту отримує відрахування), несплата чергового платежу не призводить до відновлення права на патент у продавця. Своєю чергою договір повної ліцензії укладається на таких же умовах, однак, несплата чергового платежу ліцензіатом призводить до припинення дії договору.

В ліцензійному договорі в обов’язковому порядку зазначаються:

 • Сторони та предмет ліцензійного договору.
 • Номер свідоцтва.
 • Перелік послуг та товарів.
 • Обсяг прав, що передаються.

Співробітники нашої юридичної компанії мають багаторічний досвід роботи як на українському, так і на міжнародному ринках.

Ми вам допоможемо захистити об’єкт інтелектуальної власності і надамо повний комплекс юридичних послуг:

 • Розробка та оформлення ліцензійних договорів.
 • Внесення змін у договори.
 • Державна реєстрація ліцензійних договорів на ОПІВ.
 • Консалтингові послуги та ін.

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» гарантують конфіденційність інформації, отриманої від кожного клієнта. Індивідуальний підхід при оформленні договорів на ОПІВ – запорука нашого успіху.

У вас залишились ще запитання? Записуйтесь на консультацію та розрахунок вартості розробки ліцензійного договору на об’єкт права інтелектуальної власності – просто дайте відповіді у формі нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно розробити ліцензійний договір?

Так
Ні

2 питання

Ви є єдиним власником об'єкта права інтелектуальної власності?

Так
Ні

3 питання

Власником об'єкта інтелектуальної власності є фізична особа?

Так
Ні

4 питання

Власником об'єкта інтелектуальної власності є юридична особа?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація