«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Визнання банкрутом

Сучасна ринкова економіка часто супроводжується таким явищем, як банкрутство. Під банкрутством розуміють неспроможність суб’єкта підприємницької діяльності – боржника, відновити свою платоспроможність, задовольнивши, тим самим, вимоги кредиторів без застосування ліквідаційної процедури.

Серед основних причин банкрутства:

  1. Суттєва незбалансованість додатного і від’ємного грошових потоків.
  2. Значне перевищення зобов’язань над наявними активами.
  3. Тривала неплатоспроможність компанії чи підприємства.

 

Різновиди банкрутства

Серед найпоширеніших видів банкрутства виділяють:

  • Реальне банкрутство

В цьому випадку підприємство повністю не спроможне відновити свою платоспроможність і фінансову стабільність в наступному періоді через реальну втрату капіталу. Підприємства, які потрапили в подібну ситуацію, оголошуються банкрутом.

  • Навмисне банкрутство

Власник або керівник підприємства навмисно збільшує чи штучно створює його неплатоспроможність, наносить серйозні економічні збитки у власних інтересах чи в інтересах третіх осіб. Якщо дані факти будуть виявлені, керівнику або власнику загрожує кримінальне провадження.

  • Фіктивне банкрутство

Надання неправдивої інформації щодо неплатоспроможності підприємства. Ціль – введення в оману кредиторів. Такі дії також загрожують кримінальною відповідальністю.

  • Технічне банкрутство

Цей варіант банкрутства викликаний суттєвим простроченням/перевищенням заборгованості по дебетах над наданими кредитами. В цих випадках сума активів значно перевищує наявні фінансові зобов’язання. Якщо застосовується ефективне антикризове управління, підприємство, в більшості випадків, юридично не оголошується банкрутом.

 

Процедура визнання банкрутом

Справа про банкрутство може бути порушена стосовно суб’єкта підприємницької діяльності – фізичної або юридичної особи. Суб’єктами банкрутства не виступають казенні підприємства.

Звернутися з заявою про порушення справи щодо банкрутства до господарського суду можуть як боржник, так і кредитори.

Заяву про порушення справи щодо визнання банкрутства необхідно подати до господарського суду за місцем проживання (реєстрації) боржника. Письмова заява оформляється відповідно до статті 11 Закону про банкрутства та статті 162 Господарського процесуального кодексу України. Без спеціальних знань та досвіду достатньо складно правильно оформити заяву щодо визнання банкрутства. В цьому Вам допоможуть фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS».

Протягом 5-ти робочих днів з моменту надходження заяви до господарського суду, вирішується його подальша доля, а саме:

  1. Прийняття заяви.
  2. Відмова у прийняття заяви.
  3. Повернення заяви без розгляду.

Зверніть увагу: відкликати свою заяву про банкрутство особа може до дня проведення підготовчого засідання суду.

 

Порушення справи про банкротство – підстава для проведення виїзної позапланової перевірки органами державної фіскальної служби.

Стадії процедури банкрутства

Після того, як відкрито провадження у справі щодо банкрутства, стосовно до боржника діють нові правила:

  • Відсотки та штрафні санкції за простроченими зобов’язаннями не нараховуються.
  • Вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.
  • Відчуження майна боржника відбувається за погодженням з арбітражним керуючим у попередньо визначений спосіб.

 

Оптимальним варіантом завершення справи про банкрутство виступає реструктуризація боргів. Це вигідно як для боржника, так і для кредиторів. Оголошення банкрутства сприяє погашенню боргів і відновленню платоспроможності фізичної або юридичної особи.

Наступний крок – підготовка плану реструктуризації. В цьому плані зазначається розмір вимог кредиторів, визнаних судом, із зазначенням черговості та суми боргу. Також обов’язково вказується інформація про всі наявні та очікувані доходи боржника. Після затвердження такого плану судом боржник позбавляється деяких прав:

  1. Бути поручителем.
  2. Укладати договори позики, довічного утримання та ін.
  3. Укладати угоди щодо обтяження або відчуження рухомого та нерухомого майна (його вартість має перевищувати 10 розмірів мінімальної заробітної плати).

Надати професійну консультацію та оформити всі необхідні документи щодо визнання банкрутства допоможуть професійні юристи «PRIKHODKO & PARTNERS». Записуйтесь на консультацію!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідна процедура банкрутства?

Так
Ні

2 питання

Ви сплачували відсотки по кредиту за останні 2 місяці?

Так
Ні

3 питання

У Вас є кредити на суму більше 180 000 грн?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація