"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Технічний паспорт на будинок, квартиру

Технічний паспорт на будинок, квартиру

Автор

Перепельченко Анатолій Олександрович

В ході експлуатації обєкту нерухомого майна його технічний стан і характеристики змінюються. Разом з цим змінюються власники таких об’єктів. Технічний паспорт на об’єкт нерухомості в Україні – це обов’язковий документ в пакеті на житлову і будь-яку іншу нерухомість, без якого на законних підставах не можна провести жодну юридичну угоду.

Технічний паспорт на будинок/квартиру/гараж/нежитлову будівлю/приміщення в Києві та Київській області готові оформити для Вас фахівці юридичної компанії «Приходько та Партнери». Звертайтеся, ми відповімо на всі Ваші уточнюючі питання, і негайно приступимо до вирішення поставленого Вами завдання.

 

Що собою являє техпаспорт БТІ? 

За своїм змістом, технічний паспорт житлового будинку, квартири або іншої нерухомості – це офіційний документ, що виготовляється за формою за результатами технічної інвентаризації об’єкта сертифікованим фахівцем.

Документ складається у відповідності до Інструкції, затвердженої наказом №127 Держкомітету будівництва, архітектури та житлової політики України 24.05.2001 року. Розробляти техпаспорта вправі, як комунальні БТІ (Бюро технічної інвентаризації), так і приватні компанії при наявності в штаті фахівця з кваліфікаційним сертифікатом експерта в галузі архітектури.

На титульній сторінці документа проставляються печатки відповідної організації та вказується номер кваліфікаційного сертифіката фахівця, який можна перевірити за реєстром атестованих осіб. Видається техпаспорт в прошитому вигляді.

Техпаспорт на квартиру / будинок виготовляється на підставі креслень і розрахунків площ приміщень. У документі містяться такі дані:

  • графічний план об’єкту з експлікацією;
  • адреса, ПІБ власників;
  • матеріал фундаменту, стін і перекриттів, висота, кількість, розміри кімнат і нежитлових приміщень;
  • відомості про інженерні комунікації;
  • дата побудови, кількість поверхів в будинку, де розташована нерухомість;
  • інвентаризаційна вартість;
  • відомості про право власності на об’єкт.

 

Технічний паспорт БТІ: ціна і особливості оформлення

Якщо необхідно оформити технічний паспорт на будинок, вартість процедури буде залежати від таких факторів: тип об’єкта, площа і терміновість виконання завдання. Зорієнтувати Вас за витратами можуть фахівці ЮК «Приходько та Партнери» відразу після короткої консультації.

Щоб отримати техпаспорт на квартиру БТІ або на житловий будинок, Вам необхідно зібрати такі документи:

  • паспорт + ІПН;
  • документ, що підтверджує право власності на об’єкт (наприклад, договір купівлі-продажу);
  • документ на земельну ділянку – якщо мова йде про приватний будинок;
  • старий техпаспорт.

Технічний паспорт на будинок: термін дії в Україні та причини оформлення

Ніяких термінів дії для даного документа в законодавстві не міститься. Технічний паспорт на будинок в Україні, як і на квартиру, оформляються за потребою. При цьому якщо техпаспорт на об’єкт вже виготовлявся раніше, перед проведенням будь-якій юридичній угоди по даному об’єкту, здійснюється його актуалізація шляхом поточної інвентаризації, якщо минули такі строки з моменту попередньої інвентаризації:

  • три місяці в разі отримання виписки БТІ;
  • дванадцять місяців в разі зміни власника.

Коли за результатами поточної інвентаризації виявлено зміни в складі, і / або технічний стан об’єкта, техпаспорт підлягає заміні.

 

Оформлення техпаспорта для квартири в БТІ Києва (як і для житлового будинку) потрібно в таких обставинах:

  • Введення в експлуатацію нового об’єкта нерухомості або узаконення самовільної забудови – підведення комунікацій здійснюється тільки при наявності техпаспорта;
  • Зміна власника (купівля-продаж, дарування, обмін, передача у спадок) – техпаспорт надається нотаріусу для проведення відповідної угоди;
  • Оформлення права власності на об’єкт – в ході процедури приватизації, в разі отримання спадщини, за судовим рішенням і так далі;
  • Отримання банківського кредиту – купівля житла в іпотеку або отримання кредиту під заставу нерухомості;
  • Судові процеси – розділ житла, виділ частки в натурі і так далі;
  • Проведення перепланування або реконструкції;
  • Встановлення автономного газового або електричного опалення.

Ви цілком можете позбавити себе від клопіткої процедури оформлення техпаспорта на житло, довіривши її фахівцям юридичної компанії «Приходько та Партнери»!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Об'єкт нерухомості знаходиться в Києві?

Так
Ні

2 питання

Об'єкт нерухомості знаходиться в Київській області?

Так
Ні

3 питання

Технічний паспорт необхідно виготовити на новозбудований об’єкт?

Так
Ні

4 питання

Чи проводилася реконструкція об’єкта нерухомості?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація