"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Повернення дитини батькам із соціальних служб за кордоном

Батьківські права є фундаментальними та важливими для кожної людини, однак іноді виникають обставини, у результаті яких батько або мати можуть бути позбавлені цих прав через рішення суду.

Після введення на території нашої країни воєнного стану багатьом українцям довелось покинути свої домівки та виїхати за кордон — здебільшого тим, хто має неповнолітніх дітей.

Намагаючись пристосуватись до повсякденного життя за межами України, велика кількість наших громадян зіткнулась з проблемою вилучення дітей іноземними соціальними службами.

 

Офісом Омбудсмана зафіксовано кілька десятків таких випадків, основною причиною є наявність відмінностей у законодавстві України та інших країн, зокрема: розширений перелік можливих підстав для позбавлення батьківських прав, безліч нюансів стосовно належного виховання та поводження з дітьми.

У даній статті ми з’ясуємо, з чого необхідно починати батькам або іншим родичам для повернення дитини із соцслужби за кордоном.

 

Процедура поновлення батьківських прав може суттєво відрізнятися в залежності від законодавства країни, в якій це відбувається:

  • Першим і найважливішим кроком є звернення до кваліфікованого юриста, який спеціалізується на сімейному праві та міжнародних справах, консульського відділу або Офісу уповноваженого з прав людини для інформування щодо обставин справи та уточнення всіх деталей відповідно до чинного законодавства країни, міжнародних угод і дипломатичних питань, пов’язаних із справою;
  • Важливим етапом є з’ясування причини відібрання дитини соцслужбою — це допоможе сформувати подальший план дій. Загалом, підстави можуть бути різноманітні: прояви насильницької поведінки, недбале ставлення до дітей, нерегулярне відвідування дітьми навчальних закладів без поважних причин, перебування батьків у стані алкогольного сп’яніння, залишення малолітньої дитини вдома без нагляду, ненадання дитині необхідної медичної допомоги тощо;
  • Створення доказової бази і наявність документів, що підтверджують здатність виховувати дитину в безпечному та стабільному середовищі. Це можуть бути показання свідків, медичні довідки, підтвердження можливості матеріального забезпечення потреб дитини та інші важливі відомості;
  • Співпраця зі службами у справ дітей та готовність зробити все можливе для покращення ситуації;
  • Дотримання всіх правових процедур і рішень суду, які стосуються Вашої ситуації — необхідно ретельно слідкувати за інструкціями свого адвоката, соціальної служби та суду.

Підсумовуючи вищевказане слід пам’ятати, що кожна ситуація є індивідуальною та має свої особливості, що унеможливлює створення єдиного алгоритму для вирішення цього питання.

Якщо у Вас сталась подібна ситуація, варто невідкладно звернутись за правовою допомогою до юристів, які проаналізують всі обставини у відповідності до чинного національного та міжнародного законодавства, зможуть представляти Ваші інтереси у комунікації з представниками соціальної служби та брати участь у судових засіданнях, сформують найбільш дієвий підхід для вирішення проблеми відібрання дитини.

Юристи та адвокати юридичної компанії «Приходько та партнери» мають досвід у супроводі даної категорії справ, надають кваліфіковані юридичні консультації та супровід як в Україні, так і за кордоном.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваша дитина знаходиться за кордоном з одиним з батьків?

Так
Ні

2 питання

Чи вживали ви мирні заходи для повернення або спілкування з дитиною?

Так
Ні

3 питання

Чи звертались ви довідповідних органів або юристів з вашим питанням?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Повернення дитини батькам із соціальних служб за кордоном”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація