"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Довідка про грошове забезпечення

Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Перерахунок пенсій військовослужбовцям – категорія запитів, з якими достатньо часто звертаються клієнти до адвокатського бюро «Приходько та партнери». У цьому немає нічого дивного, адже подібні справи є виграшними, про що свідчать численні приклади з судової практики. Варто відзначити, що зміни в позитивний бік особливо активно пішли після зразкової справи, прийнятої Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 17.12.2019 № 160/8324/19, що стосувалася видачі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії військовослужбовця та ще одну справу – №826/12704/18 щодо колишніх міліціонерів.

Про що йдеться у згаданих справах?

Обидві судові справи стосуються одного питання – права згаданих осіб на те, аби ними була отримана оновлена довідка про додаткові види грошового забезпечення. Коли йдеться про додаткові види грошового забезпечення, їх врахування суттєво впливає на подальший розмір вже перерахованої пенсії.

Хто має право на перерахунок пенсії?

Перелік таких осіб є достатньо великим – починаючи з військових пенсіонерів та завершуючи міліціонерами на пенсії. Консультуючи своїх клієнтів на цю тему, ми деталізуємо таку інформацію з урахуванням їхньої справи та орієнтуємо в тому, якими є перспективи стосовно перерахунку пенсії.

Щодо нормативно-правової бази, яка регулює це питання, то тут треба зазначити профільний закон щодо пенсійного забезпечення військовослужбовців, а саме Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Якщо говорити про коло осіб, які мають право на оформлення такого документу як довідка про розмір грошового забезпечення, де будуть вказані ЩОМІСЯЧНІ ДОДАТКОВІ ВИДИ ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ, то тут варто назвати:

  • військовослужбовців ЗСУ, НГУ, СБУ, СЗР, Державної прикордонної служби, ДСНС та колишніх міліціонерів.

Перерахунку підлягають пенсії, які, згідно зі згаданим Законом, були призначені до 01 березня 2018 року усім перерахованим у списку категоріям осіб, окрім пенсіонерів з МВС (міліції).

Щодо пенсіонерів з МВС, то перерахунку підлягають пенсії з 1 січня 2016 року. Перерахунок відбувається за прирівняними посадами з розміру забезпечення поліцейського.

Чинне законодавство детально регулює це питання. Водночас, окрім усіх перерахованих нормативно-правових актів, суттєве значення відіграє Постанова КМУ від 11.11.2015
№ 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Як отримати довідку про грошове забезпечення?

Є вичерпний перелік державних органів, які уповноважені видавати згадану довідку, а саме:

  • територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (військкомати);
  • ДУ «Територіальне медичне об’єднання МВС». Такі державні управління є у кожній області.

 

Які проблеми виникають при відстоюванні справедливої пенсії?

Уповноваженими органами, котрі були перелічені вище, добровільно видається довідка про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Однак на практиці виникають суттєві ускладнення, аби справа реально зрушила з місця. Пенсійний фонд України не перераховує пенсію, доки немає відповідного рішення суду. Саме тут будуть корисними послуги адвокатської компанії «Приходько та партнери», адже ми працюємо на результат та досягаємо позитивного рішення. Це сприяє тому, що перерахована пенсія військовослужбовця чи міліціонера на пенсії стає більшою фактично вдвічі.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви військовий пенсіонер чи структур МВС?

Так
Ні

2 питання

Ви вже звертались до уповноваженого органу для отримання довідки про грошове забезпечення?

Так
Ні

3 питання

Вам відмовили у видачі довідки?

Так
Ні

4 питання

Ви вже судились з пенсійним фондом про перерахунок пенсії?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація