Оформлення учасника бойових дій

"Salus populi suprema lex esto - хай буде благо народу найвищим законом".

Лобунько Михайло Ігорович
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз

Оформлення учасника бойових дій

Оформлення учасника бойових дій

Автор

Лобунько Михайло Ігорович

Статус учасника бойових дій – те, що підтверджує виконання бойових завдань на фронті. Цей статус свідчить, що людина безпосередньо брав участь у захисті Батьківщини під час війни.

Ще у 2014 році важливість цього статусу актуалізувалася, коли розпочався перший етап російсько-української війни. Зараз, коли вторгнення набуло повномасштабного характеру, набагато більша кількість людей стала на захист країни. Водночас законодавство трансформується, а вимоги до набуття статусу УБД змінюються. Команда фахівців адвокатської компанії «Приходько та партнери» регулярно бере на роботу клієнтські запити у військових справах. У тому числі однією з наших спеціалізацій є юридичний супровід процедури отримання УБД.

Що змінилося у законодавстві?

Трансформації чинних нормативно-правових актів пов’язані із загальними змінами контексту війни. Наприклад, раніше учасниками БД були люди, котрі захищали країну на території Донецької та Луганської областей. На сьогодні, на жаль, ця географія розширилася, що й відобразилось у законодавчих змінах.

Якщо говорити про базову умову для набуття даного статусу, то це виконання бойових завдань. До початку повномасштабного вторгнення Росії були вимоги до того, яку кількість днів у бойових діях має провести людина, щоб набути цього статусу. На сьогодні ця вимога не актуальна, оскільки сам факт участі у бойових діях є підставою для того, щоб людина отримала відповідний статус.

 

Як відбувається підтвердження виконання бойових завдань?

Цілком очевидно, що підтвердження участі у бойових діях має відбуватися шляхом надання відповідних документів. В тому числі:

  • журнали БД;
  • вахтові журнали;
  • бойові повідомлення;
  • польові листи та ін.

Чим більше військовослужбовець зібрав документи, тим краще.

Куди потім слід звернутися?

У військовій частині потрібна спеціально створена комісія, куди зможе звернутися сам військовий чи його командир. Після того, як питання буде розглянуто, комісія оголосить рішення про те, що військовослужбовцю або нададуть цей статус, або в ньому відмовить. Існує передбачений законом порядок, у якому можна оскаржити рішення комісії.

 

Найкраще, якщо цей процес супроводжує професійний юрист, оскільки така послуга забезпечує одразу кілька важливих переваг:

  • фахівець орієнтує свого клієнта у детальному алгоритмі дій;
  • допомагає розібратися з документами, які потрібні;
  • орієнтує у правових механізмах, які дають можливість не стати жертвою бюрократії, коли надання статусу УБД затягується або блокується без поважних причин;
  • здійснює представництво інтересів свого клієнта у вищих інстанціях (у тому числі у суді), якщо права військовослужбовця порушуються.

Варто зазначити, що іноді в документах можуть бути ті чи інші помилки, внаслідок яких військовослужбовцю буває важко довести свою правоту. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» знає, як діяти в таких ситуаціях.

Ми допоможемо вам відстояти свої права та законні інтереси, оскільки звикли працювати на результат. Маючи великий досвід у супроводі військових справ, ми знаємо багато нюансів та «підводного каміння», з якими доводиться стикатися військовослужбовцю. Тому маємо великий досвід та ефективні алгоритми роботи, які допомагають нашим клієнтам підтвердити та зафіксувати їх статус учасників БД.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви перебували в зоні бойових дій більше 3-х місяців?

Так
Ні

2 питання

Ви звільнені з військової служби?

Так
Ні

3 питання

У Вас є всі необхідні документи?

Так
Ні

4 питання

Ви хочете замовити юридичний супровід оформлення УБД?

Так
Ні
E-mail
lobunko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-08

Юрист практики військового права: оформлення УБД, звільнення з військової служби, бронювання працівників на період мобілізації, оскарження висновку ВЛК, юридичний супровід клієнтів в ТЦК та СП (військкоматі).

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація