«Ми гарантуємо Вам якісний та професійний захист у кримінальному провадженні!»

Непом’яща Поліна Ігорівна
E-mail
nepomiascha@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Адвокат спеціалізується на кримінальному праві та кримінальному процесі, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Оскарження ухвали про арешт майна

Кожен громадянин України має право на володіння, користування та розпорядження своєю власністю, а також результатами діяльності (творчої, інтелектуальної та ін.). Про це йдеться в статті 41 Конституції України. Що ж це означає? Передусім те, що право приватної власності вирізняється непорушністю. Саме тому однією з послуг, які надають фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери являється оскарження рішення про арешт майна.

Законодавча база питання

В положеннях Кримінально-процесуального кодексу України має місце право на оскарження рішення слідчого судді, пов’язаного з арештом майна. В чому полягає процедура арешту майна?  ЇЇ суть та головна мета –  обмеження права його власника на відчуження чи користування грошима, а також майном (як рухомим, так і нерухомим). Серед головних причин накладення арешту на майно:

  1. Заборгованість боржника перед державним бюджетом, юридичними або фізичними особами.
  2. Наявність спорів, пов’язаних з майном. 
  3. Ситуації, коли майно у дійсному провадженні виступає в якості речового доказу.
  4. Здійснення арешту  майна в результаті порушення його власником вимог закону чинного Кримінального кодексу.

Способи зняття арешту майна

На сьогодні виділяють два способи зняття арешту:

  • Подання клопотання про зняття арешту. Відповідний документ подається до слідчого судді/суду.
  • Оскарження рішення про обмеження користування майном слідчого судді/суду в апеляційному порядку.

Більш детально розглянемо другий спосіб. 

Процедура звернення до суду регулюється Кримінальним процесуальним кодексом України. Отже, подання скарги, клопотання чи заяви відбувається з дотриманням умов, визначених чинним українським законодавством. 

В статті 309 КПК України (частина перша та друга) наводиться перелік рішень слідчого судді, які можна оскаржити. Порядок, який при цьому можна використати – апеляційний, на етапі досудового розслідування.

Винесене слідчим суддею рішення щодо скасування (як повного, так і часткового) арешту майна, в положеннях статті 309 КПК не підлягає оскарженню в порядку апеляції. 

Разом з тим, Кримінально-процесуальний кодекс України не передбачає можливості оскарження рішень судді, прийнятих в порядку статті 174 КПК України. Мова йде також і про скасування арешту майна.

Однак, на практиці вже є достатньо багато прецедентів, коли адвокати оскаржують ухвали про арешт майна. Обґрунтування цьому наступне: ухвала слідчого судді призводить до таких же правових наслідків, як і ухвала, пов’язана з арештом майна/відмовою в арешті майна. 

Тобто, взаємозв’язок статей 170, 173, 174 та 309 КПК надають можливість апеляційного оскарження як рішення слідчого судді, так і відмови в ньому. 

Допомога професійних адвокатів з оскарження рішення про арешт майна

Отже, підводячи підсумки зазначимо наступне: арешт майна – триваюче втручання. Навіть винесене на початку правильне рішення про арешт майна з часом може втратити свою обґрунтованість. Це може бути пов’язано, зокрема, зі зміною важливих обставин або з виникненням/виявленням нових обставин. В цьому випадку може виникнути необхідність в зміні в режимі арешту майна або навіть його скасування. 

Якщо Вам потрібно оскаржити ухвалу про арешт майна – адвокати Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. Ми маємо великий практичний досвід у справах такого типу. Наші адвокати використають весь наявний інструментарій для захисту інтересів кожного клієнта. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката з оскарження ухвали про арешт майна заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно оскаржити ухвалу про арешт майна?

Так
Ні

2 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві або Київській області?

Так
Ні
E-mail
nepomiascha@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Адвокат спеціалізується на кримінальному праві та кримінальному процесі, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація