"Іноді право - це більш мистецтво, ніж сухий закон."

Хижняк Ксенія Олександрівна
E-mail
khyzhniak@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Юристка, спеціалізується на кримінальному, міжнародному кримінальному праві та міжнародному праві людини.

Зв'язатися зараз

Терміновий виїзд адвоката на час проведення обшуку

Конституція України гарантія для кожного з громадян недоторканності житла та іншої приватної власності. Саме тому проведення обшуків супроводжується стресовою ситуацією для кожної людини. Окрім цього, в переважній більшості випадків обшуки відбуваються зненацька. Це означає, що адвокат під час обшуку потрібен обов’язково. Фахівці Приходько та Партнери надають своїм клієнтам таку послугу, як терміновий виїзд адвоката на час проведення обшуку.

Законодавча база питання

Відповідно до чинного законодавства (стаття 236 Кримінально-процесуального кодексу України, частина 1) посадова особа, яка проводить обшук (прокурор, слідчий та ін.) зобов’язана допустити захисника (адвоката) на місце його проведення. Однак, варто при цьому зазначити, що участь адвоката при проведенні подібних дій – не обов’язкова. Присутність адвоката забезпечує особа, яка бажає скористатися кваліфікованою правничою допомогою. Адвокати Приходько та Партнери здійснюють максимально оперативний виїзд на час проведення обшуку. 

Серед загальних правил проведення обшуку:

  • Заборона проведення у нічний час (22.00.-06.00.). Виняток становлять ситуації, коли несвоєчасність   проведення обшуку може призвести до зміни підозрюваним місця знаходження чи втрати доказів вчинення кримінального проступку.
  • Перед початком слідчих дій особа має ознайомитись з ухвалою суду та отримати її копію. 

Тобто, слідчі дії без наявності ухвали  –  серйозне порушення. Рекомендуємо фіксувати всі порушення на відео, зазначаючи час їх вчинення. 

Важливо: відповідно до статті 104 КПК України слідчі дії, які передбачають, зокрема, обшук мають обов’язково фіксуватися за допомогою відео. Якщо обставини проведення обшуку та дії правоохоронців не будуть зафіксовані в записі, їх  заборонено вносити до протоколу обшуку та надалі використовувати в якості доказу у дійсному кримінальному провадженні. 

  • Ще одна важлива умова – при проведенні обшуку мають бути задіяні як мінімум двоє понятих. 

Якщо хоча б одна з умов проведення обшуку буде порушена, це дає підставу на оскарження дій представників правоохоронних органів. Варто зазначити, що докази, які були отримані під час обшуку будуть вважатися недійсними. Окрім цього недопустимими буде отримання доказів під час обшуку без проведення повної відео-фіксації. Такі докази не можна буде використовувати у кримінальному провадженні. 

Функціонал адвоката під час обшуку

Пропонуємо детально розглянути функціональні обов’язки адвоката під час проведення обшуку. Варто розпочати з того, що адвокат надає професійну та психологічну підтримку клієнту під час обшуку. 

Також важлива складова діяльності адвоката на цьому етапі – перевірка законності проведення обшуку. Адвокати Приходько та Партнери проаналізують документи, які стали підставою для проведення обшуку. Ці документи мають відповідати нормам чинного українського законодавства. Велику увагу ми приділяємо перевірці ухвали про дозвіл на проведення будь-яких слідчих дій. При порушенні прав нашого клієнта під час обшуку, це буде відображено в протоколі обшуку. Всі процесуальні дії будуть зафіксовані.

Отже, під час обшуку важливо заручитись підтримкою висококваліфікованих спеціалістів. Саме таких фахівців Ви знайдете в нашій команді. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості виїзду адвоката на обшук у м. Київ заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна юридична допомога?

Так
Ні

2 питання

Ви зверталися раніше до нашої компанії?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
khyzhniak@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-91

Юристка, спеціалізується на кримінальному, міжнародному кримінальному праві та міжнародному праві людини.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація