Не виплатили заробітну плату: що робити?

"Нам не важливо, на чиєму боці влада, а важливо, на чиєму боці закон."

Перепельченко Анатолій Олександрович
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз

Не виплатили заробітну плату: що робити?

Зіткнувшись з невиплатою заробітної плати, працівники часто не знають, як правильно діяти в такій ситуації. Захистити свої права та отримати належні кошти допоможе звернення до юридичних експертів «Приходько та партнери», які відмінно знають чинне законодавство та мають чіткий план дій.

Що каже законодавство при виплаті заробітної плати?

Згідно з Кодексом законів про працю України, Конституцією та іншими правовими документами, роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному обсязі виплачувати заробітну плату своїм працівникам. Затримка виплати понад один місяць є грубим порушенням трудового законодавства.

Можливі дії працівника в разі невиплати заробітної плати

 1. Звернення до роботодавця. Треба написати письмову вимогу про виплату заборгованої суми. У ній чітко вказати суму заборгованості, період, за який вона виникла, та дату, коли має бути виплачена. Також варто звернутися до керівництва вищого рівня (начальника відділу, директора) або профспілки (якщо вона є на підприємстві).
 2. Звернення до органів державної влади. Ви можете подати скаргу на роботодавця до Держпраці за місцем розташування роботодавця. Можна звернутися до органів прокуратури. Експерт від «Приходько та партнери» зробить це за вас швидко та грамотно.
 3. При необхідності юрист допоможе звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованої заробітної плати, пені за прострочку виплати, моральної шкоди. Можна звернутися до суду в порядку наказового провадження, що значно спрощує та прискорює процедуру стягнення заборгованості.

Важливо! Звертаючись до будь-якого органу, рекомендується мати при собі:

 • Копії трудового договору, наказів про прийняття на роботу та звільнення.
 • Документи, що підтверджують виконання роботи (табелі обліку робочого часу, акти здачі-приймання виконаних робіт тощо).
 • Письмові докази звернень до роботодавця з приводу невиплати заробітної плати (якщо такі є).

Проконсультуватись з юристом

Чому краще звернутися до юриста, якщо не виплачують зарплату?

Зіткнувшись із невиплатою заробітної плати, багато працівників вагаються, чи шукати допомоги юриста. Ось декілька причин, чому звернення до юриста в такій ситуації дуже важливе:

 1. Знання законодавства. Адвокат володіє глибокими знаннями трудового законодавства та розуміє всі тонкощі та нюанси, пов’язані з виплатою заробітної плати. Він зможе правильно кваліфікувати дії роботодавця, визначити, які саме ваші права порушені, та підібрати найефективнішу стратегію дій.
 2. Збирання доказів. Самостійне збирання необхідних доказів для підтвердження невиплати заробітної плати може бути складним завданням. Юрист допоможе вам правильно оформити всі документи, засвідчити докази та за потреби залучити до справи свідків.
 3. Складання юридичних документів. Юрист грамотно складе претензію до роботодавця, позов до суду та інші необхідні юридичні документи. Це гарантує, що ваші вимоги будуть чітко сформульовані та підкріплені належними доказами.
 4. Представництво в суді та органах державної влади. Якщо справа дійде до суду або доведеться спілкуватися з органами державної влади, юрист гідно представить ваші інтереси. Він володіє знаннями та досвідом ведення подібних справ, що значно збільшує ваші шанси на успіх.
 5. Захист ваших прав. Юрист не лише допоможе вам отримати належну заробітну плату, але й захистить ваші права та інтереси в процесі вирішення конфлікту з роботодавцем. Він прослідкує, щоб роботодавець не допустив незаконних дій щодо вас.
 6. Економія часу та сил. Звертаючись до адвоката, ви економите свій час та сили. Вам не доведеться самостійно вивчати законодавство, збирати докази та спілкуватися з представниками роботодавця чи органів державної влади.
 7. Психологічна підтримка. Невиплата заробітної плати може бути не лише фінансовою, але й емоційною проблемою. Юрист надасть вам необхідну психологічну підтримку.

Пам’ятайте! Звернення до адвоката на ранній стадії вирішення проблеми невиплати заробітної плати значно збільшує ваші шанси на успішне та швидке її вирішення. Не ігноруйте свої права та не бійтеся захищати їх.

Переваги експертів “Приходько та партнери” у питання невиплати зарплати

 • Багаторічний досвід роботи в сфері трудового права.
 • Глибоке знання законодавства.
 • Індивідуальний підхід до кожного клієнта.
 • Висока результативність у вирішенні спорів з роботодавцями.

Звернувшись до юристів “Приходько та партнери”, ви можете бути впевнені, що ваші права будуть захищені, а заборгована заробітна плата буде повернута.

Якщо ви потребуєте детальної консультації чи хочете дізнатись ціну юридичної допомоги у випадку несплати заробітної плати – заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваші трудові права порушуються?

Так
Ні

2 питання

Сума невиплаченної заробітної плати перевищує 50 000 грн?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи області?

Так
Ні
E-mail
perepelchenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Спеціалізується на кримінальному, цивільному та адміністративному праві, перерахунку військових пенсій

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація