"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ У СФЕРІ СТРАХУВАННЯ

Страхування є важливою складовою сучасного економічного життя в умовах невизначеності, надаючи захист від ризиків та надзвичайних ситуацій, забезпечуючи сталий розвиток бізнесу та захист інтересів громадян.

З юридичної точки зору страхування – це цивільно-правові відносини, що забезпечують захист майнових інтересів громадян і юридичних осіб при настанні страхових випадків, визначених договорами страхування або законодавством за рахунок грошових фондів, які формуються шляхом сплати страхових внесків страхувальниками та доходів цих фондів.

Процедура отримання ліцензії у сфері страхування доволі складна, відповідальна та регулярно переглядається й вдосконалюється законотворцями. Юридична компанія «Приходько та партнери» має багаторічну практику в цій галузі та завжди володіє актуальною інформацією.

В нашій попередній статті «Порядок ліцензування фінансових послуг» ми детально розглядали загальні вимоги Національного банку до ліцензіатів які планують здійснювати різні види фінансової діяльності, які розповсюджуються і на страхові компанії.

Тому в цій публікації зосередимось на додаткових вимогах регулятора до отримувачів ліцензії на страхування.

Відповідно до положень Закону України «Про страхову діяльність» (далі – Закон), страховими компаніями, які мають право здійснювати страхову діяльність на території України, можуть бути:

  • фінансові установи, у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю. Мають не менше трьох учасників, відповідають іншим вимогам Закону та отримали ліцензію на здійснення страхової діяльності;
  • зареєстровані в НБУ постійні представництва філій іноземних страхових компаній які одержали ліцензію на здійснення страхової діяльності;
  • страховики-нерезиденти – фінансові установи, що створені та мають ліцензію на провадження страхової діяльності відповідно до законодавства держав, у яких вони зареєстровані.

Експортно-кредитне агентство вважається страховиком-резидентом із спеціальним статусом.

Предметом діяльності страховика може бути лише страхування, перестрахування і фінансова діяльність, пов’язана з формуванням, розміщенням страхових резервів та їх управлінням.

Товариства не можуть набути статус страховика якщо вони займалися іншим видом діяльності.

Страховики зобов’язані дотримуватися наступних умов забезпечення платоспроможності:

  • наявний сплачений статутний фонд для страховиків-резидентів або гарантійний депозит для філій страховиків-нерезидентів та гарантійний фонд страховика;
  • створення страхових резервів, достатніх для майбутніх виплат страхових сум і страхових відшкодувань;
  • мінімальний розмір статутного фонду має становити еквівалент – 1 млн євро для страховика, який займається видами страхування іншими, ніж страхування життя та 10 млн євро для страховика, який займається страхуванням життя
  • cтатутний капітал повинен бути сплачений виключно в грошовій формі. Дозволяється формування статутного капіталу цінними паперами держави, але не більше 25 % статутного капіталу.

Забороняється використовувати для формування статутного капіталу векселі, кошти страхових резервів, кошти, одержані в кредит, позику та під заставу, і вносити нематеріальні активи.

Формування резервів зі страхування життя, медичного страхування й обов’язкових видів страхування здійснюється окремо від інших видів страхування.

Національний банк видає страховикам ліцензію на провадження конкретних видів страхування відповідно до встановленого законодавством України порядку.

Страховики не мають права займатися іншими видами страхування, якщо отримали ліцензію на страхування життя.

Отже, ми окреслили основні вимоги до здобувачів ліцензії на здійснення страхової діяльності, проте чинне законодавство містить багато нюансів та деталей, які необхідно обов’язково враховувати при подачі заяви та пакета документів до Національного банку.

Наша команда юристів готова взяти на себе всю важку роботу щодо підготовки документів, надати консультацію та юридичну підтримку на всіх етапах процесу отримання ліцензії у сфері страхування.

Наш досвід та знання допоможуть вам уникнути зайвих труднощів та забезпечать необхідний результат. Вам залишається тільки зв’язатись з нами та зосередитись на розвитку і процвітанні свого бізнесу.

 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваше підприємство відповідає ліцензійним умовам?

Так
Ні

2 питання

Ліцензія потрібна Вам терміново?

Так
Ні

3 питання

Ви отримували раніше відмови в отриманні ліцензії від державного регулятора?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація