"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Підтвердження громадянства України для дитини

Коли йдеться про підтвердження громадянства України для дитини, це стосується тих дітей до 18 років, котрі:

  • народилися на території нашої держави від батьків, де один є громадянином, а інший – іноземцем чи особою без громадянства;
  • народилися від батьків, де обоє є іноземцями чи особами без громадянства, однак легально проживають на території України;
  • народилися за межами нашої країни, однак один з батьків є громадянином України;
  • народилися за межами України від батьків, обоє з яких є громадянами нашої держави.

Якщо вас цікавить деталізований правовий механізм підтвердження громадянства України для дитини саме у вашому випадку, ви можете звернутися за консультацією до юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери» і отримати кваліфіковану допомогу. Ми пропонуємо послуги у форматі консультування, а також юридичного супроводу вашої взаємодії з уповноваженими державними органами.

 

Що варто знати про підтвердження громадянства дитини?

Заява стосовно реєстрації дитини громадянином України чи про набуття цього громадянства за територіальним походженням подається за місцем реєстрації одного з батьків. Сама процедура займає до 90 днів з того моменту, коли була подана відповідна заява.

Органом, котрий приймає заяву про оформлення громадянства дитини, є Державна міграційна служба. Якщо все відбувається за кордоном, то йдеться про консульську установу, яка теж працює в цій ланці державних структур.

Іноді в клієнтів виникають питання стосовно того, чи обов’язково треба подавати заяву на те, щоб дитина набула громадянство України, якщо один з батьків є громадянином. Відповідь тут буде ствердною, оскільки без такої заяви та подальшої видачі довідки неможливо зробити, аби дитина в майбутньому отримала внутрішній паспорт громадянина України та закордонний паспорт. Довідка, яку видасть територіальне управління ДМС або консульська установа за кордоном, міститиме інформацію про те, що дитина є громадянином України з моменту свого народження.

Що робити, якщо батьки дитини – іноземці чи особи без громадянства?

Закон «Про громадянство України» добре регулює такі випадки. У статті 8 цього нормативно-правового акту вказано, що дитина іноземців чи осіб без громадянства, котрі законно проживають на території України, може отримати громадянство України. Це стосується тих дітей, котрі народилися в Україні після 24 серпня 1991 року та є особами без громадянства чи іноземцями, стосовно яких було подано клопотання про припинення іноземного громадянства. Тоді один з законних представників подає клопотання щодо того, щоб дитина отримала громадянство України. Саме так діє принцип територіального походження у питанні набуття громадянства.

Однак, як вже зазначалося, необхідним тут є факт саме легального проживання батьків дитини на території України. Інакше підстав для того щоб вона отримала громадянство нашої держави, не буде.

На відміну від попереднього випадку, дата набуття дитиною громадянства України – це той день, коли її громадянство зареєстрували у Державній міграційній службі України. До речі, для батьків дитини її громадянство стане великим плюсом, якщо вони мають намір проживати в Україні й надалі. Тоді можна отримати дозвіл на імміграцію, подавши відповідну заяву та підготувавши супровідний пакет документів. Результатом стане посвідка на постійне проживання. Якщо вас цікавить така можливість, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» в рамках консультування готові вам дати відповіді на всі запитання, пов’язані з цією темою.

 

Також у наших клієнтів часто виникають питання щодо того, чи треба документально підтверджувати те, що дитина не має громадянства інших країн. Ні, такої потреби немає. Тож коли ви подаєте документи на підтвердження громадянства України у вашої дитини, вам не потрібно додатково доводити те, що вона не є громадянином інших країн.

Якщо вас цікавить послуга консультування та юридичного супроводу в питаннях підтвердження громадянства України в дитини, ви можете звернутися до юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери». І ми якісно допоможемо вам.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваша дитина народилась за кордоном?

Так
Ні

2 питання

У Вашої дитини батьки/один з батьків іноземець?

Так
Ні

3 питання

Чи робили Ви громадянство іншої держави для дитини?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Підтвердження громадянства України для дитини”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація