E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Зміна засновників ТОВ

  1. Примусове виключення особи зі складу учасників
  2. Добровільний вихід (бажання учасника вийти з ТОВ
  3. Успадкування частки та перехід до правонаступників
  4. Переходу частки до третіх осіб шляхом продажу такої частки
  5. Процедура зміни учасників

При здійсненні своєї діяльності у ТОВ може виникнути потреба змінити засновника. Незалежно від кількості учасників ТОВ рішення стосовно зміни засновника/ів ухвалюється на загальних зборах, а результати зборів викладаються у протоколі.

Він повинен закріплювати особу, яка здійснюватиме реєстраційні дії і містити причину зміни.

Ось перелік випадків, коли може бути здійснена зміна учасників ТОВ:

  • Примусове виключення особи зі складу учасників

Примусово можна виключити учасника, якщо протягом року від державної реєстрації він не вніс оплати своєї частки в статутному капіталу.

Або, наприклад, якщо майна учасника для погашення особистого боргу не достатньо, і тоді кредитори звертаються за погашенням до ТОВ у розмірі частки такого учасника.

  • Добровільний вихід (бажання учасника вийти з ТОВ)

Якщо учасник ТОВ має в статутному капіталі менше 50%, він має право вийти з товариства у будь-який момент, при цьому згода інших учасників не потрібна.

Якщо частка становить 50% і більше, вийти можна, якщо інші учасники надають згоду. Такий учасник може вийти на підставі поданої ним нотаріально заяви на загальні збори засновників.

Заява пишеться за 30 днів до дня виходу.

  • Успадкування частки та перехід до правонаступників

Цей випадок стосується коли один з учасників помирає. Тоді переважне право на його частку переходить до правонаступників, і таке право статутом не обмежується. Але на загальних зборах може бути прийняте рішення відмовити правонаступникам стати учасниками товариства.

Прийняти правонаступника це право, а не обов’язок ТОВ. В такому випадку у правонаступників виникає право на отримання частки у майні померлого учасника у натуральній чи грошовій формі.

  • Перехід частки до третіх осіб шляхом продажу такої частки

Статут не може передбачати заборону на передачу своєї частки третім особам.

У інших учасників товариства є переважне право на купівлю частки, що продається, у пропорційному до капіталовкладення розмірі. Таке право діє 30 днів з дати отримання повідомлення про намір одного з учасників продати свою частку.

Інші учасники мають письмово заявити про бажання скористатись переважним правом.

Якщо для залучення нових інвестицій потрібно ввести нового учасника, один або декілька чинних учасників продають свою частку.

Відповідно, готується договір купівлі-продажу, у якому зазначається умови угоди, вартість частки, її відсоток. А протокол загальних зборів із зазначенням умов продажу частини.

Процедура зміни учасників

Сама процедура зміни учасників товариства передбачає реєстрацію змін у державному реєстрі. День державної реєстрації виходи учасника з товариства означає, що учасник вийшов з нього.

Строк внесення змін до статуту ТОВ складає 2-3 дні з дати підписання протоколу у державного реєстратора.

Законодавство чітко закріплює перелік документів, які надається реєстратору, зокрема це підписана директором заява про державну реєстрацію змін, підтвердження сплати державного збору, акт прийому-передачі з нотаріальним посвідченням.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно внести зміни учасників товариства?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Україні?

Так
Ні

3 питання

Ви вже проводили загальні збори?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація