Наше завдання – захист Ваших прав та інтересів. Ми не розказуємо «казок» - клієнт повинен бути відвертим та усвідомлювати об’єктивну реальність ситуації.

Угрин Святослав Володимирович
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Скасування арешту на майно або гроші

E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Скасування арешту на майно чи гроші

Право власності гарантується та захищається законом Святослав Угрин

Під арештом майна чинне законодавство України передбачає накладення заборони на право юридичної або фізичної особи розпоряджатися майном, яке належить або перебуває у його розпорядженні. При цьому до моменту визначення подальшої долі заарештованого майна власник такого майна залишається тим самим.

З огляду на те, що чинне законодавство визначає гроші як майно, у зв’язку з чим під правову категорію арешту майна підпадають кошти.

Арешт на майно або гроші в основному накладається у кримінальному процесі (кримінальному провадженні), у цивільному процесі, а також у виконавчому провадженні.

Цілі накладення арешту на майно або гроші різні, та визначаються специфікою процесу в рамках якого накладається арешт.
Способи і порядок скасування арешту на майно або гроші також визначаються процесом, в рамках якого арешт був накладений.

До того, як розпочинати процес відміни арешту на майно або гроші необхідно визначити в рамках якого процесу було накладено арешт, а також провести детальний правовий аналіз документів та ситуації.

Скасування арешту на майно або гроші у кримінальному процесі

Цілі арешту майна у кримінальному провадженні визначено у ст.170 КПК України, серед яких: збереження речових доказів, спеціальна конфіскація, конфіскація у вигляді покарання за кримінальне правопорушення, відшкодування збитків, заподіяних злочином.

Арешт на майно чи гроші накладається рішенням суду на підставі клопотання слідчого чи прокурора.

Для скасування арешту на майно або гроші в рамках кримінального провадження необхідно звернутися з відповідним клопотанням до слідчого судді, в якому обґрунтувати необґрунтованість накладення арешту або оскаржити в апеляційному порядку рішення слідчого судді про накладення арешту на майно або гроші.

Практика показує, що для досягнення результату, а саме скасування арешту на майно або гроші у кримінальному провадженні правильним буде одночасно звернутися з клопотанням до слідчого судді про скасування арешту в рамках кримінального провадження, та з апеляційною скаргою на рішення слідчого судді, яким накладено арешт.

Скасування арешту на майно або гроші в цивільному (господарському) процесі

Арешт на майно чи гроші у цивільному (господарському) процесі накладається, як і у кримінальному процесі, на підставі рішення суду у вигляді міри забезпечення позову з метою гарантії виконання рішення суду у разі задоволення судом позовних вимог.

Арешт на майно чи гроші у цивільному (господарському) процесі може бути накладений як до подання позову до суду, так і після. Порядок накладення арешту визначається вимогами цивільного та господарського процесуального закону.

Скасування арешту на майно або гроші в цивільному (господарському) процесі здійснюється шляхом оскарження рішення суду про накладення арешту до апеляційної інстанції, у строки та порядку, передбаченому цивільним та господарським процесуальним законом.

Скасування арешту на майно або гроші в рамках виконавчого провадження

Виконавче провадження є останньою стадією судового провадження та є примусовим виконанням судового рішення.

У межах виконавчого провадження виконавець виходячи з судового рішення та виконавчого документа накладає арешт на майно та гроші на банківських рахунках боржника з метою подальшого стягнення на користь кредитора. Арешт на майно та кошти боржника накладається постановою виконавця.

Скасування арешту на майно або гроші на банківських рахунках боржника в рамках виконавчого провадження можливе шляхом оскарження в судовому порядку дій виконавця щодо накладення арешту в сукупності з постановою про накладення арешту. Скарга подається до суду, який ухвалив рішення на підставі якого здійснюється стягнення та видав виконавчий документ.

Успіх скасування арешту на майно або гроші, що був накладений постановою державного чи приватного виконавця, залежить від багатьох факторів, у тому числі від дотримання строків оскарження, наявності порушень спеціального закону виконавцем, який здійснював накладення арешту та багато іншого.

У будь-якому випадку, скасування арешту на майно та гроші, як у кримінальному процесі (кримінальному провадженні), так і у цивільному процесі, а також у виконавчому провадженні залежить від багатьох факторів, а також від кваліфікації юриста/адвоката, який займається цим питанням.

«Спеціалісти Адвокатського бюро «Приходько та партнери» володіють необхідними знаннями та практикою для зняття арешту з Вашого майна та грошових коштів.»

Як ми працюємо:

1
Залишіть заявку зручним для Вас способом: через форму зворотного зв’язку на e-mail або дзвоніть
2
Проводимо зустріч, обговорюємо умови співпраці
3
Підписуємо договір, Ви сплачуєте за послугу і ми починаємо відразу працювати над Вашим питанням

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші адвокати?

Так
Ні

2 питання

На Ваше майно чи гроші накладено арешт?

Так
Ні

3 питання

Арешт накладено у виконавчій, цивільній чи кримінальній справі?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

5 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
Ми даємо можливість вибрати
  • Кращого спеціаліста
  • За кращою ціною
  • В потрібному місці
  • В потрібний час
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу