Зняття заборони на в’їзд в Україну

"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Зняття заборони на в’їзд в Україну

Зняття заборони на в’їзд в Україну

Автор

Петрик Тетяна Олександрівна

Такий захід може застосовуватися у різних випадків – починаючи з ситуації, коли йдеться про тих, хто несе національну загрозу і закінчуючи тим, що свого часу людина намагалася в’їхати до України за підробленими документами чи вчинила інші правопорушення під час перетину кордону. Іноді така заборона може застосовуватися разом із примусовим виїздом з України. Але це може бути не завжди, часто ці заходи застосовуються окремо один від одного.

Фото: Зняття заборони на в’їзд в УкраїнуХто може заборонити в’їзд в Україну?

Є конкретний та вичерпний перелік суб’єктів, котрі можуть застосувати таку заборону. До них належать:

  • Прикордонна служба України;
  • Міграційна служба України;
  • Служба безпеки України;
  • Національна поліція.

Коли ми говоримо про тих, кому забороняють в’їзд на територію України, то сюди належать:

  • особи, які становлять національну загрозу;
  • ті, хто їздили до Криму після окупації, на території Луганської та Донецької областей, а також – інші окуповані території;
  • особи, які вчинили порушення, коли перебували на пункті пропуску;
  • особи, які намагалися потрапити до України, використовуючи підроблені документи.

Таким чином, перелік підстав для заборони в’їзду в Україну є достатньо великим, адже в нього можуть потрапити не лише люди, які дійсно становлять для України загрозу, а й інші особи. Саме у другому випадку буде корисною якісна юридична допомога, котра посприяє ефективному вирішенню питання, аби оскаржити заборону на в’їзд в Україну.

Скільки часу дається на оскарження?

Заборона в’їзду в Україну може бути оскаржена протягом 30 днів. Це може бути як оскарження через вищий державний орган, так і через суд. Поки триває оскарження, дія рішення продовжується. Лише після того, як рішення про заборону на в’їзд в Україну буде скасовано, така особа зможе приїхати до України.

 

Фото: Зняття заборони на в’їзд в УкраїнуСкільки часу може діяти заборона?

Щодо того, скільки діятиме заборона, то це залежить від кількох факторів. Зокрема важливим є те, уперше чи повторно особа скоїла правопорушення, яке стало підставою для того, аби заборонити їй в’їзд в Україну. Якщо особа незаконно перетнула кордон поза пунктом пропуску або стосовно неї було прийнято рішення про видворення з України, то заборона встановлюється на 3 роки. Це саме стосується тих, хто був виявлений у пунктах пропуску через кордон нашої держави під час виїзду, коли був порушений термін примусового повернення, до якого зобов’язали таких осіб.

Якщо особа, ігноруючи згадану заборону, все одно перетинала державний кордон України, то тут санкція буде вже серйознішою. Вона не матиме змоги приїхати до України протягом 10 років. У випадку, коли заборон є декілька, то термін дії кожної обчислюється окремо. Як і оскаржується кожна постанова теж окремо.

Фото: Зняття заборони на в’їзд в Україну

Фото: Зняття заборони на в’їзд в УкраїнуТрохи цифр

Якщо аналізувати дані до повномасштабного вторгнення, то до України приїздило достатньо багато іноземців. Приміром, у 2020 році це було більше 930 осіб з Молдови. Також це було 464 тисячі білорусів та 390 тисяч росіян. З кожним роком ця цифра зменшувалася у кілька разів, що є природним, з огляду на геополітичний контекст. Ще 30 листопада 2018 року Державна прикордонна служба України заборонила в’їзд до нашої держави більшості росіян у віці від 16 до 60 років. З початком воєнного стану регулювання цих питань стало ще більш суворим.

Аналізуючи деякі цікаві кейси на тему заборони на в’їзд в Україну, варто відзначити дані щодо операції «Мігрант» у Львівській області, яку провели працівники ДМС спільно з поліцейськими. Вона полягала у аналітиці щодо іноземців, які порушують ПДР. Щодо тих з них, які не сплатили відповідний штраф, покинувши територію України, було прийнято рішення про заборону на в’їзд до нашої держави на 3 роки. Усього прийняли рішення по 56 таких іноземцях.

Фото: Зняття заборони на в’їзд в УкраїнуЧим може бути корисною допомога компанії «Приходько та партнери»?

Фахівці нашої компанії забезпечують ефективне оскарження рішення про заборону на в’їзд в Україну – як у вищому органі, так і в судовій інстанції. Вибір стратегії представництва інтересів клієнта у цьому випадку залежить від того, якою є підстава для заборони в’їзду.
У своїй роботі ми ретельно вивчаємо клієнтський кейс та докладаємо усіх необхідних знань, аби допомогти зняти заборону на в’їзд в Україну.

 

Підcумовуючи…

Отож, причини для заборони на в’їзд в Україну можуть бути різними. І коли вони не пов’язані з об’єктивною загрозою національній безпеці, юристи можуть вплинути на позитивне розв’язання ситуації та допомогти у подоланні перепон, які перешкоджають потрапити до України. Наша команда має великий досвід у таких кейсах та знає, як посприяти клієнтам ефективно та дієво. Тож звертайтеся – ми детально проаналізуємо ситуацію та допоможемо вам у її вирішенні.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам заборонили в'їзд в Україну?

Так
Ні

2 питання

Чи ознайомлювались Ви офіційно з рішенням про заборону на в’їзд в Україну, прийнятим по відношенню до Вас?

Так
Ні

3 питання

Такий вид рішення державного органу до Вас застосовується вперше?

Так
Ні

4 питання

Чи оскаржували Ви рішення про заборону на в’їзд в Україну?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація