Перетин кордону на підставі супроводу інваліда

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Перетин кордону на підставі супроводу інваліда

Як відомо, воєнний стан суттєво вплинув на виїзд за кордон військовозобов’язаних чоловіків. Право на законний перетин держкордону мають тільки деякі категорії чоловіків.  В цій статті наші фахівці, адвокати Приходько та Партнери проаналізують особливості перетину кордону військовозобов’язаними чоловіками на підставі супроводу інваліда. 

Хто може супроводжувати особу з інвалідністю за кордон?

Законодавчо встановлено, що супровід особи з інвалідністю можуть здійснювати: 

  1. Представники організацій, які здійснюють соціальну роботу, пов’язану з доглядом за особами з інвалідністю.
  2. Фізичні або юридичні особи, які доглядають за особами з інвалідністю (мають бути наявні всі підтверджувальні документи).
  3. Особи, які перебувають у родинних стосунках з людиною зі встановленою інвалідністю (наприклад, чоловік може супроводжувати свою дружину, батьків, дітей).

Приходько та партнери

Які документи знадобляться для  перетину кордону на підставі супроводу інваліда?

В Правилах перетину держкордону чітко зазначено, які документи потрібно підготувати для законного перетину кордону. Єдине, що варто додати: додатково може знадобитись довідка лікарсько-консультативної комісії. В цій довідці має бути підтверджено діагноз та чітко прописано, що особа потребує постійного догляду. Хоча цього документа і немає в Переліку, це доцільно зробити. При цьому варто зазначити, що сама по собі ця довідка не являється окремою підставою для перетину держкордону. 

Особливості перетину держкордону

Якщо чоловік планує перетнути кордон на підставі супроводу особи з інвалідністю, він має розуміти, що це можливо тільки з цією особою. Тобто, тільки за наявності документів військовозобов’язаний не має права на самостійний перетин держкордону. Єдине виключення — знаходження особи з інвалідністю за межами України. Для цього до пакета документів треба буде додати довідку, яка стане підтвердженням перебування особи з інвалідністю за кордоном. 

Важливо: особи, які супроводжують людину з інвалідністю, мають обов’язково повернутися з-за кордону одночасно з особою, яку вони супроводжують. 

приходько та партнери

Допомога адвоката при перетині кордону

Достатньо часто навіть при наявності законних підстав прикордонники можуть відмовити в перетині кордону. В статті четвертій Закону України “Про прикордонний кордон” зазначено, що він здійснюється на наступних засадах:

  1. Законність.
  2. Відкритість.
  3. Забезпечення дотримання всіх прав та свобод особи.

Однак, інколи, при відмові в перетині держкордону прикордонники не обґрунтовують прийнятого рішення. Якщо Ви вважаєте, що отримали неправомірну відмову в перетині держкордону, рекомендуємо заручитись підтримкою професійних адвокатів. Термін, який відводиться для оскарження рішення представників прикордонної служби — один місяць з дня його прийняття. 

Наші адвокати зможуть оскаржити рішення представників прикордонної служби в адміністративному суді. Ми зможемо захистити Ваші інтереси, бо, незважаючи на дію воєнного статусу, мають бути дотримані всі права та інтереси кожного громадянина України. Адвокати Приходько та Партнери мають необхідний теоретичний та практичний досвід для реалізації Вами законного перетину кордону на підставі супроводу інваліда. Головна запорука нашого успіху — індивідуальний підхід до кожної конкретної справи. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката із консультування та супроводу перетину державного кордону заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Плануєте перетин когдону на підставі супроводу інваліда?

Так
Ні

2 питання

Процес підготовки документів вже розпочато?

Так
Ні

3 питання

Послуга Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація