"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс наших клієнтів – час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реєстрація права власності

Перепельченко Анатолій Олександрович
Заступник керуючого партнера

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реєстрація права власності

Реєстрація права власності на об’єкт нерухомого майна має на увазі внесення відомостей до Реєстру речових прав на нерухоме майно. Як результат таких дій – отримання виписки в паперовому вигляді, яка дає можливість для подальшого дарування, продажу або здачі в оренду.Детальніше розглянемо реєстрацію різних категорій нерухомого майна.

Сама процедура реєстрації відрізняється в залежності від об’єкта нерухомого майна. Розглянемо наступні об’єкти.

Земельна ділянка

Відмінна риса цієї категорії нерухомості полягає в тому, що крім того, що відомості про земельну ділянку повинні бути зафіксовані в даному реєстрі так, ще повинна бути внесена інформація до Державного земельного кадастру.

Відомості про земельну ділянку вносяться до реєстру речових прав тільки при наявності виписки з державного земельного кадастру.

Як підсумок, якщо ви бажаєте зареєструвати право власності на земельну ділянку, спочатку необхідно внести відомості до Державного земельного кадастру.

Об’єкти житлового / нежитлового фонду, які належать до завершеного будівництва

Для того щоб зареєструвати право на новозбудоване майно. Реєстрація на такий об’єкт повинна складатися з наступних етапів:

 • завершення будівництва;
 • об’єкт повинен бути введений в експлуатацію;
 • присвоюється поштова адреса об’єкта.

Реєстрація об’єкта завершеного будівництва можлива тільки після виконання всіх вищевказаних етапів. До моменту виконання всіх етапів, можлива тільки реєстрація об’єкта незавершеного будівництва.

Варто окремо звернути увагу на будівництво об’єктів нерухомого майна, які виробляються за рахунок коштів інвесторів. Можливі наступні варіанти реєстрації:

 • у разі якщо забудовник реєструє право власності на об’єкт будови на себе, в слідстві передає право власності іншим фізичним особам;
 • можлива реєстрація прав за фізичними особами, без попередньої реєстрації права власності за забудовником.

У разі проведення реєстраційних дій відразу на фізичних осіб, реєстратори вимагають наявність документа, який підтверджує повну оплату вартості об’єкта нерухомого майна.

Детальніше розглянемо питання про те, що ж таке державний реєстр прав?

Реєстр речових прав на увазі під собою, систему, яка зберігає відомості про зареєстрованих майнових правах.

Основним правовстановлюючим документом на об’єкт нерухомого майна, є виписка з реєстру речових прав, саме вона і підтверджує, що в електронному реєстрі вже існують відомості підтверджують право власності.

Скільки часу займає процес реєстрації щодо права власності?

Відповідно до норм законодавства, реєстрація виконується до п’яти робочих днів з моменту подачі заяви державному реєстратору або нотаріуса.

Також законодавством передбачається і прискорена процедура внесення відомостей до реєстру, яка вимагає додаткової оплати. Передбачено кілька видів прискореної процедури реєстрації права власності: протягом двох годин; протягом одного дня; протягом двох робочих днів.

Яким чином отримати виписку з реєстру речових прав на нерухоме майно?

Реєстратору необхідно подати повний пакет документів разом із заявою про реєстрацію. Залежно від об’єкта реєстрації, залежить і формування пакету документів для реєстрації останнього.

Для того що б зробити реєстраційні дії, необхідна наявність наступних документів:

 • актуальна технічна документація;
 • правовстановлюючий документ на об’єкт нерухомого майна;
 • виписка з БТІ;
 • правовстановлюючий документ на земельну ділянку;
 • витяг з Державного земельного кадастру.

З вищевказаним пакетом документів також подається заява на проведення реєстраційних дій, які вимагають підпису у реєстратора або нотаріуса.

Ви можете звернутися до нас за допомогою, ми якісно і швидко надамо Вам послуги з формування пакету документів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас є документи, що підтверджують право власності на нерухомість?

Так
Ні

2 питання

Ви власник майна?

Так
Ні

3 питання

Ваш об'єкт нерухомості підлягає державній реєстрації?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
Ми даємо можливість вибрати
 • Кращого спеціаліста
 • За кращою ціною
 • В потрібному місці
 • В потрібний час
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу