"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Позовна заява про відшкодування шкоди

Коли ваші права порушили та заподіяли вам моральну та/або матеріальну шкоду, потрібно відстоювати їх та робити усе для того, аби притягнути сторону, яка це вчинила, до відповідальності. Тим більш – для цього є достатньо правових важелів, котрі можна використати особливо ефективно, заручившись підтримкою кваліфікованих юристів.

Саме такі експерти своєї справи працюють в адвокатському бюро «Приходько та партнери». Ми регулярно здійснюємо представництво інтересів наших клієнтів у суді. Тож знаємо те, як це зробити якісно та ефективно. А поки пропонуємо детальніше ознайомитися з тим, що потрібно знати по темі відшкодування шкоди.

За яких умов є можливим таке відшкодування?

Чинне законодавство в даному контексті визначає 3 умови, які мають бути присутніми для наявності підстав відшкодування шкоди. Отож, серед них:

  •  Дії чи бездіяльність особи, яка завдала шкоду. Аби притягнути фізичну чи юридичну особу до відповідальності, має бути конкретна причина, котра полягатиме або в діях, які спричинили шкоду, або в бездіяльності (наприклад, невиконанні договірних зобов’язань).
  • Вина особи. Тут йдеться про суб’єктивне ставлення до власних дій (або, знову ж, бездіяльності). Це може бути як умисел, так і необережність. Прикладом необережності можна назвати ситуацію, коли працівник салону краси не дотримався правил безпеки під час фарбування волосся клієнта, тим самим спричинивши хімічний опік. Винна особа не прагнула заподіяти шкоду, однак виявила халатність та сподівалася на те, що негативних наслідків не настане.
  • Причинно-наслідковий зв’язок між діями та шкодою. Тут можна навести такий приклад. Уявімо, що людина проходила лікування у кількох лікарів, а дії когось з них стали причиною погіршення її стану здоров’я. Пацієнт може мати достатньо здогадок, що та чому відбулося, однак для притягнення конкретного лікаря до відповідальності потрібно буде провести необхідні експертизи, аби довести причинно-наслідковий зв’язок між призначеним ним лікуванням та погіршенням здоров’я.

Отож, лише наявність трьох перелічених аспектів створює підставу для відшкодування шкоди.

 

Що ще варто знати про шкоду та механізм її відшкодування?

Шкода буває матеріальною та моральною. Щодо матеріальної шкоди, то тут йдеться про конкретні збитки чи втрачену вигоду, яку можна виміряти у фінансовому еквіваленті. Коли ж ми говоримо про моральну шкоду, то її розмір буває складніше обґрунтувати, оскільки йдеться про нематеріальні речі – наприклад, образу честі, гідності та ділової репутації. Тож у таких ситуаціях буде особливо актуальною допомога хороших юристів, котрі посприяють тому, аби ваше бачення заподіяної моральної шкоди виглядало переконливим перед судом.

Тут діє достатньо простий механізм – розмір шкоди треба обґрунтувати. Це стосується як моральних, так і матеріальних збитків. Те, що є очевидним для вас, не є очевидним для судді, який орієнтується лише на матеріали справи. А значить, варто ретельно підготуватися до суду.

Коли ви працюєте з надійними юристами, то отримуєте якісну допомогу, завдяки якій у багатьох ситуаціях можна обґрунтувати не лише прямі понесені витрати, а й упущену вигоду. Такі позови є поширеними у сфері господарських правовідносин.

Чому участь хорошого адвоката часто кардинально змінює хід справи?

Коли фізична чи юридична особа намагається відстояти свої права самотужки, це не завжди буває просто. Знати, що правда на вашому боці, – не тотожно тому, щоб вміти довести її у юридичній площині. А коли ви взаємодієте з дійсно кваліфікованим адвокатом, він може:

  • належним чином зібрати докази стосовно наявності тих 3 обов’язкових умов відшкодування шкоди, про які було згадано вище;
  • коректно довести розмір шкоди та дати її оцінку;
  • скласти позов у відповідності до всіх тих процесуальних вимог, котрі до нього висуваються;
  • використати правові механізми забезпечення можливості стягнення шкоди (приміром, це може бути вимога стосовно арешту майна чи коштів особи, котра заподіяла шкоду).

 

Отож, співпраця з професійними юристами стає тією важливою перевагою, яка дає вам можливість якісно відстояти свої права та законні інтереси в суді. Звертайтеся до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери» і використовуйте цю можливість.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам заподіяна шкода у цивільній справі?

Так
Ні

2 питання

Вам заподіяна шкода внаслідок ДТП?

Так
Ні

3 питання

Вам завдано майнової шкоди?

Так
Ні

4 питання

Ви хочете подати до суду та відшкодувати шкоду?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація