"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Встановлення опікунства над дитиною через суд

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації на територію України, починаючи із 24 лютого 2022 року стало надзвичайно важким випробуванням для українського народу.

В звʼязку з цим, на сьогодні набуває все більше актуальності питання встановлення опікунства над малолітніми дітьми, оскільки багато із них були позбавлені батьківського піклування або стали сиротами.

Тож, у цій статті ми розглянемо, що потрібно зробити для того аби встановити опікунство над дитиною через судові органи влади.

Ким встановлюється опіка над дитиною, що була позбавлена батьківського піклування?

В першу чергу, варто зазначити, що опіка може бути встановлена як органами опіки та піклування, так і судовими органами влади, але для цього потрібно подання органів опіки та піклування (ч. 3 ст. 60 та ч. 1 ст. 61 ЦКУ).

Опіка призначається над малолітніми дітьми (що не досягли 14 річного віку) та були позбавлені батьківського піклування або стали сиротами.

Факт позбавлення батьківського піклування потрібно буде доводити в суді відповідними доказами по справі.

Який алгоритм дій для встановлення опікунства над дитиною через суд?

  • Звернення до суду.

Заявник подає заяву до загального суду 1 інстанції за своїм місцем проживання або за місцем фактичного проживання особи, яка потребує встановлення опіки над собою.

Суддя перевіряє заяву на правильність складення в рамках чинного законодавства та встановлює можливі підстави для відкриття провадження по справі.

Крім цього, орган опіки та піклування обовʼязково залучається до розгляду справи як заінтересована особа, оскільки справи про встановлення опіки розглядаються в рамках окремого провадження.

  • Розгляд справи по суті.

Під час розгляду судового засідання суддя досліджує, що малолітня особа була позбавлена батьківського піклування, оскільки її батьки загинули, або вважаються безвісно відсутніми, а тому вона потребує встановлення опіки над собою.

Суддя також перевіряє можливість опікуна здійснювати свої обовʼязки, наявність його повної цивільної дієздатності, вивчає характеристику та особисті якості особи, розглядає подання органу опіки та піклування, в якому зазначається чи може бути громадянин опікуном малолітньої особи.

  • Рішення по справі.

Вивчивши всі матеріали справи, суддя задовольняє вимоги заявника або їх відхиляє. У випадку позитивного рішення на користь заявника суд призначає її опікуном для малолітньої особи.

Важливо! Якщо одночасно на встановлення опіки претендує дві або більше особи, то перевага надається близьким родичам малолітньої дитини. При цьому вони не обовʼязково повинні спільно проживати в одному житловому приміщенні.

Якщо у вас залишились питання щодо встановлення опікунства над дитиною через суд, то звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи нададуть вам якісні правові консультації щодо всіх можливих питань, що будуть виникати в процесі майбутньої співпраці, оскільки вони володіють ґрунтовними знаннями в сфері сімейного права. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися до органів опіки або соціальних орагнів?

Так
Ні

2 питання

Чи звертались ви до інших юристів чи адвокатів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Встановлення опікунства над дитиною через суд”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація