"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Встановлення опіки над інвалідом 2 групи

Встановлення опіки над інвалідом 2 групи – довгий та складний процес, оскільки передбачає собою збір великого переліку документів, розуміння юридичного процесу оформлення опікунства над особою та наявність достатньої кількості часу на реалізацію.

Однак, для того, щоб значно його прискорити на практиці потрібно звертатися до кваліфікованих фахівців.

Такими фахівцями є адвокатське бюро “Приходько та партнери”, яке допоможе встановити опіку над інвалідом 2 групи.

Які існують підстави для встановлення опіки над інвалідом 2 групи?

За загальним правилом, що визначене в Цивільному кодексу України опіка призначається над особами, що визнані в офіційному (судовому порядку) недієздатними та малолітніми особами.

Проте, для того, щоб встановити опіку над інвалідом 2 групи потрібно довести, той факт, що особа потребує встановлення опіки та не може доглядати за собою самостійно.

Як оформити опіку над інвалідом 2 групи?

Перш за все потрібно зазначити, що оформлення опікунства закріплює встановлення юридичних відносин між опікуном та його підопічним (особою з інвалідністю) з метою надання допомоги та захисту останньому.

Для того, що оформити опіку громадянину потрібно:

  • Підготувати заяву в письмовому вигляді про визнання особи недієздатною. Заява подається до місцевого суду 1 інстанції, де проживає особа, яку потрібно визнати недієздатною, в окремих випадках – за місцезнаходженням лікування закладу (при перебуванні громадянина на лікуванні в цьому закладі). Заява може бути подано особисто заявником, його представником, органами опіки та піклування. Разом із заявою слід подавати необхідний пакет документів – медичні документи, що підтверджують наявність порушень у здоровʼї особи, родинні звʼязки між заявником та майбутнім підопічним тощо.
  • Відкриття судового провадження. Перевіривши заяву, що була подана, суд встановлює підстави для можливості відкриття провадження по справі та призначає справу до розгляду.
  • Судове засідання. Учасники справи (заявник, заінтересовані особи) зʼявляються на призначену дату, час та місце проведення судового засідання, і тоді розпочинається розгляд справи, вивчення доказової бази, заслухання сторін по справі і тд.
  • Призначення експертизи. В справах, де потрібно особу визнавати недієздатною суд обовʼязково призначає судово-психіатричну експертизу, яка і повинна встановити наявність стійкого психічного чи фізичного розладу в особи.
  • Поновлення провадження. Після того як суд отримав результати проведення судово-психіатричної експертизи, він протягом 10 днів поновлює провадження у справі та призначає дату, час та місце розгляду справи по суті.
  • Прийняття рішення по справі. Суд вивчає всі докази по справі та приймає рішення про задоволення або відхилення вимог заявника. У випадку позитивного розгляду справи на користь заявника, суд визнає особу недієздатною та призначає опікуна для такої особи. Таке рішення діє не більше 2 років.

Ви хочете встановити опіку над інвалідом 2 групи?

В такій ситуації обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи володіють практичним досвідом роботи у сфері сімейного права, ґрунтовними знаннями українського законодавства, а тому допоможуть швидко вирішити ваше питання. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися до органів опіки або соціальних орагнів?

Так
Ні

2 питання

Чи звертались ви до інших юристів чи адвокатів?

Так
Ні

3 питання

Чи є підстави для визнання людини недієздатною?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація