E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Виведення дивідендів ТОВ

  1. Що таке виведення дивідендів ТОВ
  2. Особливості виводу дивідендів
  3. Обмеження для виводу дивідендів

Що таке виведення дивідендів ТОВ

Якби ми говорили про ФОП, питання з виводом коштів набагато простіше – можна переказати кошти на особисту карту, зняти в касі банку або зняти в банкоматі і витрачати їх в повному об’ємі.

Але у ТОВ трішки складніший процес, адже законодавством встановлено лише кілька варіантів виведення зароблених коштів. Перший – отримання коштів у вигляді заробітної плати. Другий – виведення дивідендів, що регулюється Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю.

Виведення дивідендів можливе тільки для власника компанії. Якщо ТОВ має чистий прибуток, отримувати дивіденди можна у будь-яких сумах відповідно до поданої бухгалтерської звітності. Отже, простими словами, виведення дивідендів – це розподіл чистого прибутку компанії.

Особливості виводу дивідендів

  • Здійснювати вивід можна тільки раз на квартал, якщо статут не передбачає інше. Статут, наприклад, може закріплювати вивід дивідендів за результатами року. Навіть якщо ТОВ звітує та складає баланс за рік, внутрішньо можна скласти фінансову звітність за результатами кварталу для себе, і на підставі цієї звітності розподілити чистий прибуток.
  • Нараховані дивіденди не відносяться до витрат, а нараховуються за рахунок нерозподіленого прибутку. За рахунок цих дивідендів робиться утримання і виплати будуть за вирахуванням податків.

Для ТОВ на загальній ситемі оподаткування: після того як власник отримав дивіденди, він додатково буде зобов’язаний сплатити ще 5% від суми отриманих дивідендів.

Тобто, разом для того щоб вивести дивіденди, треба буде сплатити 23% (18% податок на прибуток +5%).

Для ТОВ на спрощеній системі оподаткування: податок на вивід дивідендів у розмірі 9% (5% податок на прибуток + 9%). Тобто, разом для того щоб вивести дивіденди, треба буде сплатити 14%. На єдиному податку неможливо вираховувати свої витрати, потрібно платити цей податок зі всього обороту.

  • Коли виплачуються дивіденди, немає значення хто були засновниками в тому періоді, за який розподіляються дивіденди. Значення має тільки те, хто є в складі засновників на момент, коли приймається рішення про розподіл чистого прибутку.
  • Нарахування дивідендів має бути пропорційне до части кожного із засновників

Обмеження для виводу дивідендів

Перше обмеження стосується заборони на вивід дивідендів тим засновникам, які в повному або частковому розмірі не внесли свій вклад.

Якщо з товариства вийшов засновник з яким не проведено ще повного розрахунку, процедуру виведення дивідендів провести теж неможливо. Це друге обмеження.

Цей процес оформлюється протоколом зборів засновників. У протоколі приймається рішення про те, яка саме сума з чистого прибутку буде спрямована на виплату дивідендів. Умовно якщо чистий прибуток становить 100 тис. грн, можна спрямувати 50 або 90, або ж всі 100 тис. грн на таку виплату.

В самому протоколі бажано вказати спосіб, яким буде здійснена виплата: готівковий чи безготівковий. Безготівковий спосіб більш оптимальний з огляду на обмеження відповідно до Постанови НБУ №148 на готівковий вивід.

Важливо! Фізична особа, яка отримує дивіденди, ніяким чином про цю суму не звітує.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваша ТОВ на спрощеній системі оподаткування?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна допомога із виведенням дивідендів ТОВ?

Так
Ні

3 питання

У Вашого ТОВ є чистий прибуток?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація