«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Розробка тендерної документації

Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено економічні та правові засади для здійснення процесу закупівель робіт, товарів та послуг, які забезпечать потреби держави. В пункті 29 статті 1 Закону вказано, що тендерна документація –  документація, де зазначено умови проведення публічних закупівель. Ці умови розробляються та затверджуються замовником і викладені на сайті Уповноваженого органу. Тендерна документація не виступає в якості об’єкта авторського права або суміжних прав. Розробка тендерної документації – один із напрямків роботи юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

Ми надаємо нашим клієнтам правову допомогу у підготовці не тільки документації, а й конкурсних пропозицій. Для уникнення різного розуміння положень тендерної документації ми детально їх роз’яснимо. Якщо буде порушене законодавство в сфері публічних закупівель, ми зможемо оскаржити неправомірні вимоги тендерної документації.

Особливості тендерної документації

За структурою тендерна документація нагадує інструкція. Саме на її підставі постачальники готують свої пропозиції. Серед важливих елементів тендерної документації:

 1. Кваліфікаційні критерії до постачальників.
 2. Характеристики предмета закупівлі (якісні, кількісні, технічні).
 3. Проєкт договору.
 4. Зазначення методики оцінки та критеріїв тендерних пропозицій.
 5. Інформація про мову, валюту та ін.

Особливості тендерної документації регламентовані статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі». Окрім цього, Міністерством економічного розвитку України було затверджено Орієнтовну тендерну документацію. Вона не є обов’язковою, однак, на її основі можна сформувати свою власну тендерну документацію з врахуванням особливостей закупівель.

В процесі формування тендерної документації адвокати «PRIKHODKO & PARTNERS» уникають вимог, які можуть потрапити під категорію «дискримінаційні».

 

Важливо:

Тендерна документація не є обов’язковим елементом при проведенні спрощеного варіанту закупівель. Також тендерна документація не використовується при проведенні переговорних процедур закупівлі.

Оцінка пропозицій в тендерній документації

Відповідно до пункту 9 частини 2-ї статті 22 Закону України, замовником самостійно визначаються методики оцінки тендерних пропозицій. Окрім цього, важливе значення відіграє врахування податку на додану вартість. Вона також міститься в тендерній документації. Тендерна пропозиція подається замовнику відповідно до вищевказаних вимог до тендерної документації.

Чи можна внести зміни до тендерної документації?

Відповідно до частини другої статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» встановлено, що до завершення строку подання тендерних пропозицій замовник може внести зміни до тендерної документації. Ці зміни можуть бути внесені з власної ініціативи замовника або на підставі рішення, винесеного органом оскарження.

Якщо було внесено зміни до тендерної документації, про це треба заявити як мінімум за 7 днів до завершення строку подання тендерних пропозицій. Датою внесення змін до тендерної документації вважається дата їх розміщення в електронній системі закупівель. Всі зміни розміщуються у вигляді нової редакції документації для участі в тендерах.

 

При внесенні будь-яких змін до тендерної документації, замовник готує та розміщує в електронній системі два документи:

 • Нову редакцію тендерної документації.
 • Перелік змін до тендерної документації.

Чому саме «PRIKHODKO & PARTNERS»?

Адвокати по тендерам «PRIKHODKO & PARTNERS» – професійні юристи, які допоможуть оперативно та якісно підготувати тендерну документацію. Серед послуг, які надаються нашими спеціалістами:

 • Надання консультацій.
 • Підготовка тендерної документації.
 • Юридичний супровід участі в тендерах.
 • Підготовка та подачі скарги на різних етапах (під час оцінювання умов тендерної документації, кваліфікації, пре-кваліфікації)
 • Оскарження результатів тендеру в Антимонопольному комітеті України.
 • Оскарження відміни тендера.

Звернувшись за допомогою до адвокатів по тендерних закупівлях «PRIKHODKO & PARTNERS» Ви можете розраховувати на повну конфіденційність, яка захищена адвокатською таємницею.

Ми гарантуємо якість всіх наданих послуг та робимо все потрібне для ефективного захисту інтересів та прав своїх клієнтів.

Чекаємо на консультації!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідна розробка тендерної документації?

Так
Ні

2 питання

Ви приймаєте участь одразу у декількох тендерах?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація