«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Отримати дозвіл на будівництво та реконструкцію нерухомості

На сьогодні одним із способів поліпшення житлових умов в Україні та зміни наявної конфігурації  являється реконструкція. Реконструкція передбачає проведення масштабних будівельних та ремонтних робіт. Відповідно до чинного українського законодавства, реконструкція об’єкта нерухомості передбачає обов’язкове отримання дозволу в державних органах. Це регламентовано вимогами до переліку правил та норм будівництва. При недотриманні цього закону передбачена адміністративна відповідальність. Досвідченні фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери допоможуть Вам отримати дозвіл на зведення та реконструкцію об’єкта нерухомості.

Особливості дозвільних документів для початку будівництва та проведення реконструкції

Реконструкція належить до групи ремонтних та будівельних робіт. Будь-яка реконструкція передбачає зміни в площі будівлі, інженерних параметрах, кількості поверхів та ін. Також подібні зміни можуть передбачати втручання в несучі конструкції самої будівлі, покрівлі, фасаду, вхідних груп. Окрім цього, часто відбувається перепланування стін та внутрішніх перегородок. 

Таким чином, під час реконструкції дуже часто: 

  1. Змінюється площа об’єкта нерухомості (збільшується чи зменшується).
  2. Вносяться зміни до інженерних систем.
  3. Змінюється функціональне призначення приміщення/будівлі. 
  4. Приміщення демонтуються або добудовуються.
  5. Розміри будівлі змінюються. 

Перелік дозвільних документів для проведення реконструкції залежить від конкретного випадку, виду споруди. Найчастіше використовуються наступні документи:

  1. Дозвільний документ на початок будівництва. Без цього документа не обійтись для  введення в експлуатацію об’єктів, клас відповідності яких —  СС2 і СС3.
  2. Оформлення повідомлення про початок процесу будівництва — для таких об’єктів нерухомості, як будинки, квартири, гаражі та ін., які мають клас відповідальності СС1.

Дозвіл на проведення реконструкції необхідний у випадках, коли передбачено безпосереднє втручання в базові конструкції та  елементи огородження об’єкта нерухомості. Також це може стосуватися змін в геометричних розмірах приміщень або споруд. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №406 дозвільні документи не потрібні для виконання наступних робіт:

  1. Ремонтні роботи, які не супроводжуються втручанням в несучі конструкції.
  2. Роботи, які передбачають відновлення споруд або будівель після аварійних ситуацій.
  3. Якщо планується зведення тимчасової споруди або будівлі після аварій.

Таким чином, отримувати дозвіл в указаних вище випадках не потрібно. 

Документи, необхідні для початку будівництва

Для початку потрібно буде отримати вихідні дані. Порядок їх отримання регламентують статті 29-30 Закону, а також відповідними Положеннями наказу №289 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Окрім цього, знадобиться розробка проєктної документації на початок будівництва. Якщо є така необхідність, додатково треба провести її експертиза. Наступний етап — затвердження вказаної документації. 

АВТОАДВОКАТ ПО СТ. 130 КУоАП

Наші юристи допоможуть якісно та максимально оперативно оформити повідомлення про початок будівельних робіт. Не пізніше ніж за один календарний день до початку виконання відповідних робіт повідомлення подається до відповідного органу Архітектурно-будівельного державного контролю. Саме подання цього повідомлення являється дозволом для початку будівельних робіт на об’єкті нерухомості. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з отримання дозволу на будівництво та реконструкцію нерухомості заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно отримати дозвіл на будівництво?

Так
Ні

2 питання

Об'єкт будівництва знаходиться у Києві або Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація