«Перемога – наш підпис»

Салієнко Анна Тарасівна
E-mail
saliienko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-65

Спеціаліст у сфері сімейного права. Займається питаннями розлучення, аліментів, поділа майна та питанням усиновлення.

Зв'язатися зараз

Зміна прізвища дитини без згоди батька

Зміна прізвища є складним процесом, особливо коли йдеться про дітей. Україна не є винятком.

Питання зміни прізвища дитини без згоди батька в Україні викликає багато питань щодо законності, моральності та практичності такого кроку.

Законодавство України у сфері зміни прізвища встановлює ряд обмежень, що стосуються дітей. Згідно зі статтею 148 Сімейного кодексу України, зміна прізвища дитини можлива лише за згодою обох батьків або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Зокрема, в ч. 5 ст. 148 Сімейного кодексу України, зазначено, що у разі незгоди одного з батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо такої зміни вирішується судом.

Суд розглядає такі позови з урахуванням усіх обставин справи, зокрема відносини між батьками та дитиною, добробуту дитини та її інтересів.

У разі незгоди одного з батьків щодо зміни прізвища, суд проведе відповідний процес, в якому обидва батьки матимуть можливість висловити свої позиції та довести їх обґрунтованість.

 Коли один з батьків намагається змінити прізвище дитини без згоди іншого батька через судовий процес, процедура може включати наступні кроки:

  • Підготовка позовної заяви: Один з батьків, який бажає змінити прізвище дитини, повинен підготувати позовну заяву та подати її до суду. У заяві необхідно детально обґрунтувати причини зміни прізвища та навести всі необхідні докази.
  • Судове засідання: Після подання позову суд призначає засідання, на якому розглядається справа. Обидва батьки мають право взяти участь у засіданні та представити свої аргументи щодо зміни прізвища дитини.
  • Докази та аргументація: Під час судового засідання обидва батьки можуть представити свої докази та аргументи щодо зміни прізвища. Для того, щоб суд вирішив у їхню користь, необхідно переконливо довести, що зміна прізвища є в інтересах дитини та її благополуччі.
  • Рішення суду: Після розгляду всіх обставин справи суд приймає рішення щодо зміни прізвища дитини. Рішення може бути прийняте на користь одного з батьків або відхилене, залежно від обставин справи та доказів, представлених сторонами.
  • Виконання рішення суду: Якщо суд вирішив у користь зміни прізвища, батьки повинні дотриматися цього рішення. Відповідні органи державної реєстрації можуть здійснити відповідні зміни в документах дитини.

У цілому, судовий процес зміни прізвища дитини без згоди одного з батьків може бути складним та тривалим. Професійна юридична підтримка, що надається компанією “Приходько та Партнери”, є важливою для успішного вирішення такої справи.

Суд приймає рішення на підставі всієї наявної інформації та вирішує, чи є підстави для зміни прізвища дитини. При цьому головним критерієм є добробут та інтереси самої дитини.

Якщо суд вважає, що зміна прізвища є в її кращих інтересах, він може винести відповідне рішення навіть без згоди одного з батьків.

Зміна прізвища дитини через суд без згоди одного з батьків є можливою лише у випадках, коли це виправдано і відповідає інтересам самої дитини. Вирішення таких питань через судовий процес може бути складним та вимагати детального вивчення всіх обставин справи.

Головною метою завжди повинно бути забезпечення благополуччя та добробуту дитини, а також врегулювання конфліктів між батьками шляхом законних та справедливих рішень.

Звертаючись до юридичної компанії “Приходько та Партнери”, батьки можуть отримати компетентну та професійну допомогу у вирішенні питань, пов’язаних зі зміною прізвища дитини без згоди одного з батьків в Україні через судовий процес.

Компанія “Приходько та Партнери” відома своєю експертизою в сімейному праві та захисті прав дитини. Наші юристи мають значний досвід у розв’язанні складних конфліктів між батьками та вирішенні юридичних питань, пов’язаних з дітьми.

Звертаючись до нашої компанії, батьки можуть розраховувати на індивідуальний підхід до їхньої ситуації, професійну консультацію щодо всіх аспектів справи та ефективну підтримку в судовому процесі.

Крім того, юридична компанія “Приходько та Партнери” забезпечує конфіденційність та надійність усіх юридичних послуг, що надаються, забезпечуючи клієнтам спокій та впевненість у вирішенні їхніх юридичних питань.

Співпраця, розуміння та дотримання закону – ключові аспекти вирішення таких ситуацій.

Отже, обираючи компанію “Приходько та Партнери”, батьки можуть розраховувати на компетентну та професійну допомогу у вирішенні складних юридичних питань, пов’язаних із зміною прізвища дитини через судовий процес в Україні.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація по питанню зміни прізвища?

Так
Ні

2 питання

Дитині вже виповнилося 16 років?

Так
Ні

3 питання

Зміна прізвища в інтересах дитини?

Так
Ні
E-mail
saliienko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-65

Спеціаліст у сфері сімейного права. Займається питаннями розлучення, аліментів, поділа майна та питанням усиновлення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація