"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

ПЕРЕДАЧА ЗЕМЛІ У СПАДЩИНУ

Передача землі у спадщину є одним з найбільш складних питань, що виникають у процесі спадкування майна. Якщо ви знаходитесь в такій ситуації, то необхідно ретельно ознайомитися з вимогами законодавства та процедурою передачі землі в спадщину для успішного її оформлення.

Які особливості спадкування права на земельну ділянку в Україні?

Українське законодавство визначає права та обов’язки спадкоємців при отриманні земельної ділянки в спадщину. Зазначимо найбільш важливі з них:

  • спадкоємці мають право на одержання земельної ділянки відповідно до закону;
  • земля передається в спадщину в порядку, визначеному законом та за наявності документа, що підтверджує спадкове право на землю;
  • земля, яка знаходиться в спадщині, може бути передана у власність будь-якому законному спадкоємцю за заповітом або за законом.

Передача землі у спадщину

Яка процедура передачі земельної ділянки в спадщину?

  1. Відкриття спадкової справи нотаріусом за останнім місцем проживання спадкодавця чи місцезнаходженням його нерухомого майна.
  2. Подання від спадкоємців до нотаріуса нотаріально засвідчених заяв про прийняття спадщини.
  3. Визначення спадкового майна, яке належало спадкодавцю (перевірка його реєстрації).
  4. Після спливу 6 місяців з дня відкриття спадщини – отримання спадкоємцями свідоцтва про право на спадщину. Цей документ підтверджує право спадкоємця на отримання майна та земельної ділянки в спадщину. Також варто отримати на руки свідоцтво про смерть спадкодавця для підтвердження права на земельну ділянку.
  5. Визначення порядку спадкування землі. Якщо є заповіт, то нотаріус оголошує, хто має право на спадкування земельної ділянки відповідно до цього документа. Проте, якщо він відсутній, спадкоємець відмовився від прийняття спадщини або заповіт визнаний недійсним, то порядок спадкування земельної ділянки здійснюється за законом. За цим правилом спадкоємці поділяються на черги (загалом 6 черг), і кожна з них успадковує майно лише у разі, якщо попередня черга його не успадкувала.
  6. Отримання довідки про оцінку землі, яка передається в спадщину. Оцінка землі може проводитися за допомогою незалежних оцінювачів, що мають відповідну ліцензію та кваліфікацію.
  7. Отримання витягу з Державного земельного кадастру на земельну ділянку, який видається за запитом нотаріуса.
  8. Реєстрація права власності в Державному реєстрі речових прав на земельну ділянку на спадкоємця.

Як оформити земельну ділянку у спадщину?

Оформлення передачі земельної ділянки в спадщину розпочинається із подання нотаріусу особисто заяви про прийняття спадщини. Разом із цим спадкоємці також повинні подати:

  • Паспорт та РНОКПП – документи, що посвідчують особу спадкоємця.
  • Свідоцтво про смерть особи, на яку було зареєстровано право власності на земельну ділянку.
  • Свідоцтво про народження спадкоємців або свідоцтво про одруження, тобто документи, що підтверджують їх родинний зв’язок.
  • Оригінал державного акту на право власності на земельну ділянку. Це підтверджуватиме право спадкодавця на земельну ділянку. Однак тут є один нюанс. При оформленні спадщини на земельну ділянку можуть виникнути проблеми, коли земельна ділянка належить спадкодавцю на праві власності (державного акту), але не має кадастрового номеру в Державному земельному кадастрі. У такому випадку необхідно звернутися до землевпорядної організації для розробки технічної документації та отримання витягу з кадастру. Витяг з кадастру видається на ім’я спадкоємця, зазначеного в запиті нотаріуса, тоді як технічна документація розробляється на ім’я спадкодавця.
  • Довідку про грошову оцінку земельної ділянки та витяг із Державного земельного кадастру на земельну ділянку.

Якщо у вас виникають питання стосовно оформлення спадщини земельної ділянки, вам може знадобитись допомога від фахівців у цій галузі. Одним з таких фахівців є юридична компанія “Приходько та Партнери”, яка надає послуги щодо оформлення спадщини земельних ділянок.

Наша компанія має досвід роботи зі спадковими справами та знає всі нюанси, які можуть виникнути при оформленні спадщини земельної ділянки. Фахівці компанії допоможуть вам скласти необхідні документи, проведуть консультації з питань оформлення спадщини та нададуть всю необхідну підтримку. А тому не зволікайте та звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже зверталися до нотаріуса з приводу оформлення землі у спадок?

Так
Ні

2 питання

У вас виник спір стосовно передачі землі у спадщину?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація