«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Антикорупційна програма для тендеру

E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Зазвичай із засобів масової інформації термін корупція лунає досить часто і в більшості випадків її повʼязують із державними органами влади. Однак, на сьогодні непоодинокими є випадки проявів корупції у приватному секторі ринкової економіки. Чому так трапляється? Якщо в країні відсутні прозорі процедури розпорядження бюджетними коштами, наявне кумівство, прогалини у законодавстві, зловживання владними повноваження – все це спричиняє корупційні явища. Проте для ефективної боротьби з корупцією в бізнесі є рішення – прийняття антикорупційної програми. А тому у цій статті ми розглянемо особливості антикорупційної програми для тендеру, враховуючи положення чинного законодавства України.

 

Що таке антикорупційна програма?

Антикорупційна програма – це розроблений документ, призначенням якого є запобігання та протидія корупції через вплив на поведінку працівників державних органів та юридичних осіб. Вона встановлює правила, затверджує стандарти та процедури щодо способів виявлення та усунення проявів корупційних явищ на практиці.

Варто зазначити, що антикорупційна програма обовʼязково передбачає наявність уповноваженої особи, яка і буде здійснювати контроль та реалізацію цієї програми та загальної стратегії підприємства у боротьбі з корупцією.

Які компанії обовʼязково повинні затверджувати антикорупційну програму?

Із положень ЗУ “Про запобігання корупції” вбачається, що антикорупційну програму потрібно затверджувати для:

  • державних, комунальних підприємств, господарських товариств із державною чи комунальною часткою, що більша за 50%, де кількість працюючих осіб за один фінансовий (звітний) рік більша за 50 осіб, а обсяг доходів від реалізації продукції (або робіт чи послуг) є більшим за 70 млн. грн.;
  • юридичних осіб, що беруть безпосередню участь у процедурах публічних закупівель, якщо загальна вартість предмету закупівлі становить більше 20 млн. грн. або дорівнює цьому еквіваленту.

 

Таким чином, інші юридичні особи не зобовʼязуються розробляти антикорупційну програму, але вони заохочуються до цього. Це проявляється через вимогу законодавства до всіх юридичних осіб вживати заходи щодо протидії та запобігання корупції, а також оцінювати корупційні ризики у своїй діяльності.

Відсутність антикорупційної програми для тендеру означає недопуск до публічних закупівель юридичної особи?

Із аналізу положень ЗУ “Про публічні закупівлі” можна сказати, що замовник приймає рішення про заборону учаснику публічної закупівлі приймати участь у тендері та зобовʼязаний відхилити його пропозицію у разі настання таких обставин, а саме:

  • наявна інформація про внесення юридичної особи до ЄДР осіб, які вчинили корупційні правопорушення;
  • якщо інтереси юридичної особи у публічній закупівлі представляє фізична особа, яка раніше була притягнута до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення;
  • якщо юридична особа є учасником процедури тендеру у якому вартість предмета закупівлі, чи надання послуг або робіт перевищує або дорівнює 20 млн. грн. та при цьому не має антикорупційної програми чи особи, яка цю програму повинна реалізовувати на практиці.

Отже, якщо предмет закупівлі менший за 20 млн. грн., то юридична особа не зобовʼязана мати затверджену антикорупційну програму.

Вам потрібно розробити антикорупційну програму для тендеру? В разі настання такої ситуації обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наші юристи не тільки нададуть необхідну правову допомогу по розробці антикорупційної програми, а й проконсультують на рахунок інших супутніх питань, що будуть виникати в процесі співпраці. Для розрахунку ціни на розробку антикорупційної програми для тендеру заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна антикорупційна програма для тендеру?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить комплексна підготовка докумертів для участі в тендері?

Так
Ні

3 питання

Вас цікавить професійний юридичний супровід при здійсненні публічних закупівель?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація