Договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва

«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Договір купівлі-продажу майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва

На сьогоднішній день купівля майнових прав на етапі будівництва об’єкта нерухомості – один з найбільш популярних способів придбання нерухомості. 

В чинному українському законодавстві майнові права визначаються як «права очікування». Це складова частина майна в якості об’єкта цивільного права. Багатьох потенційних покупців нерухомості цікавить, яким чином здійснюється укладення угоди купівлі-продажу майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва. Про це розкажуть в цій статті фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери. Ви можете не сумніватись в тому, що всі послуги будуть надані на високому професійному рівні. 

Особливості настання майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва

Майнові права на нерухомість і сама нерухомість – це різні речі. Коли інвестор отримує майнові права на нерухомість, через деякий час вони трансформуються у право власності на нерухомість. При цьому суди і податкові органи також дотримуються позиції, що продаж майнових прав – це продаж самої нерухомості. 

Право власності на об’єкт нерухомості виникає з того моменту, коли цей об’єкт буде введено в експлуатацію. Звичайно, якщо це передбачено укладеною угодою чи законом. 

У трактуванні Цивільного кодексу України подібний об’єкт отримує статус повноцінного об’єкта після проходження всіх етапів реєстрації в державних органах влади. 

приходько та партнери

Що стосується об’єкта, який знаходиться в статусі «незавершене будівництво», це нерухомість, на яку було видано дозвільні документи на будівництво, а також були зафіксовані витрати на процес його спорудження. При цьому такий об’єкт нерухомості не було прийнято в експлуатацію у відповідності до чинного українського законодавства. 

Також Цивільний кодекс України регламентує наступне:  до того, як буде завершене будівництво, особа вважається тільки власником устаткування та матеріалів, які були використані під час його зведення.

Нюанси, пов’язані з реєстрацією майнового права

Легалізація права на майно передбачає наступні етапи:

  • Створення бази документів 

Забудовником створюється спеціальна база документів, які знадобляться для реєстрації майнових прав на кожен  з об’єктів будівництва. Всі ці дані знаходяться в Єдиній електронній системі України у сфері будівництва. 

Інформація, яка міститься в базі:

  1. Дані про забудовника.
  2. Інформація про об’єкт будівництва (поверховість, площа, кадастровий номер та ін.).
  • Подання документів для реєстрації майнового права  

На цьому етапі відбувається офіційна реєстрація майбутнього об’єкта нерухомості. 

Після цього здійснюється фіксація майнового права в Державному реєстрі речових прав на об’єкти нерухомості. 

Окрім цього, законом передбачена обов’язкова гарантія забудовником реалізації прав  на майно, тобто, об’єкт незавершеного будівництва.

Яким чином відбувається оформлення права власності на об’єкт незавершеного будівництва?

Законодавство України чітко регламентує порядок оформлення права власності на об’єкт незавершеного будівництва. 

Процедура виглядає наступним чином:

Отримання документів у відділі містобудування та архітектури

Мова йде про будівельний паспорт та містобудівні умови.

Проведення робіт з технічного нагляду 

На основі отриманих даних розробляється проєкт та авторський нагляд. Надалі відбувається реєстрація повідомлення щодо початку будівельних робіт. Завершальний етап – отримання дозволу на будівництво. 

Визнання права власності 

Право власності реєструється в спеціальному Реєстрі. Його підтвердженням являється отримання Витягу.

Допомога професійних юристів з укладення угоди купівлі-продажу майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва

Для того, щоб Ви правильно вклали власні кошти для отримання майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва, Вам необхідно заручитись підтримкою професійних юристів. 

Юристи Приходько та Партнери розроблять дієвий алгоритм для убезпечення власних активів в питанні купівлі нерухомості. Ми допоможемо Вам оформити договір правильно, без «підводного каміння». Наші юристи знають всі тонкощі чинного законодавства в сфері нерухомості. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з укладення договору купівлі-продажу майнових прав на об’єкт незавершеного будівництва заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви плануєте купувати нерухомість?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібен юридичний супровід в питаннях придбання нерухомості?

Так
Ні

3 питання

Послуга Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

17

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація