"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Оформлення опікунства над інвалідом 2 групи

Опікунство над інвалідом 2 групи актуальна тематика в Україні. Це повʼязано з тим, що шкода, яка була завдана в звʼязку з активними воєнними діями в країні є одним із факторів ускладнення життя для осіб з інвалідністю.

До прикладу, такі особи не можуть самостійно евакуюватися до найближчого бомбосховища, оскільки вони фактично є недоступними для маломобільних груп населення, виїхати в більш безпечне місце або рятуючи своє життя, покинути територію України.

А тому у цій статті ми поговоримо про юридичні особливості оформлення опікунства над інвалідом 2 групи, при цьому аналізуючи українське законодавство.

Які види інвалідності існують в Україні?

На сьогодні в Україні виділяють такі види інвалідності, що визначають ступінь стійкого розладу функцій організму, зумовленого тяжким захворюванням чи травмою, а саме:

  • 1 група – відносять тих громадян, що мають найважчий стан здоровʼя та в звʼязку з цим не мають фізичної можливості до самообслуговування, виконання елементарних побутових функцій, а тому потребують встановлення постійного догляду за собою;
  • 2 група – відносять тих громадян, що мають стійкі або хронічні порушення в організмі, що виникли внаслідок захворювання чи отримання травми. Однак, людина в цій групі вже може бути здатна до самообслуговування, працювати в особливих умовах та не потребувати стороннього догляду за собою;
  • 3 група – відносять тих громадян, у яких наявні помірні порушення функціонування організму, це можуть бути вади, що виникли в людини з народження (відсутність однієї легені тощо). Тобто людина здатна працювати в полегшених умовах, але потребує встановлення соціального захисту.

Дана тематика стосується інвалідів 2 групи, а тому далі ми про них і поговоримо.

Куди звертатись для оформлення опікунства над інвалідом 2 групи?

Положення Цивільного кодексу України передбачають, що в нашій країні опіку встановлює або суд, або органи опіки та піклування.

Суд має право встановлювати опіку над недієздатними фізичними особами та малолітніми особами (що не досягли 14 річного віку, були позбавлені батьківського піклування або стали сиротами) – ч. 1, 3 ст. 60 ЦКУ.

Органи опіки та піклування встановлюють опіку тільки над малолітніми особами – ч. 1 ст. 61 ЦКУ.

Таким чином, щоб оформити опіку над інвалідом 2 групи потрібно буде звертатися саме до судових органів влади.

Які документи слід подавати?

  • Заяву, в якій потрібно вказати бажання чому ви хочете стати опікуном для цієї особи;
  • Документ, що посвідчує особу – паспорт громадянина України (потрібен як для опікуна, так і для особи над якою планується встановити опіку);
  • Довідка із закладу охорони здоровʼя із якої вбачається, що майбутній опікун має повноцінне здоровʼя та здатний виконувати свої обовʼязки по опікунству;
  • Довідка із закладу охорони здоровʼя (ЛКК або МСЕК) із якої вбачається, що громадянин має дійсно інвалідність 2 групи і потребує встановлення опіки над собою;
  • Документ щодо реєстрації вашого фактичного проживання;
  • Документи щодо права власності на майно або право користування ним.

Важливо! Окрім, вищезазначеного пакету документів суд може вимагати також інші документи, які будуть необхідні для встановлення опіки над особою з інвалідністю 2 групи.

Вам потрібно оформити опікунство над інвалідом 2 групи?

Із вирішенням даної проблематики допоможе адвокатське бюро “Приходько та партнери”.

Наші фахівці постійно відслідковують останні зміни до українського законодавства, проходять різні вебінари та курси з приводу удосконалення своїх практичних навичок та знань у сфері сімейного права, а тому вони гарантують отримання результату при зверненні. Не зволікайте та приходьте на консультацію!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися до органів опіки або соціальних орагнів?

Так
Ні

2 питання

Чи звертались ви до інших юристів чи адвокатів?

Так
Ні

3 питання

Чи є підстави для визнання людини недієздатною?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація