"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Пенсія по втраті годувальника

Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

Відповідно до частини першої статті 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі ‒ Закону № 2262-XII) право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні.

До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку;
  • діти, які не досягли 18 років (діти, які навчаються, та діти-сироти – 23 років) або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
  • чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Згідно з статтею 45 Закону № 2262-XII сім`ям пенсіонерів з числа військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом пенсії в разі втрати годувальника обчислюються з того ж грошового забезпечення (заробітку), з якого було обчислено пенсію годувальникові.

На перерахунок пенсії в разі втрати годувальника мають право непрацездатні члени сім’ї, годувальниками яких були особи, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII.

 

Умови призначення пенсії по втраті годувальника

Пенсія по втраті годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в померлої особи на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по 3 групі інвалідності. В разі смерті пенсіонера – незалежно від тривалості страхового стажу.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо вони не мають засобів до існування.

До непрацездатних осіб належать:

  • батьки, чоловік (дружина), які є пенсіонерами або інвалідами,
  • діти до 18 років, та повнолітні діти, які є інвалідами (якщо інвалідність настала до досягнення 18 років),
  • діти-сироти (до 23 років),
  • діти — школярі, студенти (до 23 років) тощо. Більш повний перелік можна знайти в ЗУ « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Розмір пенсії становить:

  • 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника на 1 непрацездатного члена сім’ї;
  • 100 відсотків пенсії за віком на двох та більше непрацездатних членів сім’ї, що розподіляється між ними рівними частками.

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім’ї-пенсіонерам, які досягли пенсійного віку – довічно.

 

Що ми пропонуємо?

 

Надання юридичної консультації, щодо наявності у кожному конкретному випадку підстав для перерахунку пенсії в разі втрати годувальника;

 

 

Аналіз документів, які дають підстави для перерахунку пенсії в разі втрати годувальника;

 

 

Підготовка позовної заяви до суду та судовий супровід, щодо здійснення перерахунку пенсії в разі втрати годувальника.

Переваги роботи з нами:

 

Працюємо по всій території України;

 

 

Багаторічний досвід роботи у сфері перерахунку пенсії.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви отримуєте зараз пенсію по втраті годувальника?

Так
Ні

2 питання

Ви перейшли на пенсію по втраті годувальника до 2018 року?

Так
Ні

3 питання

Ви вже робили перерахунок пенсії по втраті годувальника через суд?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація