«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Приватизація кооперативної квартири у Києві

Житлово-будівельні кооперативи в переважній своїй більшості являються пережитком радянського минулого. Кооперативи створювалися ще в 80-х роках минулого століття. Саме тому дуже актуальним питанням являється приватизація кооперативної квартири у Києві. Це один із напрямків діяльності наших фахівців – юристів Приходько та Партнери.  

Законодавча база питання

В Законі України «Про кооперацію» чітко вказано значення терміну «кооператив». Зазначимо, що під кооперативом розуміють юридичну особу, яка створена юридичними/фізичними особами для  забезпечення ведення спільної діяльності. Мета створення кооперативів – реалізація власних потреб (соціально-економічних та інших). Саме тому є певні нюанси, які стосуються приватизації кооперативної квартири. 

Розпочнемо з того, що з самого початку створення кооперативна квартира – приватна власність кооперативу. Після того, як буде повністю виплачено внесок членом кооперативу (тобто, пай) квартира отримує новий статус – приватна власність фізичної особи. Важливо: прибудинкові та господарські споруди будуть і надалі вважатися власністю кооперативної спільноти. 

Окрім сплати відповідного внеску знадобиться проходження цілої процедури приватизації. На сьогодні треба обов’язково зареєструвати право власності на нерухомість. Без проходження цієї процедури квартиру не можна буде повністю реалізувати право власності (тобто, здійснити дарування, продаж, передання у спадок та ін.). Саме тому всім власникам кооперативних квартир варто задуматись про проходження процедури оформлення та реєстрації прав власності. 

Хто має право на приватизацію кооперативної квартири?

Чинне українське законодавство регламентує це питання наступним чином: право на приватизацію державної власності мають всі члени сім’ї наймача. Головна умова – вони мають бути зареєстровані чи постійно проживати в квартирі. Що стосується кооперативної квартири, на право власності може розраховувати лише член кооперативу після виплати паю. Якщо фізична особа – член кооперативу перебуває в офіційному шлюбі на момент приватизації квартири, об’єкт нерухомості буде вважатися спільною сумісною власністю чоловіка та дружини. Що стосується прав дітей подружжя, вони захищені тільки правом на проживання в приватизованій квартирі. Окрім цього, член кооперативу може передати свою частину іншому члену сім’ї (це має бути передбачено статутом цього кооперативу).

Етапи процедури приватизації кооперативної квартири

Традиційна процедура приватизації кооперативної квартири передбачає проходження наступних етапів:

  1. Отримання ордера або витягу з рішення місцевої адміністрації. Ці документи мають підтверджувати факт вселення в житлове приміщення.
  2. Оформлення довідки від голови кооперативу про членство особи в ньому та підтвердження повного внесення паю.
  3. Виготовлення техпаспорта (для цього треба звернутися до представників БТІ).
  4. Нотаріально посвідчена довіреність (у випадках, коли процедура приватизації проводиться не власником об’єкта рухомості). 
  5. Отримання Свідоцтва про право власності.  
  6. Реєстрація в Держреєстрі права власності на квартиру.

На проходження цих етапів знадобиться декілька місяців. Результатом стає отримання власником наступних документів: Свідоцтва про право власності, Витягу про реєстрацію права власності, технічного паспорта. 

Допомога професійних  юристів з приватизації кооперативної квартири

Самостійно пройти всі етапи приватизації кооперативної квартири достатньо складно. Краще скористатися послугами професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери мають необхідні практичні знання для якісної та максимально оперативної приватизації кооперативної квартири. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юристів з приватизації кооперативної квартири у Києві заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно приватизувати кооперативну квартиру?

Так
Ні

2 питання

Чи зверталися Ви раніше з цим питанням до інших установ?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація